Sutra protest Taksista ispred zgrade vlade zbog namere Tadica da ih fiskalizuje

Tihi2

Primećen član
Banovan
Poruka
650
Sutra štrajk taksista i prevoznika
16. decembar 2009. | 16:16 -> 18:36 | Izvor: B92
Beograd -- Taksisti i auto-prevoznici započeće sutra generalni štrajk u Beogradu, ali i u još 19 gradova u Srbiji.

Oni će sporo vozeći kroz centar grada doći do zgrade Vlade u Nemanjinoj, gde će u deset sati početi protestni skup. Najavljuju da neće odustati od štrajka do ispunjenja svojih zahteva. Beograđani će i sutra morati dobro da isplaniraju kojim putem će doći na posao.

Taksisti će u osam ujutru, krenuti sa parkinga ispred hale Pionir, zatim kroz Zdravka Čelara, Starine Novaka, Beogradske, preko Trga Dimitrija Tucovića do Nemanjine.

Drugo polazište je benzinska pumpa "Slap" na autoputu, zatim kroz Ustaničku, Bulevara oslobođenja, preko Trga Dimitrija Tucovića do Nemanjine.

Treća tačka je ugao Jablaničke i Trgovačke ulice, preko Lazarevačkog druma, Obrenovačkog puta, Radničke, Bulevara Vojvode Mišića, Mostarske petlje, Kneza Miloša, do Nemanjine.

Četvrto polazište je parking ispred Centra "Sava", pa kroz Milentija Popovića, Bulevar Mihajla Pupina, preko Brankovog mosta, Brankove, Prizrenske, Terazija, Kralja Milana, preko Trga Dimitrija Tucovića do Nemanjine.

Za to vreme, autoprevoznici će iz Dunavske ulice krenuti tranzitnim pravcem u obilazak grada.

Gradske vlasti ovako masovno okupljanje i blokadu grada smatraju nedopustivim. Oni su, kako kažu, svoje obaveze prema taksistima ispunili i smatraju da zbog neodgovornog ponašanja vlade ne treba da ispašta ceo grad.

“Mi smo naše razgovore vodili, dogovorili se oko svih stvari oko kojih smo mogli da se dogovorimo, jedan od zahteva je bila i fiskalizacije. Mi smo odmah rekli da je to nadležnost republičkih vlasti”, izjavio je član gradskog veća Dejan Mali.

Taksisti će u osam ujutru, krenuti sa parkinga ispred hale Pionir, zatim kroz Zdravka Čelara, Starine Novaka, Beogradske, preko Trga Dimitrija Tucovića do Nemanjine.

Drugo polazište je benzinska pumpa "Slap" na autoputu, zatim kroz Ustaničku, Bulevara oslobođenja, preko Trga Dimitrija Tucovića do Nemanjine.

Još uvek bez dogovora

Gostujući u vestima TV B92 predsednik Granskog sindikata taksi vozača i autoprevoznika Nezavisnost Svetislav Beljinac rekao je da na popodnevnom sastanku sa ministrom trgovine Slobodanom Milosavljevićem nije postignut dogovor, iako je, kako je rekao, ministar Milosavljević pokazao razumevanje za pojedine zahteve sindikata.
Treća tačka je ugao Jablaničke i Trgovačke ulice, preko Lazarevačkog druma, Obrenovačkog puta, Radničke, Bulevara Vojvode Mišića, Mostarske petlje, Kneza Miloša, do Nemanjine.

Četvrto polazište je parking ispred Centra "Sava", pa kroz Milentija Popovića, Bulevar Mihajla Pupina, preko Brankovog mosta, Brankove, Prizrenske, Terazija, Kralja Milana, preko Trga Dimitrija Tucovića do Nemanjine.

Za to vreme, autoprevoznici će iz Dunavske ulice krenuti tranzitnim pravcem u obilazak grada.

Gradske vlasti ovako masovno okupljanje i blokadu grada smatraju nedopustivim. Oni su, kako kažu, svoje obaveze prema taksistima ispunili i smatraju da zbog neodgovornog ponašanja vlade ne treba da ispašta ceo grad.

“Mi smo naše razgovore vodili, dogovorili se oko svih stvari oko kojih smo mogli da se dogovorimo, jedan od zahteva je bila i fiskalizacije. Mi smo odmah rekli da je to nadležnost republičkih vlasti”, izjavio je član gradskog veća Dejan Mali.



Taksisti, osim odlaganja uvođenja fiskalnih kasa u naredne dve godine, zahtevaju i uklanjanje divljih prevoznika sa ulica, utvrđivanje jedinstvene cene taksi prevoza i uvođenje reda u ovu oblast saobraćaja.

Autoprevoznici, sa druge strane, očekuju da se ispune njihovi zahtevi za ukidanje nelegalnih prevoznika, da se izmeni rešenje o kretanju i zaustavljanju teretnih vozila kroz grad, kao i da se reši problem gradskih deponija za odlaganje zemlje.

Iz Ministarstva trgovine, u čijoj je nadležnosti uvođenje fiskalnih kasa za taksi prevoznike, za B92 niko nije želeo da komentariše najavljeni protest.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=12&dd=16&nav_category=9&nav_id=398709

--------

Kazu da ce blokirati raskrsnicu na cosku Nemanjine i Kneza Milosa sve dok im vlada ne ispuni zahteve - tj dok ne odustane od najavljene fiskalizacije.

