Otvaranje Olimpijade u Atini

Kada sam cuo da su grci dobili organizaciju olimpijskih igara mislio sam da nema sanse da prevzadiju Australijance jer mi je ono bilo mnogo dobro...

No, vecerasnje otvaranje me je ostavilo bez reci, bez daha u nekim trenucima..

Zaista nema zamerke, svetlosni efekti su meni (laiku) perfektno odradjeni, ispratili su izvodjace cini mi se do perfekcije.

Ona velika skulptura sto se rastavlja je wowwww amazing! A onda ono sto se meni najvise svidelo (posle olimpijske baklje) je onaj genetski kod laserki uuuuuu kako sam se ja primio ;)

Maaaaa.... necu da vas smaram posto ni ja ne volim da citam duge teme, ali ako se prica zahukta ovde pricacemo ;)

U svakom slucaju grcima svaka cast!


Pozdrav
 
Dopalo mi se sto nije bilo ultra-glamurozno, a opet je bilo bas efektno. Malo mi je bila spooky ona trudnica sa svetlecim stomakom, ali, dobro, to je moj dozivljaj. A to sto se sve desava u Atini dalo je celom dogadjaju pravi smek. I, nije da sam subjektivna, ali nas nosac zastave je bio najlepsi :)
 
Pa ceremonija k'o ceremonija... Dobro odradjena. Ebi ga:ipak je to otvaranje OI.
Medjutim ipak mislim da je ono paljenje beklje u Sidneju nesto 'najjacije' sto sam do sada vidio. Nemojte mi zamjeriti,ali mi je malo bilo komicno ovo paljenje baklje u Atini:ocekivao sam da ce onaj jadni jedrilicar onako planuti kada primakne onu baklju plizu onog 'big-gient' upaljaca,ali ostadoh ja razocaran :)
Kad smo kod baklje,ne znam da li se ko sjeca paljenja baklje u Barseloni '92. E pa na kraju je otkriveno da je lik koji je sa lukom i strijelom uperio vatru ka centralnoj baklji promasio cilj pa su organizatori,da se ne bi obrukali,na daljinski upalili plamen za koji su svi mislili da potice iz Olimpije kad to bijese plamen zacet vjestacki na stadionu u Barsi..
Toliko.
 
Pa to se radi na svakoj olimpijadi ne mislis valjda da ce neko da rizikuje skandal da tip koji pali plamen zavrsi u vidu sjajne buktinje.
BTW znate li ko je uveo Olimpijsku baklju i paljenje iste u Olimpiji?????? (da pomognem mrtav je nes vise od 59 godina a imao je tako divne male sredjene brcice)
 

Back
Top