Novi zakon o saobracaju.
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Novi zakon o saobracaju.

Zainteresovan član FRIKAZOID (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Exclamation Novi zakon o saobracaju.

Izvinjavam se ako nisam pogodio podforum, ovo je valjda iz sveopsteg zivota tema, posto doditce i vozace i pesake.

Ako uvek zelite samo sto pre da stignete do cilja, sto je u ovom slucaju kraj teksta, onda zaobicite ceo tekst i predjite odma na poslednji pasus.

Pravo u susret nam ide nov zakon o saobracaju, znaci sudar je neizbezan. Moramo staviti nove brisace, da bi nam zakon bio jasni.
    Nismo dovoljno dobri vozaci, pa pokusavaju novim zakonom da nas primaknu evropskim vozacima. Ja ipak mislim da je greska u auto skolama. Ne znam da li ste primetili, ali na njima uglavnom pise "OBUKA VOZACA". Da li oni obucavaju i ne vozace?
    Ipak to je samo jezicka igra. Nase skole su jedne od najboljih. One vozace obucavaju kao za Formulu 1. Svuda u svetu nove tehnike iz Forumule 1 se primenjuju u novim kolima, a posto se kod nas nema para za nova kola i jos se uci na kolima od pre 20 godina (yugo, golf...) onda se to kompenzuje time sto cemo mi imati vozace kao iz Formule 1.
    A sta to znaci?
    Pa isto kao i u formuli:
    -Ulece se u krivine i skrece se bez migavaca, iskreno, jel neko video ikad da je formula dala migavac.
    -Pri svakoj voznji uvek je fora prestignuti onog ispred i stici prvi.
    -To sto vam drugi trube, to su ustvari vasi vatreni navijaci.
    -Panduri su kao oni sto nose narandzasta i zuta odela i ocitavaju brzinu i prolazno vreme.
    Zaustave vasi kazu:"Isliste 96km/h, dozvoljeno je (cita se kao rekord je) 60km/h, svaka cast, dobili ste 6 bonus poena".
    -Jos 18 poena do titule, gde ste vi prevazilsi sva pravila i sad mozete da vozite bez dozvole.
    -Dobro mi mozda nemamo trke, ali bolide sigurno imamo.

Svi mi imamo svoje stilove voznje. Neki voze levom, neki desnom rukom, neki sa nogom, neki bez nogu.
    Recimo, moj stil vozinje je dobar i ne moze niko da me pretekne, jer su svi vec ispred mene. Sa vozilom nemam problema, ono kad se krece probija zvucni zid. Cuje se pola sata pre nego sto dodje i jos pola sata posto prodje. Tako lupa i tandrce moj stari Golfic, da je to prava sinfonija. Ja sam kolegijalan i tako nekad stopera pokupim. Bas sam prosle nedelje jednog pokupio, vise se nije dizao. Onda, eto mene moja devoja voza do ludila, a onda sam shvatio da nema vozacku.
    Moram priznati ima i pravih genija u voznji. Kazu, izmedju genija i ludaka je tanka linija. Tako je i kod nas u saobracaju. stalno se pojavi neki genije i predje tu (punu) liniju i tako
    zaobidje sve te ludake koji cakaju u redu na semaforu ili stopu.

Dobro dosta smo trubeli zakonu, ima tu sigurno i neceg dobrog.
    Resili smo neke od osnovnih problema u saobracaju, kao na primer na koliko ljudi su registrovana mrtvacka kola i da li je dozvoljeno pricati sa vozacem.
    Da li mozete slusati muziku dok prelazite pesacki prelaz, jer sta neke ljudi slusaju, bolje kola da ih zgaze nego od te vrste ,nazovi muzike, umru.
    Pored svega toga, saobracaj je ipak prilicno dobro razvijen. Kod nas se vozi bukvalno brzinom svetlosti. A kao sto znate kad se krecete brzinom svetlosti, za vas vreme kao da je stalo. To se moze primetiti kad udjete u 88 ili 37 i dodjete do Mostara, tamo kao da je vreme stalo i niko i nista se ne pomera, cak vam se cini da se ni vi ne pomerate. Ako vam to nije dovoljno kao dokaz, ima jos jedan. Sigurno ste culi za paradoks blizanaca.
    Ako jedan od blizanaca putuje brzinom svetlosti, a drugi ostane na zemlji, brat koji je putovao brzinom svetlosti ce vise ostariti.
    Tako i ja kad izadjem iz busa GSP-a, stari sam jedno 20 godina, kosa mi posedi i opadne, kako ludo voze.
    A voznja GSP-om mora da je mnogo zanimljiva, cim se toliko ljudi gura da udje.
    Okrenuti smo ka Evropi i svetu, tako da je nas zakon prilagodljiv za sve. On je univerzaln i odgovara i za Engleze i za Japance.
    Vozi se i sa leve i sa desne strane, uzduz i popreko, tacnije zakon nam se razvija u svim pravcima i svim smerovima.
    Mi volimo strance i na sve nacine pokusavamo da ih sto vise zadzimo kod nas. Tako i decu vaspitavamo od malih nogu.
    Evo primer, bas pre neki dan sam video kako neki osnovnoskolci skidaju nekom strancu tablice, lome i bacaju u kantu.
    Taj ce sigurno da se zadrzi ovde jos dve nedelje.
    A sta vi mislite zasto se pravi ta obilaznica oko Beograda. Ne nije to (kao oko Moskvek) da bi se smanjila guzva, to je da stranci obicu i ne vide
    te divljake koji sviraju kao da je svaki dan svadba i da zaobicu te trkace staze jer se nebi snasli.
    Pratim neke programe na Diskavery, Hvale se kako prave Costomm vozila. Nisu jos oni videli nase crnce (citaj cigane). Od svega mogu da sklope vozilo. Prave prave oldtajmere. I sve je to naravno registrovano i po zakonu cim se vozi.

