Joomla, galerija slika.
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Joomla, galerija slika.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Podrazumevano Joomla, galerija slika.

Listao sam malo pre i prelistao sve. Nikako da nadjem ono sto mi treba, a nije mi potrebno bog zna sta. Ili nema sve sto mi treba ili se placa..

Treba mi da skenira odredjeni folder (bilo bi dobro da skenira vise foldera a pri tom stare da preskoci) napravi male slicice prebaci adrese u bazu i kada se klike na galeriju poredja sve to lepo i podeli na stranice. Znaci jednostavna galerija...
    Treba da ima mogucnost da se oceni i prokomentarise slika. Da listanjem nema novog ucitavanja strane, znaci ajax.
    Ovo je druga veca galerija koju radim kao joomla sajt, pre toga mi nije bilo potrebno vise od listanja par slika u jednom clanku.
    Imam vec skoro gotovu peske uradjenu galeriju sa jos nekim funkcijama na sajtu, ali u poslednjem trenutku sam morao iz nekih drugih razloga da predjem na joomlu. Mozda bih mogao da prepakujem i ubacim ali posle svega sto sam uradio mrzi me... hocu samo da privedem ovo kraju ove godine

Ako neko moze da preporuci nesto valjano da lepo radi posao i da ne zamara mnogo server posto ce biti opasno mnogo slika i ocekujem da ce biti poseta.
    Hvala

Zainteresovan član DuleMajkeJevrosime5Sombor (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Podrazumevano Re: Joomla, galerija slika.

nisam baš najbolje razumeo šta si napisao, ali mislim da neka od galerija za joomlu može rešiti tvoj problem
    http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/photo-gallery
    [

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Pa da, to sam listao. Cak sam isprobao nekoliko, ali corak.

Hajde ovako, ako je neko koristio neku od joomla galerija, neka napise pa cu da vidim da li je to to.

Jednostavna galerija, komentari i ocenjivanje slike. Ali da moze da se odjednom obradi vise slika a ne jedna po jedna. Najbolje da ako moze da skenira ceo folder i prema zadatim paramentrima napravi male slike, napuni bazu i iskljucivo iz baze uzima stranice galerije bez novih operacija (skeniranje foldera i sl.).

Kapiram da mozda malo konfuzno zvuci, ali tacno to sam uradio peske, samo sto mi je jos to jedan dodatni posao da prebacim u joomla modul/plugin/component... Nadam se da postoji gotovo slicno ili isto resenje (u krajnjem slucaju preratiti malo, nije frka).

U svakom slucaju tnx Dule

Zainteresovan član DuleMajkeJevrosime5Sombor (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

evo, ovu sam ja koristio i nije loša
    http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/photo-gallery/1468
    sad sto se tiče ubacivanja većeg broja slika, to možeš uraditi preko FTP klijenta u određeni folder galerije koji će biti definisan prilikom instalacije komponente... tu imaš i neke module, takodje ne moraš smanjivati veličinu slike već to radi sama ekstenzija kao i automatsko dodavanje logotipa na sve slike iz galerije
    [

Slične teme

1. galerija umetnickih slika
    Autor Ljubic u forumu Likovna umetnost
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 05.12.2008., 21:08
  2. Chat & galerija slika
    Autor ..::RaZoR::. u forumu Web dizajn
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 22.12.2006., 00:51
  3. Galerija slika u dw mx
    Autor SuperWorm u forumu Web dizajn