Rok trajanja....

gost 171789

Elita
Poruka
16.594
Interesuje me vashe mishljenje na temu imaju li prijateljstva, narochito ona koja traju od detinjstva, rok trajanja i da li kao i u vecini odnosa medju ljudima u jednom momentu dodje do tachke kada svako ide na svoju stranu?
Ne mislim u smislu, razilaze nam se putevi zbog daljine i slichno, nego da li shvatite da ste prerasle neki odnos?
A ako jeste to nekada doziveli, kako se postaviti u toj situaciji?

Molim ozbiljne odgovore i razmishljanja na ovu temu :rtfm: (ako vec nije bila)
 
U mom slucaju nema rok trajanja..Drugarice smo od detinjstva..Iako ona zivi negde tamo ..ja ovde..to nas nije i nec moze razdvojiti..i dalje se razumemo i imamo potrebu jedna za drugom..vidjamo se preko godine..ona je skoro bila ovde ..ja cu u Januaru kod nje ..izmedju toga smo u kontaktu preko svih raspolozivih sredstava komunikacije..:D
 
Zaboravih postaviti i ovo pitanje, ide mi uz temu...
Shta treba da se desi, a da shvatite da jednostavno to prijateljstvo vishe nije to?
Do koje granice ste spremni da tolerishete neke stvari, odnosno kada podvlachite crtu? :neutral:
 
Interesuje me vashe mishljenje na temu imaju li prijateljstva, narochito ona koja traju od detinjstva, rok trajanja i da li kao i u vecini odnosa medju ljudima u jednom momentu dodje do tachke kada svako ide na svoju stranu?
Ne mislim u smislu, razilaze nam se putevi zbog daljine i slichno, nego da li shvatite da ste prerasle neki odnos?
A ako jeste to nekada doziveli, kako se postaviti u toj situaciji?

Molim ozbiljne odgovore i razmishljanja na ovu temu :rtfm: (ako vec nije bila)

На овако уопштено питање мош да добијеш само одговор: ''Мож да бидне - ал не мора да значи!'' ;):mrgreen:

Нека пријатељства остану вечна, нека не.... Свака прича је посебна. ;)
 
Pa, prestala sam da je zovem i sačekala da vidim kada će me ona pozvati. Evo nije zvala već... 5 godina :)
Neka prijateljstva imaju rok trajanja, neka prestanu pa se obnove, nekad i posle deset godina, a neka teku... Mislim da to treba prihvatiti, isto kao što kao što je bilo prirodno da se družite-sad se ne družite.
 
Zaboravih postaviti i ovo pitanje, ide mi uz temu...
Shta treba da se desi, a da shvatite da jednostavno to prijateljstvo vishe nije to?
Do koje granice ste spremni da tolerishete neke stvari, odnosno kada podvlachite crtu? :neutral:

Нека се пријатељства угасе сама од себе....не мора да буде праћено драматичним резовима....



Боље да си питала конкретније.;)
 
Mislim da pravo prijateljstvo iz detinjstva tesko moze da se tek tako prekine.
Iako su takva prijateljstva stvarno retka,bar u mojoj okolini, ja imam najbolju drugaricu od seste godine i ne postoji nesto sto bi nas moglo udaljiti.
Prijateljstva prekidam kada shvatim da mi predstavljaju zamor,da me mrzi da se sa nekim vidim,a kad se vidimo da mi je dosadno.
To se jednostavno oseti,kad izgubite neku bliskost,a tada je bolje prekinuti vidjanje nego forsirati vidjanja.
I kao na svakom odnosu i na prijateljstvu treba mnogo raditi.
 
Interesuje me vashe mishljenje na temu imaju li prijateljstva, narochito ona koja traju od detinjstva, rok trajanja i da li kao i u vecini odnosa medju ljudima u jednom momentu dodje do tachke kada svako ide na svoju stranu?
Ne mislim u smislu, razilaze nam se putevi zbog daljine i slichno, nego da li shvatite da ste prerasle neki odnos?
A ako jeste to nekada doziveli, kako se postaviti u toj situaciji?

