koja je svrha astrologije?
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: koja je svrha astrologije?

Aktivan član vicente (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano koja je svrha astrologije?

ne ulazim sada u to da li je astrologija naucno tacna ili sta vec...
    zelim samo da mi neko odgovori koja je njena svrha i namena?
    hvala

Shag Ivory
    Guest

Podrazumevano

Shala, razonoda...
    Npr. ti meni kazes koji si znak/podznak i ja odmah znam da li smo mi kompatibilni... :wink:

Učlanjen
    04.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano

onda super, vec sam se zabrinuo za neke clanove ovog foruma, a i za neke koji to nisu ali su zaglibili

ja inace ne verujem u horoskop, ali ajde,
    kazu da sam Skorpija, uf, cak su mi i podznak racunali... koliko se secam - Ovan...
    I?

Shag Ivory
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio vicente
    I?
    I...
    Eto, vidis... :wink:

Učlanjen
    04.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano

bas je zanimljiva ova atrologija...

Shag Ivory
    Guest

Podrazumevano

Pa da... to ti kazem :wink:

Učlanjen
    04.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano

ne, sad bez zezanja...
    aj ti meni reci, na osnovu onih podataka (iscrpnih), neku osobinu koju ja treba da posedujem, pa da vidimo jesi li pogodila

Shag Ivory
    Guest

Podrazumevano

Ma, ja ti se u astrologiju razumem k'o ...
    Jedino mi je cudno u celoj stvari, sto kroz zivot nekako vise kontaktiras sa odredjenom grupom znakova, a sa drugom manje (ili nikako)... bilo da su u pitanju prijatelji, ljubav, pa cak i u poslu ti bolje 'leze' neki znaci... aj' ti to objasni meni...

A sto se tvog znaka/podznaka tice... ne smem da kazem... :wink:

Učlanjen
    04.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano

ma, meni je citava ta "zvezdana" prica smesna
    dolazim na ovu temu samu da po koji put to kazem, pa makar me razapeli ovi "planetarci"

nego, sta to ne smes da mi kazes?
    reci slobodno, pa da vidimo....

Zainteresovan član dankam (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Citat Original postavio Shag Ivory
    A sto se tvog znaka/podznaka tice... ne smem da kazem... :wink:
    Ne sme zbog Marsa

Učlanjen
    04.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano

a sta radi taj mars

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.08.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Astrologija: šta će ti?

Dobro bi bilo, da se najpre upitaš: šta će mi astrologija?

Astrolozi će ti reći, da možeš upoznati svoj karakter, izabrati partnera pa čak i budućnost... Pa jeli stvarno tako?

Dolazimo li o spoznaji sebe kroz to što piše, da bi mi morali biti? Sudićemo li druge, pa čak i voljene na osnovu znaka? Gde tu ima mesta za ljubav, za poverenje, za istrajnost?!

Hoče li nam vera (to jeste vera! - i samim njenim preuzimanjem ona stiče primat i isključivost u našem ličnom verovanju) u astrologiju doneti slobodu, što je preduslov našoj sopstvenoj sreći? Ili možda ropstvo, uokvirenost, predestiniranje nečeg, što nije potrebno ni lepo ni koristno uvlačiti u korice takozvane sudbine? Šta će ispasti od nas, počnemo li verovati takvim sugestijama? Kada i kako ćete se iz tog misaonog ropstva izvući?

Odgovorite sebi na ta pitanja, dobro jih razmislite, pre nego što krenete dalje... Jer mamac je dobar i povućiće vas, bićete pečeni daleko pre nego što to shvatite. A shvatićete, ako ne pre, kada vam bude život uništen....

Radite štagod hoćete ali savetujem vam: ne gubite slobodu (i pare) verujući onima, koji ni sami ne znaju šta rade (osim onih, koji to svesno rade samo zbog izvlačenja novca od vas).

Podudarnosti, ratnici, direktori u znaku ovom ili onom? Pa šta? A gde su drugi? I jesu li svi oni uspešno obavili svoj posao DO KRAJA? A oni, koji nisu navedeni, nemaju li drugi znak? I Clinton (i mnogi drugi političari) je odlazio astrolozima, malo skupljima i proverenijima od onih, koje vi poznajete, i šta mu je to pomoglo? I mnogi drugi, ali kada stvar propadne, niko ne želi pričati o njoj...

Ne budite naivni. Ni oni, koji se s tim bavite. Iza toga stoje moćne duhovne sile, koje vas teraju u ropstvo! A na vama je, da se odlučite... Izaberite slobodu!

Samo dobronameran i proveren savet. Za sve.

Učlanjen
    04.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano Re: Astrologija: šta će ti?

Citat Original postavio Apokalipsa
    Dobro bi bilo, da se najpre upitaš: šta će mi astrologija?

Astrolozi će ti reći, da možeš upoznati svoj karakter, izabrati partnera pa čak i budućnost... Pa jeli stvarno tako?

Dolazimo li o spoznaji sebe kroz to što piše, da bi mi morali biti? Sudićemo li druge, pa čak i voljene na osnovu znaka? Gde tu ima mesta za ljubav, za poverenje, za istrajnost?!

Hoče li nam vera (to jeste vera! - i samim njenim preuzimanjem ona stiče primat i isključivost u našem ličnom verovanju) u astrologiju doneti slobodu, što je preduslov našoj sopstvenoj sreći? Ili možda ropstvo, uokvirenost, predestiniranje nečeg, što nije potrebno ni lepo ni koristno uvlačiti u korice takozvane sudbine? Šta će ispasti od nas, počnemo li verovati takvim sugestijama? Kada i kako ćete se iz tog misaonog ropstva izvući?

Odgovorite sebi na ta pitanja, dobro jih razmislite, pre nego što krenete dalje... Jer mamac je dobar i povućiće vas, bićete pečeni daleko pre nego što to shvatite. A shvatićete, ako ne pre, kada vam bude život uništen....

Radite štagod hoćete ali savetujem vam: ne gubite slobodu (i pare) verujući onima, koji ni sami ne znaju šta rade (osim onih, koji to svesno rade samo zbog izvlačenja novca od vas).

Podudarnosti, ratnici, direktori u znaku ovom ili onom? Pa šta? A gde su drugi? I jesu li svi oni uspešno obavili svoj posao DO KRAJA? A oni, koji nisu navedeni, nemaju li drugi znak? I Clinton (i mnogi drugi političari) je odlazio astrolozima, malo skupljima i proverenijima od onih, koje vi poznajete, i šta mu je to pomoglo? I mnogi drugi, ali kada stvar propadne, niko ne želi pričati o njoj...

Ne budite naivni. Ni oni, koji se s tim bavite. Iza toga stoje moćne duhovne sile, koje vas teraju u ropstvo! A na vama je, da se odlučite... Izaberite slobodu!

Samo dobronameran i proveren savet. Za sve.
    veliki pozdrav
    ma, ne treba meni , nego ja pitam zbog ovih "zvezdanih" , ja cak ni iz zezanja ne citam dnevni horoskop

Slične teme

1. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 01.06.2008., 20:06
  2. KOMBINACIJE, chemu to, koja je svrha ?
    Autor msjeja u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 447
    Poslednja poruka: 05.02.2008., 21:00
  3. Koja je svrha života?
    Autor Cherry Max u forumu Filozofija
    Odgovora: 626
    Poslednja poruka: 22.08.2007., 12:01
  4. Koja je svrha filozofiranja?
    Autor buaha u forumu Filozofija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 26.07.2007., 23:05
  5. Odgovora: 1