Vrela zima u Beogradu . Sutra ce se u Beogradu putovati 3 sata od kuce do posla :tajna:
 
Da drzava odustane od naplate poreza? Hajde, nadji neku ozbiljnu drzavu gde to postoji... :think::hahaha:

pa taksisti valjda sada placaju pausalni porez?

i sada im se trazi da uzmu i fiskalne kase i placaju PDV pride?

a kazu blokirace rasksnicu "do ispunjenja zahteva"?

to znaci da ili ce tadic morati da sto kaze Seselj "pojede sva gomna koja je izasrao" ili ce morati da primeni silu tj batinu protiv taksista - sobzirom da isti kazu da nece odblokirati rasksnicu do ispunjenja zahteva

Sta mislis sta ce biti jedenje pomija ili pendrek po taksistima?"
 
pa taksisti valjda sada placaju pausalni porez?

i sada im se trazi da uzmu i fiskalne kase i placaju PDV pride?

a kazu blokirace rasksnicu "do ispunjenja zahteva"?

to znaci da ili ce tadic morati da sto kaze Seselj "pojede sva gomna koja je izasrao" ili ce morati da primeni silu tj batinu protiv taksista - sobzirom da isti kazu da nece odblokirati rasksnicu do ispunjenja zahteva

Sta mislis sta ce biti jedenje pomija ili pendrek po taksistima?"

Само да се не заборави да

"Батина има два краја ...."
 
Кад могу адвокати и студенти,
зашто не би и таксисти ???

Судећи по РТС-у, то се неће догодити пошто није на Дневнику,
а ни на Београдском програму нико ништа није рекао ...

pa tim gore - sutra ce narod da najebe zbog blokade jer nece znati da izaberu alternativne vidove prevoza :per:
 
evo sta kaze jedan taksista

...sto se tice fiskalizacije, naime taxisti placaju pausalno porez i doprinose, oko 12000 mesecno, dal radio ceo mesec ili radio 2 dana ti placas 12000, sta je sledece drzava hoce da uvede fiskalne kase ali da i dalje taksisti placaju pausalno!!!!!!! dal izdali 2 ili 102 racuna dnevno opet placas isti porez, i cemu je svrha fiskalnih racuna??? kad i ovako taksista moze da ti izda racun ima svoj pecat kojim overi racun i to je to a taksimetar sluzi da bi se musterija uverila u cenu prevoza, znaci uvodi se fiskalne kase da bi mogla i finansijska inspekcija da pise kazne i da puni budzet...
(ivan, 16. decembar 2009 18:11)

znaci Tadic hoce da mu placaju PAUSALAC + PDV :hahaha:

ovo znaci samo dodatno oporezivanje taksista

Plus treba da placas za fiskalnu kasu mesecni reket + neki moduli + gps modul i jos 100 reketa

zet moj ima 5 fiskalnih kasa u 6 maloprodajnih objekata i zali mi se skoro kod mene na slavi kaze taj neki modul bio 5 evra a sad mu digao Galeb Group koji ima skoro monopol na distribuciju fiskalnih - cenu na 50 evra

rokaj snimaj.

E sad da vidim onog neshu taksistu da kaze nesto za racun Tadica

Zavuko mu Tadic ruku u dzep i izvukao jos najmanje 150 evra :per:
 
pa stvari su se zaostrile izmedju taksista i prevozniak na jednoj strani i Tadicevog rezima

ovi prvi najavljuju blokadu raskrsnice do ispunjenaj zahteva

to je znaci najmanje 4-5 dana blokade ove rasksrnice

a mozda i mesec dana

vidimo da je pruga u lapovu jos blokirana

dal ce tadic da popusti, da ceka ili da kaze UDRI NARODNA MILICIJO? :think:

police_brutality01.gif


sta mislite?
 
Ima i ja da blokiram put ovde kod Sava Centra. Ko ga j.ebe. :)


sutra ce znati biti - veselo :per:

sta mislite hoce li Tadic da pendreci?

mozda Tadic bude hteo da pendreci al siguran sam da Ivici Dacicu to ne odgovara i da nece izdati to naredjenje

Jer Ivicu boli paja, on moze sutra da obori vladu i da formira vlast SPS DSS SNS

Tu ce jedino Tadic da izvisi - sa njegovim lopovima

Bice veselo
 
pa stvari su se zaostrile izmedju taksista i prevozniak na jednoj strani i Tadicevog rezima

ovi prvi najavljuju blokadu raskrsnice do ispunjenaj zahteva

to je znaci najmanje 4-5 dana blokade ove rasksrnice

a mozda i mesec dana

vidimo da je pruga u lapovu jos blokirana

dal ce tadic da popusti, da ceka ili da kaze UDRI NARODNA MILICIJO? :think:

police_brutality01.gif


sta mislite?

Ма јок бре, ово је Социјално одговорна демократски изабрана Влада ...

Где ће Народна Полиција на народ, а у заштиту интереса Народне Власти ???
Довешће Шуки Националну Гарду Охаја да одбрани народ од ТаХистичких терориста ....
 
Eeeeeeej bre,pa ko vam je rekao da smete da budete protiv Tadica?

Administracijo jel to dozvoljeno :dontunderstand:

Misliiiiim strasno......:roll:......ladno na forumu dopustaju da ljudi budu protiv Tadica :dash:

Ja sam zgrozen :(
Ko je protiv Tadića? Kakve veze ima administracija?
Inače, sve bi trebalo da se fiskalizuje. Pošteno je.
 

Back
Top