Molim ozbiljne odgovore i razmishljanja na ovu temu :rtfm: (ako vec nije bila)

Ima jedna situacija: u detinjstvu smo prijatelji, a kasnije se različito razvijamo, pa i interesovanja, čak i pogledi na svet počnu da nam se razlikuju - tu i ne bude nekog prekida, odnos jednostavno izbledi i ugasi se. Nešto slično se dešava i sa ranim brakovima - ne sazrevamo svi istovremeno, a kriterijumi u detinjstvu često nisu isti kao kad odrastemo.

Mada, što reče Hellen, "mož' da bidne, al' ne mora da znači.:)
 
Mislim da pravo prijateljstvo iz detinjstva tesko moze da se tek tako prekine.
Iako su takva prijateljstva stvarno retka,bar u mojoj okolini, ja imam najbolju drugaricu od seste godine i ne postoji nesto sto bi nas moglo udaljiti.Prijateljstva prekidam kada shvatim da mi predstavljaju zamor,da me mrzi da se sa nekim vidim,a kad se vidimo da mi je dosadno.
To se jednostavno oseti,kad izgubite neku bliskost,a tada je bolje prekinuti vidjanje nego forsirati vidjanja.
I kao na svakom odnosu i na prijateljstvu treba mnogo raditi.

Bash nishta se ni bi moglo isprechiti izmedju vas?

Evo konkretne situacije... drugarica se pochne druziti sa tvojim bivshim dechkom...niko tu ne vidi nishta loshe, pa ni ti, ali ipak...malo je bezveze...ona zna da je to loshe po vashe prijateljstvo, ali ipak nastavlja sa tim iz ko zna kojih razloga...
Eto jedne situacije... da li je to neshto shto ce vas udaljiti od prijateljice, ili cete se boriti za to prijateljstvo?

I da jeste, moja lichna i personalna situacija je u pitanju...:(
 
Ima jedna situacija: u detinjstvu smo prijatelji, a kasnije se različito razvijamo, pa i interesovanja, čak i pogledi na svet počnu da nam se razlikuju - tu i ne bude nekog prekida, odnos jednostavno izbledi i ugasi se.

Na tako neshto sam mislila, ako cemo uopshteno... Mislim prijateljstva zapocheta u detinjstvu, pa nastavljena godinama posle srednje shkole...
Ali kada, ako ste imali takvo iskustvo, kada vas je lupilo posred chela pitanje "Shta pricha/radi ovaj chovek/zena?" ako kontate shta hocu da kazem:mrgreen:
 
А што је то тако лоше за пријатељство ако је бивши дечко у питању?

Hehe znala sam da cesh da se uhvatish za rech bivshi:)
Pa da je sadashnji bi valjda bilo logichnije:mrgreen:
I znam koje je sledece pitanje, pa da odmah odgovorim i na njega.
Ne gajim vishe osecanja prema tom bivshem dechku, ali priznajte da je neprijatna situacija da svako malo kada odete kod jedne od najboljih prijateljica na kafu, tamo zatichete tog dotichnog bivsheg:roll:
 
Јест да може да буде непријатно...али - чим је бивши, бивши је!
Не би то требало да буде ризично за пријатељство....сем могуће непријатности у почетку...док се не навикнете....;)
 
Јест да може да буде непријатно...али - чим је бивши, бивши је!
Не би то требало да буде ризично за пријатељство....сем могуће непријатности у почетку...док се не навикнете....;)


A ako laze? Recimo da nisu drugari, ne piju kafe, ne druze se i smishlja neke glupe izgovore?:dontunderstand:

Docicemo i do kraja price, samo uvodim u celu situaciju...koja je vec proshla, pa me sad interesuje vashe vidjenje kao nepristrasnih posmatracha:mrgreen:
 
ima nas pet jos iz perioda osnovne skole...od kojih smo nas tri jos uvek bliske kao da smo sestra. razlicite smo, zivimo na tri strane sveta, ali se trudimo da se vidjamo...i jedna drugoj (i trecoj) smo blize od porodice. izmedju nas tri se nikada nista nije isprecilo - bivsi momci jedne su bili bivsi za sve tri, naprijatelji jedne su bili neprijatelji druge dve...na to prijateljstvo sam ponosna.
druge dve su krenule nekim drugim putem, ali se volimo iako se ne cujemo bas toliko cesto. kad se cujemo, nastavimo tamo gde smo stale. za nas pet nema roka trajanja, nema stvari koja nes moze razdvojiti trajno, kao da se vise ne poznajemo