Gledam u kom pravcu se krece saobracaj kod nas i mislim da u novom zakonu pise:
    Svako ima pravo da se krece i da bude kreten, samo sto to pravo neki zloupotrebljavaju.
    Ubice nas novim zakonom. A ja se nadam se da cu umreti ko moj stric Steva, u snu.
    A ne kao ostali u vrisku dok su sedeli u kolima pored njega.
    U svakom slucaju ako hocete bog da vas vidi, vozite VW Touareg, kao Toshe.
    Vlada je odlucila da nas pritegne, ako ne pojasevima, onda kaznama.
    I dok druge vlade stavljaju tacku na zakon, nasa vlada stavlja tri tacke.

Izvinite sto je tekst pisan malo s' brda s' dola, nisam mogao da pisem sa obe ruke, jer sam sa drugom morao da sviram
    nekom pocetniku koji ne zna da zuto znaci guraj se kao kinezi, a ne stani kao zutica.

I tema je ustvari kako vam lezi novi saobracaj zakon, ako ste uopste nesto culi o njemu.Utisci i nejasnoce.

Ime:  saobracajni_znaci_207.jpg
Pregleda: 34
Veličina:  69,1 KB
    Verovatno je i znacenje znakova izmenjeno, pa to izgleda ovako
    Poslednji put ažurirao/la FRIKAZOID : 16.12.2009. u 00:14

Aktivan član Tachka (avatar)
    Učlanjen
    04.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano Re: Novi zakon o saobracaju.

ma novi zakon je retardiran!
    You have quite a treasure there in that Horadric Cube.

Ističe se giska_sa (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2006.
    Pol
    muški
    You better stay away from Copperhead Road
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    65

Novi zakon nije toliko loš koliko ga kude svi drugi.
    Oni koju su kršili zakon ranije sad mogu da se plaše jer je rigirozniji, a oni koji nisu nemaju čega da se boje. Govorim o običnim ljudima.

Radujem se novom zakonu jer će MOŽDA uneti red na parkinzima i koliko toliko uneti reda u saobraćaj i bezbednost u saobraćaju.

Ono što mene interesuje je da li će novi ZOBS biti jednak za sve ili će mamini i tatini sinovi, bivši policajci i njima slični biti podložni zakonu, ili on za njih (kao i stari zakon) neće važiti. X puta sam bio svedok kako gorepomenuta kategorija ljudi vozi decu ispod 12 na prednjem sedištu ili u krilu, voze dvoje dece na skuteru a da niko od njih nema kacigu i još stoji sa saobraćajcem i priča sa njim dok njegov kolega zaustavlja i piše kaznu radniku koji na 25 godina starom tomos automatiku vozi kolegu kući sa posla.
    Mišljenja sam da pederbal nije trebalo da se održi.

Početnik
    Učlanjen
    22.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio giska_sa Pogledaj poruku
    Novi zakon nije toliko loš koliko ga kude svi drugi.
    Oni koju su kršili zakon ranije sad mogu da se plaše jer je rigirozniji, a oni koji nisu nemaju čega da se boje. Govorim o običnim ljudima.

Radujem se novom zakonu jer će MOŽDA uneti red na parkinzima i koliko toliko uneti reda u saobraćaj i bezbednost u saobraćaju.

Ono što mene interesuje je da li će novi ZOBS biti jednak za sve ili će mamini i tatini sinovi, bivši policajci i njima slični biti podložni zakonu, ili on za njih (kao i stari zakon) neće važiti. X puta sam bio svedok kako gorepomenuta kategorija ljudi vozi decu ispod 12 na prednjem sedištu ili u krilu, voze dvoje dece na skuteru a da niko od njih nema kacigu i još stoji sa saobraćajcem i priča sa njim dok njegov kolega zaustavlja i piše kaznu radniku koji na 25 godina starom tomos automatiku vozi kolegu kući sa posla.
    Moguce je da si u pravu. Ali ima tu i dosta ogranicenja. NPR oni koji ga postuju 100% usporavaju saobracaj, p aoni koji ga ne postuju toliko (a ima ih mnogo vise) moraju da ih preticu sto dodatno smanjuje bezbednost. No sta je tu je. valjda cemo se svi privici.

Ps. Evo ga koristan tekst o tome sta je novo i na sta treba obratiti paznju
    http://www.oglasisrbija.com/magazin/index.php?id=65

Slične teme

1. Novi zakon
    Autor Milanche° u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 07.09.2009., 00:27
  2. Novi Zakon
    Autor SCANIA NS u forumu Automobilizam
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 01.09.2009., 01:08
  3. Stigao novi Zakon o bezbednosti u saobracaju, ZOBS
    Autor Sinis@ u forumu Automobilizam
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 13.06.2009., 13:12
  4. Novi zakon
    Autor Elektrik u forumu Automobilizam
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 13.12.2008., 16:21
  5. Da li mislite da je u redu novi zakon o saobracaju?
    Autor GILE_88 u forumu Automobilizam
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.04.2006., 17:14

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •