Bullying

Da, ali ako ti podhebavas mene i ja podhebavam tebe i na kraju odemo na veliki odmor ili zajedno zbrisemo iz skole, sa moje tacke gledista nema psihickog maltretiranja.
pa ni sa moje,ali ako ja tebe vise spustim nego ti mene,mnogi sa traumama iz detinjastva,ce ti reci daje to beag deal.......
Moram nesto jos da dodam..skole u velikim gradovima u odnosu na one u malim imaju drugaciju strukturu decije populacije..na primer, kada vidim sta se sve desava(i sta se desavalo) u velikom gradu, i sjetim se svoje skole-ne mozete ni da zamislite koliko smo imali zdravije okruzenje, moji prijatelji i ja! A relativno nedavno sam zavrsila srednju Izuzetaka ima uvijek, tako da smo i mi imali problematicnih drugova i drugarica ali ipak, mnogo bolje smo se slagali i u srednjoj skoli smo znali gdje su granice te niko nije nikog dirao. Sve je islo u granicama sale i ako bi se neko ljutnuo, nije se vise spominajla ta tema..
Zato zelim da moja djeca zive u malom gradu i patrijarhalnoj religioznoj sredini, gdje se postuju prave vrijednosti i gdje djeca ne razgovaraju o tome kakav mobilni imaju, koliko su platili patike i da li im roditelji imaju jos neki stan pored onog u kome zive..
Moram da navedem da sam primijetila da su djeca izuzetno bogatih i uspjesnih ljudi koji su obrazovanjem dosli na pozicije a ne mlacenjem prazne slame:)), izuzetno kulturna i pazljiva i najcesce poznaju prave vrijednosti..z:)
da ima manje frke,barem u skolama-ima
ali je plitkost je ista svuda,manje-vise
ili mozda i nije nzm,buduci da poticem od jednog od bogatijih gradova srbije
uglavnom je tako,mada ima i slucajeva zeljnih pokazivanja
smatram da to nema veze sa nacinom na koji su roditelji stekli novac,vec sa njihovim ophodjenjem prema istom,i iz koga ce dete preuzeti bahatost,ili pak skromnost,kao i sao vaspitanje tog deteta
 
ne dam na sebe i nikad nisam dala.
u školi su se uvijek pokušavali napraviti neki kružoci, kao "face" koji su potcjenjivale neke pojedince, ignorisali, provocirali (mada je to bezazlneo kad vidim šta se danas dešava).
Svoju djecu učim isto da ne daju na sebe. Mislim da se moraju pokazati zubi da bi te mala derišta naučila cijeniti.
kad pročitam ovo gore, da su se djeca neka ubila zbog toga (No coment), znate šta, majka sam koja bi odrobijala nekog ko mi ugrozi dijete na neki strašan način.
Ne bih dalje.raste mi pritisak strašno mi je žao te djece da bih se sad izjaukala.
 
e pa da,ali vidish,obrnuto je ;) agresori nikad,nikad,nikad,nikad,nisu jake osobe. Samo onaj koji ima problem sa sobom napada druge,i to siledzije,bullyes,pogotovo muski,uvek napadaju u coporu,a to je kukavicki. Isto tako i devojke. Ja vishe misilim da je to neka osetljivost kod prvih,ali opet,kad pogledam taj snimak shto sam postavila,ta prva devojka,ona je bila cirlidersica,sve najbolje ocene,kapiten sportskog tima itd, i opet....
Znaci,slabi se predstavljaju kao jaki..bar shto se agresora tiche. Ne mozes nikako reci da si jak kad vrsis silu nad drugim,samo dokazujes da si nesiguran kad ti treba neko pored koga cesh se osecati superiorno. To prave jake osobe nikad ne rade. A cesto,zrtve su mnogo bolje osobe. Vishe saosecajni,toleratni,niakd ne bi osudili nekog bash zbog patnje koju prozivljavaju { iako neki posredstvom toga postanu gori agresori od onih koji su ih napadali } .



dizem temu jer mislim da je vredna
 

Back
Top