Problem sa ishranom...??...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Hold It Against Me

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.191
Pre svega pozz svima.. :D .Imam zaista gadan problem sto se tice ishrane...Bilo kakav savet,pomoc bi mi dobrodosla....Bavim se manekenstvom sto podrazumeva da moram da vezbam svakodnevno(sva sreca pa za dijetema ne moram da posezem)....Ja sam jedan od onih koji misli da se hrani pravilno ali problem se javio pre mesec dana...U jednoj rubrici u novinama sam procitao da unosenje vece kolicine voca moze da izazove intoleranciju na hranu zbog prevelikog unosa fruktoze...Zanima me da li je to istina??...Moja ishrana se bazira pretezno na vocu,povrcu,piletini i ribi..Svinjetinu nikako ne jedem zbog masnoce....Konzervirane namirnice iz frizidera takodje...Jedino sto uzimam iz frizidera je mleko,jogurt i jaja...Problem je da ja uopste ne osecam glad.. :dontunderstand: nego moram da jedem na silu...Nekada mi zaista i bude muka,cesto zbog te muke i ne jedem odnosno izbegavam obroke...Da li je neko imao slican problem i da li je moguce da bolujem od necega???...Jos da dodam da sam slicne simptome imao i na leto kada sam odlucio da odem kod doktora,on mi je rekao: "Pa to je zbog leta i vrucine" i bukvalno me izbacio napolje..
 
Pre svega pozz svima.. :D .Imam zaista gadan problem sto se tice ishrane...Bilo kakav savet,pomoc bi mi dobrodosla....Bavim se manekenstvom sto podrazumeva da moram da vezbam svakodnevno(sva sreca pa za dijetema ne moram da posezem)....Ja sam jedan od onih koji misli da se hrani pravilno ali problem se javio pre mesec dana...U jednoj rubrici u novinama sam procitao da unosenje vece kolicine voca moze da izazove intoleranciju na hranu zbog prevelikog unosa fruktoze...Zanima me da li je to istina??...Moja ishrana se bazira pretezno na vocu,povrcu,piletini i ribi..Svinjetinu nikako ne jedem zbog masnoce....Konzervirane namirnice iz frizidera takodje...Jedino sto uzimam iz frizidera je mleko,jogurt i jaja...Problem je da ja uopste ne osecam glad.. :dontunderstand: nego moram da jedem na silu...Nekada mi zaista i bude muka,cesto zbog te muke i ne jedem odnosno izbegavam obroke...Da li je neko imao slican problem i da li je moguce da bolujem od necega???...Jos da dodam da sam slicne simptome imao i na leto kada sam odlucio da odem kod doktora,on mi je rekao: "Pa to je zbog leta i vrucine" i bukvalno me izbacio napolje..

Mmmm... Maneken, je li? :zper:
I moj brat se baviJo manekenstvom.
Eh, blago tebi ako ti je život takav.
Nije ti ništa.
Ako te je i doktor isterao znači da ti nije ništa ili ti nema pomoći (što je bilo u mom slučaju kada me je psiholog isterao, ahaha)... :lol:
I tako, ajd' zdravo... :bye:
Edit: peace! xD
 
Poslednja izmena:
Moj nutricionista je otisao u Kinu na takmicenje..Nemam pojma kada se vraca..Pokusao sam da ga kontaktiram ali bezuspesno..Ma nasi "doktori" su sve sem doktora.....
Nije bas tako, a zasto objasnicu ti : posle zavrsenog fakulteta svi imamo (i ja sam doktor) jedno opste medicinsko obrazovanje) ali onda,postoje i specijalizacije u okviru kojih se lekari opredeljuju koju ce oblast medicine izuciti detaljnije. Zato jedan hirurg ili anesteziolog ne mogu da znaju skoro nista o nutricionizmu nego samo lekar koji se specijalizovao za to.Isto kao sto nutricionista ne bi umeo da operise ili vodi ansteziju ;)
 
Nije bas tako, a zasto objasnicu ti : posle zavrsenog fakulteta svi imamo (i ja sam doktor) jedno opste medicinsko obrazovanje) ali onda,postoje i specijalizacije u okviru kojih se lekari opredeljuju koju ce oblast medicine izuciti detaljnije. Zato jedan hirurg ili anesteziolog ne mogu da znaju skoro nista o nutricionizmu nego samo lekar koji se specijalizovao za to.Isto kao sto nutricionista ne bi umeo da operise ili vodi ansteziju ;)

Pa dobro sta moze biti problem sa mnom???..sta mislis??? :mrgreen:
 
Da li postoji u medicini specijalizacija za ishranu coveka .

Ne mislim na one nutricioniste koji zavrsavaju Visu medicinsku skolu pa u bolnicama uglavnom spremaju jelovnike

već na lekare koji se bave pravilnom ishranom ,poremecajima usled pogresne ishrane i koji za razne bolesti mogu da preporuce adekvatnu hranu .