od prijateljstava iz kasnijeg perioda - neka su opstala a neka nestala sama od sebe, jedno uz vatromet ali nakon zestokih zloupotrbljavanja, ogovaranja i olajavanja, a bogami i bacanja pipaka na sve strane pa se potkacilo tu i nesto sto se nije smelo...od tada izbegavam sumnjive, eventualno su mi u kategoriji poznanika ... ja sam lojalan prijatelj, i to ocekujem od drugih - kad toga nema, nema vise ni prijateljstva
 
ima nas pet jos iz perioda osnovne skole...od kojih smo nas tri jos uvek bliske kao da smo sestra. razlicite smo, zivimo na tri strane sveta, ali se trudimo da se vidjamo...i jedna drugoj (i trecoj) smo blize od porodice. izmedju nas tri se nikada nista nije isprecilo - bivsi momci jedne su bili bivsi za sve tri, naprijatelji jedne su bili neprijatelji druge dve...

ja sam lojalan prijatelj, i to ocekujem od drugih - kad toga nema, nema vise ni prijateljstva

e to me je interesovalo:mrgreen:
inache nije mi bash do smeha, muchna mi malo ova tema, ali interesuje me vidjenje drugih ljudi...
ne gledamo svi jednako na prijateljstva i ne cenimo ih jednako:(
ja od svojih prijatelja ochekujem da se prema meni postave i ponashaju onako kako i ja prema njima, ali eto...
 
Zaboravih postaviti i ovo pitanje, ide mi uz temu...
Shta treba da se desi, a da shvatite da jednostavno to prijateljstvo vishe nije to?
Do koje granice ste spremni da tolerishete neke stvari, odnosno kada podvlachite crtu? :neutral:

Počnem da se povlačim kada osoba počne da zloupotrebljava svoje prijateljstvo sa mnom... Na primer, imala sam par drugarica koje su od mene zahtevale da im gledam u Tarot, bilo da sam ja umorna, ili zauzeta nečim drugim, i kada kažem "ne (iz tih i tih razloga), drugi put" padnu u histeriju i kmeze se..... ili se njoj baš tada razgovara (o minornoj temi) a ja usred haosa i posla.. Dakle, kada prestanu da gaje dvosmernu komunikacju, već samo gledaju sebe i svoje interese..onda se polako povučem..prvo "zavrnem slavinu" što se tiče usluga, a onda i povučem svoje konjanike :lol:.

Inače, neko vreme sam izbegavala društvene kontakte, jer nisam mogla da sednem negde, a da mi se odmah ne popnu na glavu da im analiziram natalnu kartu ili da im otvorim Tarot.. ko da sam hodajući call centar :lol:. Ljudi ne shvataju da je za takve stvari potrebno i vreme i koncentracija..
Naravno, ok je prijatelju pomoći i konsultovati se sa njim, ali za sve postoji i vreme i mesto..

Neka prijateljstva su mi se ugasila zato što smo jednostavno oboje promenili sferu interesovanja, i sve manje smo nalazili zajedničkih tema... Ljudi se menjaju.

Ali imam par prijateljstava koja su nesalomiva:), evo moj najbolji drug i ja smo dva različita sveta, a opet prošli smo zajedno štošta i čvrsto verujem da će to prijateljstvo trajati i trajati...
 
Evo razmatram svoju situaciju unazad i skontam da odavno nije bilo dvosmerne komunikacije:think:
Uglavnom je bilo njeni problemi su najveci, iako pravih, stvarnih problema nije imala:neutral: a ja sam mogla danima da sedim i da slusham, a da me ne upita "ej shta ima, je l sve u redu?"
Kako to tek sada vidim:think:
 
e to me je interesovalo:mrgreen:
inache nije mi bash do smeha, muchna mi malo ova tema, ali interesuje me vidjenje drugih ljudi...
ne gledamo svi jednako na prijateljstva i ne cenimo ih jednako:(
ja od svojih prijatelja ochekujem da se prema meni postave i ponashaju onako kako i ja prema njima, ali eto...

