Muškarac u kuhinji...

znam, kad moram:)
nekad i volim da poslujem po kuhinji. uglavnom spremam "brze" i jednostavna jela tipa: supa, pizza, razne vrste pečenog mesa i krompira, špagete, lazanje ...
za komplikacije, postoji restoran
 
Umem da spremim hranu (ako imam od čega, da naranim gladne okrajkom hleba i ribljom kosti mi još uvek ne uspeva). Ne mislim da je kuvanje ženski posao, ali razumem potrebu nekih žena da se samo one bave time i nezainterosovanost nekih muškaraca da se tu petljaju. Snalazim se solidno, pogotovu kada mi majka došaptava šta i kako, a i nisam lenj da čitam recepte. U početku mi je bilo i zanimljivo i čudio sam se kako sve to jednostavno ide, sada je to sve navika, uz sasvim malo improvizacije. Naravno da ja nisam tamo neki umetnik i ne izvodim šta već po kuhinji, već se radi o svakodnevnim jelima koja svi poznajemo (mada, da ne lupetam sa tim svi?). Odgovara mi da pripremam namirnice ili da sprema jela koja zahtevaju stalno angažovanje dok se spremaju, ali zato kada je nešto što se strpa u rernu ili čeka dok krčka satima: hiljadu i jedan put mi se dešava da od dosade krenem da radim nešto drugo (npr čitam forum) samo da bi me miris koji se raširi kroz kuću podsetio da još jedan ručak treba da izbacim kerovima.

I sve mi s enešto čini da sam skoro odgovorio na sličnu temu, ali me mrzi da tražim koju. Možda i više njih.
 
.. Ja znam samo da ispecem jaja i to je to uglavnom ... :mrgreen: ..Kako se vi snalazite?... :mrgreen: ..Da li uopste znate da kuvate ili smatrate da je to cisto ''zenski'' posao...??


Ja oduvek volim da kulinarim, a od kada mi se majka razbolela pre manje od godinu dana, naucio sam SVE da kuvam, ne znam samo sarme da motam... Mislim da je to super i da nije samo za zene, a meni je extra sto uzivam u tome. Statistike su pokazele da je 90% najboljih profi kuvara, muskog pola...
 
znam da kuvam al me mrzi/nemam vremena pa sebi spremam manje komplikovana jela ili polugotova/gotova ili kupim neshto gotovo u gradu
inache ne widim po chemu bi to kuwanje trebalo da bude zenski posao kad kod nas,generalno vecina zeva veze nema s kuvanjem
 
d96Ba5C2766.jpeg
 
Ja oduvek volim da kulinarim, a od kada mi se majka razbolela pre manje od godinu dana, naucio sam SVE da kuvam, ne znam samo sarme da motam... Mislim da je to super i da nije samo za zene, a meni je extra sto uzivam u tome. Statistike su pokazele da je 90% najboljih profi kuvara, muskog pola...

zato sto muskarci to rade samo kad vole:confused:
drugo volela bih da vidim izvor za te statistike ;)
 

Back
Top