Ako takvi doktori postoje kako se zove njihova specijalizacija i gde oni rade , da li u Srbiji u okviru nekog Klinickog bolnickog centra postoji neki Institut gde oni rade i primaju pacijente
 
Problem je da ja uopste ne osecam glad.. :dontunderstand: nego moram da jedem na silu...Nekada mi zaista i bude muka,cesto zbog te muke i ne jedem odnosno izbegavam obroke...Da li je neko imao slican problem i da li je moguce da bolujem od necega???...Jos da dodam da sam slicne simptome imao i na leto kada sam odlucio da odem kod doktora,on mi je rekao: "Pa to je zbog leta i vrucine" i bukvalno me izbacio napolje..

...ja i kad osecam glad cesto ne znam sta da pojedem, otvorim i zatvorim frizider ili odem u prodavnicu i nista ne kupim...od ove uobicajene hrane jedem samo ribu, povrce i salate i pijem mleko...30% uobicajene hrane jedem na silu a ostalo (sarma, pasulj, jogurt...)uopste ne jedem...neku hranu jedem u neogranicenim kolicinama npr. tresnje i paradaiz ili cedeni sok od pomorandze ili jabuke i sargarepe ali samo sok... jedem i cokolade u zadnje vreme samo one bambijeve sa visnjama... hrana mi se sastoji od nekoliko namirnica koje mi nikad ne dosade iako se trudim da prosirim listu nikako mi ne uspeva... i uvek je bilo tako ... e da idem i u delta city zbog kentucky chickena a moze i kineska hrana... izgleda da sam ja tezi slucaj od tebe(mozda je to kod tebe privremeno) ali mi nikad ne bi palo na pamet da zbog toga odem kod doktora iako me ne mrzi da ih maltretiram za svaku sitnicu - moj lekar opste prakse pozeleni kad me vidi, hvala ti za ideju :)
 
Poslednja izmena:
...neku hranu jedem u neogranicenim kolicinama npr. tresnje i paradaiz ili cedeni sok od pomorandze ili jabuke i sargarepe ali samo sok...

Ista situacija kod mene...Voca nikad dosta..Mislim da malo preterujem sto se tice voca tako da cu malo smanjiti unos a sto se tice cokoladica ne smem da ih jedem posto mi odmah iskacu bubuljice nakon sto pojedem nesto slatko...Slatko ne jedem od prosle godine..Jedva sam sredio lice.. :(
 
...a mozda da promenimo klimu, odemo negde na planinu... kad sam na planinini izgleda da mogu da jedem i ono sto inace ne jedem ...npr. pun tanjir prsute i sira i trazila sam repete iako to inace ne jedem :)

Ja sam od januara u Grckoj tako da cu "konzumirati" samo salete i sir..lol.. :zelenko: .. :zskace:


A sto se tice ovog odmora na planini...Pa mogli bismo...sto da ne... z:lol:
 
...jel ti imas problem sa ishranom ili sta :)

...ozbiljno mislim kad kazem da samo dan pre odlaska na planinu (pre toga sam bila na moru) nisam mogla nista da jedem osim sokova i salata... donesu mi pun tanjir te prsute i sira i ja gledam, kao hajde da probam, a onda nisam mogla da se zaustavim koliko mi je bilo ukusno
 
...ja i kad osecam glad cesto ne znam sta da pojedem, otvorim i zatvorim frizider ili odem u prodavnicu i nista ne kupim...od ove uobicajene hrane jedem samo ribu, povrce i salate i pijem mleko...30% uobicajene hrane jedem na silu a ostalo (sarma, pasulj, jogurt...)uopste ne jedem...neku hranu jedem u neogranicenim kolicinama npr. tresnje i paradaiz ili cedeni sok od pomorandze ili jabuke i sargarepe ali samo sok... jedem i cokolade u zadnje vreme samo one bambijeve sa visnjama... hrana mi se sastoji od nekoliko namirnica koje mi nikad ne dosade iako se trudim da prosirim listu nikako mi ne uspeva... i uvek je bilo tako ... e da idem i u delta city zbog kentucky chickena a moze i kineska hrana... izgleda da sam ja tezi slucaj od tebe(mozda je to kod tebe privremeno) ali mi nikad ne bi palo na pamet da zbog toga odem kod doktora iako me ne mrzi da ih maltretiram za svaku sitnicu - moj lekar opste prakse pozeleni kad me vidi, hvala ti za ideju :)

pocni sama da kuvas,pokusaj da uzivas u spremanju hrane...I poceces,malo po malo,da jedes raznovrsniju hranu...Ja npr,obozavam kuvati i eksperimentisati sa hranom,a kad nesto napravis,logicno je da ces to i jesti....
 
pocni sama da kuvas,pokusaj da uzivas u spremanju hrane...I poceces,malo po malo,da jedes raznovrsniju hranu...Ja npr,obozavam kuvati i eksperimentisati sa hranom,a kad nesto napravis,logicno je da ces to i jesti....

...ja znam da spremam ali vise volim da to drugi rade za mene... nije problem da narucim nesto da mi spreme ali je problem sto ne jedem ono sto oni jedu a desi se i da narucim nesto i onda to ne pojedem... mama je pocela da me kulira ali tata i nana se jos nerviraju zbog toga
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top