e pa sad ja mogu samo da predpostavim sta se desilo

ako se desilo to da je ona malko zamutila vodu sa tvojim bivsim - test je jasan: da li to radi jer je on neizdrzivo privlaci ili to radi iz dosade. tu dosadu ja ne bih tolerisala. zaljubljenost bih morala da naucim da progutamcak i ako bi mi se u prvom momentu zaglavila u grlu

a sad ako nisam u pravu ti razjasni pa cemo da nastavimo
 
pa naravno da si u pravu:) mada sam htela izokola da krenem temu...

e da je zaljubljenost u pitanju, pa ajde shto kazesh...
ali stvar je u tome shto je ja stvarno dobro poznajem, njega cemo ostaviti po strani jer je u celoj prichi statista (tj on me ne interesuje jer mi nije bitan faktor u zivotu vishe), i mislim da je sve iz dosade...mislim slichna pricha se ponavlja vec godinama... ima stalnog dechka, ali dosadi joj, pa trazi neshto za zanimaciju... vec je bilo 2 takve priche samo ove godine:eek:
jako nezrelo razmishlja i nezrelo se i ponasha:neutral: shto je zalosno za njenih 25 godina...
mislim da smo dosad svi shvatili da svi nashi postupci sa sobom povlache neke posledice i da utichu i na druge ljude...
 
naravno.
mada si bas krenula ko macka oko kobasice...
kao sto rekoh - ako je njoj njena sopstvena dosada vaznija od rizika da tebe povredi - produzi dalje, ali samo ako si sigurna u to. popricaj sa njom, mozda si neke stvari preuvelicala (verovatno nisi, ali ja uvek to ostavljam kao rezervu, mozda mi se um pomracio...)
 
pa naravno da si u pravu:) mada sam htela izokola da krenem temu...

e da je zaljubljenost u pitanju, pa ajde shto kazesh...
ali stvar je u tome shto je ja stvarno dobro poznajem, njega cemo ostaviti po strani jer je u celoj prichi statista (tj on me ne interesuje jer mi nije bitan faktor u zivotu vishe), i mislim da je sve iz dosade...mislim slichna pricha se ponavlja vec godinama... ima stalnog dechka, ali dosadi joj, pa trazi neshto za zanimaciju... vec je bilo 2 takve priche samo ove godine:eek:
jako nezrelo razmishlja i nezrelo se i ponasha:neutral: shto je zalosno za njenih 25 godina...
mislim da smo dosad svi shvatili da svi nashi postupci sa sobom povlache neke posledice i da utichu i na druge ljude...

Možda je mislila da ti on apsolutno više ništa ne znači, pa je onda rešila da se upusti...ili da se "poigra"... Većini devojaka ne bi smetalo da im se drugarica upusti u priču sa bivšim momkom, ako je to stvarno prošlost...meni bar ne bi smetalo... možda i ona nije svesna da ti smeta? ili jednostavno nije dovoljno "osetljiva" na tebe i tvoje emocije?
Tu kod vas dve je vidljiv nedostatak komunikacije.
 
Aко он није битан у свему томе - зашто је њен избор фрајера битан за ваше пријатељство?

Pa da li bi iko zeleo neshto loshe za svoju prijateljicu?
Ja ne bih.
Da znam da ce ta veza/ili shta ce vec biti od toga imati neku buducnost, ja bih bila najsrecnija jer svako treba da oseti shta znachi biti zaljubljen i voleti nekog. A ona to do sad nije, sigurna sam u to jer svojim vezama prilazi isuvishe povrshno. Znachi ako se zaljubila jupi:mrgreen: ali stvarno.

I nije pitanje da li je njen izbor frajera bitan za nashe prijateljstvo, pitanje je, bar moje, bilo da li je ona stvarno bila moja prijateljica dok mi je lagala i mutila iza ledja, a znala je da ce to imati uticaja na nashe prijateljstvo...

Mogla je biti i druga situacija, nije morao biti bivshi dechko u pitanju...
Bilo koja situacija, kada vash prijatelj svesno radi neshto shto ce negativno uticati na prijateljstvo... npr. dugogodishnja drugarica prestaje da se vidja sa vama jer vas njen dechko ne voli, a pri tom laze da nema vremena,bolesna je, puno radi..bla,bla...
 

Back
Top