Kineske crkve u Beogradu

Purple Rain

Primećen član
Poruka
746
Zna li neko koja se vera/sekta/ucenje praktikuje u kineskim crkvama u Beogradu?
Pade mi na pamet da sam pre nekoliko meseci, ulazeci u grad, videla dva velika zdanja sa ogromnim kineskim slovima i pomislila da su neki soping centri.
No, ispod toga je, mnogo manjim slovima pisalo crkva i bese cak i krst.
Kakve to veze ima sa originalnim kineskim sistemom verovanja?
 
Otkada protestantske službe traju 4 sata????:eek:
Ni mise na blagdane, ni liturgije i bdenija ne traju toliko...:neutral:

Pa Kinezi su ipak specificni. Veruj mi na rec - bio sam na dve, a inace s vremena na vreme me pozivaju na odredjene svecanosti zbog nekih ranijih 'zasluga'. Uostalom ipak sam obavio prvu kinesku protestntsku sahranu u Beogradu pre nego sto je stigao prvi kineski propovednik u Srbiju.
 
Pa Kinezi su ipak specificni. Veruj mi na rec - bio sam na dve, a inace s vremena na vreme me pozivaju na odredjene svecanosti zbog nekih ranijih 'zasluga'. Uostalom ipak sam obavio prvu kinesku protestntsku sahranu u Beogradu pre nego sto je stigao prvi kineski propovednik u Srbiju.

I to mi je veoma zanimljivo - uvek sam se pitala gde se sahranjuju, posto ni na jednom groblju nisam videla kinesko ime.
Pa se onda svasta o tome pricalo.
 
Pa Kinezi su ipak specificni. Veruj mi na rec - bio sam na dve, a inace s vremena na vreme me pozivaju na odredjene svecanosti zbog nekih ranijih 'zasluga'. Uostalom ipak sam obavio prvu kinesku protestntsku sahranu u Beogradu pre nego sto je stigao prvi kineski propovednik u Srbiju.


smil443d18c28dde9.gif
 

Back
Top