za nekog ginekologa!

pillot

Početnik
Poruka
8
Zanima me, ako bi neko mogao da ukratko napise, bio bih mu mnogo zahvalan: Sta sve moze znaciti kratko i neobilno krvarenje od neka 3 dana... Nekih sedam dana pre tog krvarenja koriscena je tableta za jutro posle... sve je radjeno po uputstvo...

Koliko je zapravo to opasno, ja sam cuo da moze da bude loshe, ali moja devojka je insistirala jer je pukao kondom iako nista po mom misljenju nije bilo jer nisam ejakulirao... Bilo je prilicno sigurnih kontakata i pre pucanja ali me zanima sta to kratko krvarenje moze da znaci...

proslo je dvadesetak dana od te nazovi menstruacije i moja omiljena devojcica brine, a i ja sa njom... zato sto nije dobila... naravno, plasimo se da nije nekim slucajem doslo do trudnoce...

Ja sam se dosta raspitivao i cuo sam da to mozda i nije menstruacija bila vec nesto vezano za hormone... a opet nekoliko "upucenih" mi je reklo (napisalo) da je to efekat koji je izazvala tableta i da je to normalno...

Da li neko zna, treba li da brinemo... I sta uopste covek da radi u takvim situacijama kada pukne kondom posto se ja plasim tih tableta mnogo su stetne, a ludost je cekati sedam dana da bi se trudnoca utvrdila jer onda je vec kasno...

hvala svakome ko pomogne da se smirim
pozdrav
 
To sto si ti opisao je u principu uobicajena reakcija na uzimanje pilule za dan posle, kod nekoga je to krvarenje manje a kod nekoga vise obilno.
Jedno je sigurno da je to jedini siguran nacin za sprecavanje nezeljene trudnoce u situaciji pucanja kondoma ili njoj slicnih momenata.
Najednostavniji nacin za smanjenje brige i nervoze oko svega toga je da tvoja devojka kupi test za trudnocu i vidi na ne cemu je, naravno zaista je mali broj devojaka kod kojih ta pilula zakaze ali kad se vec brinete da otklonite sumnje.
Pozdrav!
 
Ma da, ta tableta za dan poslije je unela ogromnu količinu komponentu koja je po dejstvu slična prirodnom progesteronu (levonorgestrel) i zato je došlo do poremećaja mjesečnog ciklusa...Vrlo brzo če se to regulisati kada se nivo estrogena i progesterona vrati u normalu.
Pozz, dipl.ph spec.
 
Hvala vam mnogo na brzim i za mene mnogo vaznim informacijama (nisam ocekivao ovloliku brzinu)...

Mi imamo stalno problema kada dodje do seksa jer smo previse uplaseni zbog posledica do kojih moze doci, a opet zelimo to... A i toliko ljudi ima odnose godinama pa nemaju nikakvih problema sa tim... Mene zanima, koja je tajna za tako nesto??? Kako se najbolje zastiti i da li je ipak najbolje izbegavati to zadovoljstvo... E mozda je i glupo pitanje ali bi NAMA dobro dosao jedan dobar savet...

I kada moja devojka moze ocekivati krvarenje... Ako postoji neko pravilo naravno.

Hvala jos jednom...

ps. dr. ne znam za ostale, ali citajuci Vase odgovore ovde po forumu, mnogo ste mi pomgali iako nisam ja postavljao pitanja... samo tako nastavite :)
 
Potpuno razumem vasu zabrinutost ali ne treba se toliko opterecivati.
Najbolji nacin kontracepcije je onaj koji odgovara oboma, pretpostavljam da ste mladi te zbog toga bih vam preporucila kondom, stiti i od infekcije i od trudnoce ali posto eto desio se peh(ne desava se to tako cesto) neka tvoja devojka ode kod ginekologa pa uradi potrebne pretrage i dogovori se oko jos neke vrste kontracepcije tipa pilula.
Pilula za dan posle je izazvalo ljustenje zida materice pa bez obzira koliko bilo malo po obimu, sledeca menstruacija bi trebala da dodje po uobicajenom redosledu.
 

Back
Top