Telekom@monopol.rs
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: Telekom@monopol.rs

Iskusan Neznanko (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    69
    Reputaciona moć
    83

Podrazumevano Telekom@monopol.rs

Hoće pošta jednom da pogreši, ali...

U Švedskoj na 9 miliona stanovnika, ima verovali vi ili ne, čak 13 operatera fixne telefonije (od kojih je 8 IP telefonija), 6 operatera mobilne telefonije, 9 ISP (broadband, ADSL), 7 operatera mobilnog interneta i jedno 5 operatera digitalne TV (sto kablovske, sto SAT). Mašala.

Eto ovi gore podaci nam govore ko smo mi, kao država iz ove oblasti i tehnologije?
    Jedni obični pljačkaši, razbojnici, mega-monopolisti, derači JARČEVA, to jest naših ubogih gradjana i korisnika istih usluga.

Iako Srbija ima bezmalo isto stanovnika kao Švedska, u njoj do juče beše samo jedna poludržavna mobilna telefonija, jedna fiksna telefonija, koja odoleva na ovim prostorima i u svom monopolu, reklo bi se još od vladavine Karadjordjevića.

Što je nacrnje, iako je fiksna telefonija u Srbiji od Aleksandra Bela do danas u rukama države, dakle u MONOpolističkom statusu, njima ni taj povlašćeni status nije pomogao, da istu razvjaju i unapredjuju-viškom dobiti koji su ostvarivali zbog takvog statusa.

Jok, Srbija je jedina zemlja na planeti gde gradjani mole tu kompaniju da im instaliraju PTT-priključak, a ovi to neće namerno da im urade. Može im se.
    Svuda u svetu je obrnuto, fiksni operateri su decenijama molili gradjane po raznim Nemačkama, Holandijama, Belgijama, da im daju ne jedan, no sto priključaka ako im trebaju.

Srbija je jedina zemlja na planeti, gde stotine hiljada gradjana ima dvojnika kao ptt-priključak, štaviše čak su mnogi srećni bili do juče što su i takav priključak dobili.

Srbija je jedina zemlja na planeti, gde su gradjani bili u obavezi da obezbede uslove za PTT-priključak i instalaciju, a ne kompanija koja se tim poslom bavi.
    Naravno lako im je bilo da se iživjavaju nad sopstvenim gradjanima, kada su imali Kraljevski i Carski monopol, koji vidimo tek od nove godine misle da predaju nekome...Strašnooooo.

Extremno je zanimljivo, kada to čine naše političke i ekonoimske vlastele i velmoži !?
    Očito tek tada, kada su već sve razvijene i civilizovane zemlje, gotovo ukinule fiksnu telefoniju, jer je ona prevazidjena i ne treba im uopšte za potrebe stanovništva.

U Nemačkoj recimo gotovo da niko ne koristi fiksnu telefoniju, već čuvene i razne bagatela flert-pakete od mobilnih operatera, gde za samo 40 evra, možete sa celom planetom da pričate koliko vam volja čitav mesec.

U Srbiji za toliko para možete da pričate sa inostranstvom, skoro pola sata...toliko o mega-monopolu, o cenama, o dranju nas korisnika mobilnih i fiksnih telefonskih sistema.

Tragično je, komično je, da takva uboga Srbija, kao jedna od tehnološki nazaostalih zemlja Evrope u Telefoniji i u svemu, gde pola Srbije koristi dvojnike, a mnogi i to ne mogu da dobiju...da ti isti tehnološki tutumraci kupuju telefonije i ostale mobilne kompanije u okruženju... to je za Riplija i rubriku : Verovali ili ne!?

P.S. Hm, videli ste na uvodnom delu ovog posta, koliko malena Švedska ima operatera, a ovi naši ovejani i prevejani političari se hvale da će nam uvesti čak još jednog...ko će da se kladi ?
    Da će i taj i jedan biti zapravo naš iz Bahama, i to pod kontrolu naše izvršne vlasti, i da će se oni baš lako dogovoriti da taj monopol koriste na dobrobit i jednog i drugog toboš stranog nezavisnog operatera.
    Znam ja njih, znam i njihove, a znaju oni i nas...jer da nas nije ovakvih kakvi smo, ne BI ni njih bilo takvih kakvi su.
    Amin za ONE koju veruju Boga, a Kukuuu, za sve NAS koji nikome ne verujemo, a pogotovu Bogovima na nebesima i Bogovima na zemljici Srbiji.
    Od onoga ko tvrdi da Bog ne postoji, gluplji je samo onaj koji tvrdi da Bog postoji (J. G. Haman)

Legenda čedina_zebra (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

Podrazumevano Re: Telekom@monopol.rs

Naša ministarka več 2 godine trtlja kako će raspisati koncesiju za drugog fixnog operatera pa ništa, vadi se na krizu kao da telekomunikacije poznaju reč kriza.
    Ne da se državi da deli deo kolača sa još nekim, tu je problem.

