Sta mislite o Skoplju?

Stara_planina

Zainteresovan član
Poruka
152
Decembar mesec provodim na jednom projektu u Skoplju,

Makedonci su extra narod, jeftine kafane sa izvanrednom hranom, osecaj slobode je stvaran, makedosnke pesme i makedonke :) da i ne spominjem,

pa evo par slicica da prenesu bar malo predpraznicnu atmosferu Skoplja u novom ruhu,

Gadget-Skopje.jpg


Skopje-holiday-mood.jpg


Kakva su Vasa iskustva sa Skopljem i Makedonijom?

Sta mislite o deceku Nove Godine u Skoplju?
 
80-ih godina sam češće dolazio u Skoplje i tada mi je taj grad izgledao fenomenalno...najviše mi se sviđa deo grada koji se zove Aerodrom...inače rodbinu imam u naselju koji se zove Kisela Voda ali mi nije nešto poseban taj deo grada.
Tih godina sam odlazio na bazen koji se nalazi u okviru kasarne (mislim da se zvala Maršal Tito) i dosta vremena provodio pored reke Vardar.
Zadnjih 5 godina sam bio 3 puta u Skoplje i grad je ostao i dalje moderan međutim ne sviđa mi se ta podela grada na šiptare i makedonce.Kažu da je onaj svetleći veliki krst na brdu iznad grada postavljen da bi se šiptarima dalo do znanja gde žive...ne znam,tako sam čuo.
Više mi se kao grad dopada Veles koji je mnogo mirniji i dosta je zanimljiv za razgledanje i pogotovu za šetnju noću.
Inače što se same Makedonije tiče sve same pohvale...uostalom,već 11 letovanja imam na ohridskom jezeru :D
 
ja sam bio pre par godina......izgleda da sam bio u nekom predgradju,nisam video mnogo od centra,ali se secam da je mnooooooooooooogo siptara....cak smo taxijem upali i u neku guzvu(tad su valjda bili izbori) na sve strane albanske zastave,neki crni mercedesi,u njima neki albanci sa kajlama.....strasno...e da na svakom koraku su bile albanske zastave
 
Baš ti nešto i ne verujem da je bilo tako ali ajde.....
Znam da u samom Skoplju ima puno šiptara ali da se baš ističu za zastavama i svim ostalim šiptarskim obeležjima u glavnom gradu Makedonije,čisto sumnjam da mogu.
 
Bio sam na moto reliju 2007,Aracinovo je predgradje Skoplja,i tamo i policija nevoljno zalazi,nije bilo lose,ali ni nesto posebno....nisam se bas ni lepih devojaka nagledao!

HAHAHH pa ti si bio u velikom selu u kome sada zive samo siptari.I to ti je kao drzava u drzavi.Kriminal cuti, fabrike za svasta,borbeni arsenal takodje.Ne sme ni policija ni inspekcija da ulazi tamo.
Bas si nasao pravo mesto za posetu Skoplje i devojke hahahha
 
Скопље је екстра град, са много лијепим дјевојкама. Изузезно сам се проводио доље ( и даље се проводим :) ). Људи су јако предусретљиви и гостопримљиви.
 

Back
Top