Gurabije sa cimetom :)

Evo ja imam divan recept za vanilice sa cimetom
180gr maslaca,
250gr brasna
120gr secera u prahu
100gr mlevenih oraha
3 kasike mleka
1 vanil secer
1/2kasikice cimeta
sve umesiti i ostaviti u frizider na 1/2-1h.Radnu povrsinu posuti brasnom,
razvuci tanko,vaditi zeljene oblike i peci na peko papiru,10-12min(zavisi od rerne) paziti da nepotamne,jer promene ukus kolaca.Filujemo marmeladom,pospemo sa prah secerom.Najbolji su sutradan,tope se u ustima
Eto to je to,nadam se da sam pomogla.
 
GURABIJE SA CIMETOM

Materijal:
6 ½ šoljice za crnu kafu brašna
125 gr putera
1 ½ šoljice za crnu kafu prah šećera
1 kesica vanilin šećera
1 kafena kašika cimeta (ili 2 supene kašike kakaa)

Priprema
Mikserom umutiti puter i sećer u prahu dok se smesa ne izjednači i dok ne pobeli. Mešajući postepeno dodavati vanilin šećer i brašno. Testo izručiti na dasku i dobro uraditi rukama. Ako je testo premekano dodati još brašna. Umešeno testo ostaviti u frižider 30 minuta.
Od testa napraviti loptice, malo ih rukom spljoštiti i ređati u podmazam pleh. Voditi računa o rastojanju (neka bude oko 3-4 cm).
Peci 30-tak minuta u unapred zagrejanoj rerni na temperasturi od 150 *C. Voditi računa da ne izgore (kad ima cimeta one su već malo tamnije, imaju boju čokolade, pa treba više paziti da ne izgore). Zato prilikom pečenja povremeno proveravati pa ili smanjiti temperaturu ili izvaditi ranije.
Pečene, jos vruce uvaljati u prah šećer.
Napomena: U testo se po zelji mogu dodati sitno seckani ili mleveni proprzeni bademi. Mogu se i u sredinu svake loptice pre pečenja staviti po 1 prepržen lesšnik..
Gurabije se mogu praviti i bez cimete ili kakaa. U tom slučaju su bele i treba voditi računa da ne požue prilikom pečenja.
 

Back
Top