200 dinara mesečna taksa a da slušalicu i ne podigneš, samo od toga mogu da žive ko begovi a gde je sve ostalo.
    Čedina Zebra

Učlanjen
    05.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    69
    Reputaciona moć
    83

Citat Original postavio čedina_zebra Pogledaj poruku
    Naša ministarka več 2 godine trtlja kako će raspisati koncesiju za drugog fixnog operatera pa ništa, vadi se na krizu kao da telekomunikacije poznaju reč kriza.
    Ne da se državi da deli deo kolača sa još nekim, tu je problem.

200 dinara mesečna taksa a da slušalicu i ne podigneš, samo od toga mogu da žive ko begovi a gde je sve ostalo.

ko nam je kriv, da ja vladam nad ovakvim narodom, pretplatnicima, drao bi ih i više , jer oni vole velike pljačkaše, male prijavljuju policiji.
    Od onoga ko tvrdi da Bog ne postoji, gluplji je samo onaj koji tvrdi da Bog postoji (J. G. Haman)

Poznat bezibre! (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

mi iz svake oblasti znamo da smo ku.rac-država... ne treba nam poredjenje sa svedskom... uzmi bilo koju oblast...

Aktivan član alex3000000000000000 (avatar)
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Srbija je jedina zemlja na planeti, gde stotine hiljada gradjana ima dvojnika kao ptt-priključak, štaviše čak su mnogi srećni bili do juče što su i takav priključak dobili.

Srbija je jedina zemlja na planeti, gde su gradjani bili u obavezi da obezbede uslove za PTT-priključak i instalaciju, a ne kompanija koja se tim poslom bavi.
    Naravno lako im je bilo da se iživjavaju nad sopstvenim gradjanima, kada su imali Kraljevski i Carski monopol, koji vidimo tek od nove godine misle da predaju nekome...Strašnooooo.
    Ne preterujmo (odnosi se na podvuceno). Ne bih smeo da se kladim da su bas sve zemlje u boljem polozaju od nas sto se telekomunikacija tice. Jako me iznervira kad neko tako prica kako smo mi banana drzava, kako smo najgori, rupa u svetu. Ne zato sto mi smeta kad se pljuje po zemlji u kojoj sam rodjen i u kojoj zivim (a smeta mi) vec zato sto su to stavovi, po mom skromnom misljenju, ogranicenih ljudi. Za njih ne postoji nista van (zapadne) Evrope, Amerike i eventualno Kanade. Sve ostalo je Terra Incognita. Treba uvek stremiti boljem i ugledati se na bolje ali valja ponekad, kad ne ide i kad nije sve kako treba, osvrnuti se na gomilu zemalja koje su iza nas po svemu i svacemu, cisto da se podsetimo da ima zemalja i naroda kojima je daleko teze nego nama pa eto zive kako zive. Za zemlju koja je do nedavno bila pod sankcijama, nama ide prilicno dobro.
    @ tema
    Uzasno retko koristim telefon, mozda jednom u mesec dana, tako da me ne pogadja narocito ovaj tekst. Napredovace i telefonija, kao sto je napredovao Internet, u to ne sumnjam. Samo polako.

Poznat GhettoBeograd (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    109

ma mi smo banana od drzave...prosto kada vidis da jedna Rumunija ima 6x brzi net od nas dodje ti da places od muke

kod nas se jos koristi yebeni dial up zapaliti Telekom pa onda cemo imati brzi net
    Ne znam ko te je slagao da kidas

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Dobro, sve to znamo, ali shta mozemo da uradimo? Nishta. Chak ni da se organizujemo pa kao grupa gradjana da tuzimo drzavu. A monopol je shatro nezakonit... mislim jeste on nezakonit, samo nije za Mishka i neke likove na vlasti... Jao, Mishkovicu, zapalicu ti maksi. A tebi Telekome cu zapaliti poshte. Druge nema.

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio GhettoBeograd Pogledaj poruku
    zapaliti Telekom
    LOL ovo nisam ni video keve mi... To je to, veliki umovi slichno razmishljaju, nema shta...
    Poslednji put ažurirao/la Ne_Vazim_Se : 16.12.2009. u 13:53

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio alex3000000000000000 Pogledaj poruku
    Ne preterujmo (odnosi se na podvuceno). Ne bih smeo da se kladim da su bas sve zemlje u boljem polozaju od nas sto se telekomunikacija tice. Jako me iznervira kad neko tako prica kako smo mi banana drzava, kako smo najgori, rupa u svetu. Ne zato sto mi smeta kad se pljuje po zemlji u kojoj sam rodjen i u kojoj zivim (a smeta mi) vec zato sto su to stavovi, po mom skromnom misljenju, ogranicenih ljudi. Za njih ne postoji nista van (zapadne) Evrope, Amerike i eventualno Kanade. Sve ostalo je Terra Incognita. Treba uvek stremiti boljem i ugledati se na bolje ali valja ponekad, kad ne ide i kad nije sve kako treba, osvrnuti se na gomilu zemalja koje su iza nas po svemu i svacemu, cisto da se podsetimo da ima zemalja i naroda kojima je daleko teze nego nama pa eto zive kako zive. Za zemlju koja je do nedavno bila pod sankcijama, nama ide prilicno dobro.
    @ tema
    Uzasno retko koristim telefon, mozda jednom u mesec dana, tako da me ne pogadja narocito ovaj tekst. Napredovace i telefonija, kao sto je napredovao Internet, u to ne sumnjam. Samo polako.
    Potrošio is brdo slova, a ništa nisi reko... Jel znaš bar šta si hteo da kažeš?

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Pa rekao je momak jednu vrlo bitnu stvar... dobri smo mi josh kakvih ima. Znash ko je bila Helen Keler? E pa ta zena je svojevremeno rekla... " Moje tesne cipele chinile su mi se kao najveci problem na svetu, sve dok nisam videla choveka koji nema noge. " Nije sve tako crno, nismo bash najgori na svetu.

Učlanjen
    05.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    69
    Reputaciona moć
    83

Citat Original postavio Dača Niš Pogledaj poruku
    Potrošio is brdo slova, a ništa nisi reko... Jel znaš bar šta si hteo da kažeš?
    He, he, da znaš, čovek je rodjeni političar, što više drvi, to se manje razume šta je poenta diskusije.

Učlanjen
    05.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    69
    Reputaciona moć
    83

Citat Original postavio Ne_Vazim_Se Pogledaj poruku
    Pa rekao je momak jednu vrlo bitnu stvar... dobri smo mi josh kakvih ima. Znash ko je bila Helen Keler? E pa ta zena je svojevremeno rekla... " Moje tesne cipele chinile su mi se kao najveci problem na svetu, sve dok nisam videla choveka koji nema noge. " Nije sve tako crno, nismo bash najgori na svetu.
    Ma u pravu si ,,,ima gorih od nas, a to su oni koji nemaju uopšte poštu i frrmu za telekomunikacije...

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Neznanko Pogledaj poruku
    Ma u pravu si ,,,ima gorih od nas, a to su oni koji nemaju uopšte poštu i frrmu za telekomunikacije...
    Da, a ima i zemalja koje su ( kao i nasha ) normalne po pitanju infrastrukture, ali je stepen zloupotreba polozaja, korupcije, monopolisanja i tako tog krupnog za vlast vezanog kriminala veci nego u nas. Pogledaj Bugarsku.

Učlanjen
    05.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    69
    Reputaciona moć
    83

Da, a ima i zemalja koje su ( kao i nasha ) normalne po pitanju infrastrukture, ali je stepen zloupotreba polozaja, korupcije, monopolisanja i tako tog krupnog za vlast vezanog kriminala veci nego u nas. Pogledaj Bugarsku.
    Ma apsolutno, mi smo uzor za mnoge, pogledaj ti samo kako stoji Bocvanski, Papuanski i Somalijski Telekom. Ma mi možemo da u tom smislu pevamo partizanske pesme i igramo kOzaračko kolce.

Početnik
    Učlanjen
    08.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

...a jooooj, Srbija i tihnologije... ***,Srbija je što se toga tiče tek ušla 2001.godinu... Mobilni operateri KRADUUUUUUUUUUUUUUUUUU i to nikoga nije briga... SBB razvaljuje kintu jer takodje skoro da ima monopol... šta god da poskupi oni dignu cenu kablovske za 50 din... poskupi gorivo. oni dignu... poskupi struja oni dignu, poskupi paradajz, oni dugnu...

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ma apsolutno, mi smo uzor za mnoge, pogledaj ti samo kako stoji Bocvanski, Papuanski i Somalijski Telekom. Ma mi možemo da u tom smislu pevamo partizanske pesme i igramo kOzaračko kolce.
    LOL pa i ne bash, pre ce biti kontra, to jest da Somalijci mogu da pevaju ( afro/vudu/kakvegod ) pesme kada pogledaju nas, poshto kod njih nema monopola, a i bolje su sredili sve na polju telekomunikacija.

" Apart from Telcom, there are two other groups of companies providing telecommunications services in Somalia/Somaliland. Telcom, therefore, operators in a fully deregulated environment and has established a reputation as a leader in marketing, network and operation initiatives designed for operating in one of the most competitive markets of the world. "

Al' zato mislim da i dalje tuchemo Niger.

Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

@Daca Nis & Neznanko
    Komentarisao sam to da je autor preterao rekavsi da smo mi jedina zemlja na svetu koja ima dvojnike i ne znam sta jos rece. I da je to zato sto se mi stalno uporedjujemo s boljima od nas a zanemarujemo cinjenicu da smo u boljem polozaju od mnogih zemalja i to sto neki tvrde da smo mi najjadnija zemlja i tako to. I dodao bih da se ne mozemo porediti sa Svedskom koja s nama ima zajednicko jedino broj stanovnika (kad je Svedska poslednji put bila u ratu a kad smo mi? + sankcije + bombardovanje). Sve pise u mom postu, sta je tu neshvatljivo?

Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

A zar to nisu drzave?

Učlanjen
    05.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    69
    Reputaciona moć
    83

@Daca Nis & Neznanko
    Komentarisao sam to da je autor preterao rekavsi da smo mi jedina zemlja na svetu koja ima dvojnike i ne znam sta jos rece. I da je to zato sto se mi stalno uporedjujemo s boljima od nas a zanemarujemo cinjenicu da smo u boljem polozaju od mnogih zemalja i to sto neki tvrde da smo mi najjadnija zemlja i tako to. I dodao bih da se ne mozemo porediti sa Svedskom koja s nama ima zajednicko jedino broj stanovnika (kad je Svedska poslednji put bila u ratu a kad smo mi? + sankcije + bombardovanje). Sve pise u mom postu, sta je tu neshvatljivo?
    ČeGeVara, mrsiš m.da.
    Poslednji put ažurirao/la Neznanko : 16.12.2009. u 18:07

Poznat GhettoBeograd (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    109

LOL ovo nisam ni video keve mi... To je to, veliki umovi slichno razmishljaju, nema shta...
    bas tako...mudro zborimo svaka nam se dala i u drugi red stala
    Ne znam ko te je slagao da kidas

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Него шта.

Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Smile Re: Telekom@monopol.rs

ČeGeVara, mrsiš m.da.
    Nije Ce Gevara, nego Ce Leonida

Buduća legenda buudala (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    1172

Pitaj komshije kolka je pretplata kod njih .
    BIH ,RS ,CRO, MN, FYRM, HU RO BG

Pitaj i nashe drzavljane na teritoriji pod nadzorom UN , KiM.

Pitaj kolka je pretplata i kakvi su im adsl ovi.

Ili nek se jave oni pa nek kazu.

Netju da branim monopol al mi se javlja da je slaba zainteresovanost za privatizaciju drzavne kompanije uslovljena bash tim razlozima.
    Kome tje uopshte trebati zhice i bandere, masa zaposlenih, kad je na pomolu nova informaichka revolucija koja i gsm stavlja u istoriju ko telegraf.

Pogledajte na stvar i iz ovog ugla.

Učlanjen
    05.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    69
    Reputaciona moć
    83

Nije Ce Gevara, nego Ce Leonida
    Ma možeš da se predstavljaš i kao Persida...ali te retorika odaje da si pljunuti ČeGevara.

Poznat la dolcevita (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio SRBINHO Pogledaj poruku
    ...a jooooj, Srbija i tihnologije... ***,Srbija je što se toga tiče tek ušla 2001.godinu... Mobilni operateri KRADUUUUUUUUUUUUUUUUUU i to nikoga nije briga... SBB razvaljuje kintu jer takodje skoro da ima monopol... šta god da poskupi oni dignu cenu kablovske za 50 din... poskupi gorivo. oni dignu... poskupi struja oni dignu, poskupi paradajz, oni dugnu...
    Secam se da smo '90-tih godina potpisali ugovor po kome je cena kablovske oko 6 DM. Tada jos nije bio sbb, nego lokalni kablovski sistem. E, onda gazda lepo proda svoju firmu sbb-u, postade direktor iste, a cene nadmasise potpisane i to vise nego duplo, jer je sad sve u €
    Aut amat aut odit mulier, nihil est tertium

Slične teme

1. Monopol
    Autor Nikola of iskustvo u forumu Arhiva
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 29.06.2009., 19:58
  2. Monopol
    Autor adem_ks u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 21.06.2009., 01:41
  3. Telekom Srbija kupio Telekom Srpske
    Autor Kira Neris u forumu Politika