Kvazifilozofija - šifra "mudroser"

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
54.380
Ovako rečnik definiše mudrosera:

Mudroser

imenica, up: Podvrsta filozofa, zaljubljenik mudre misli, danas veoma rasprostranjen.
Svoja vlastita učenja siri uz pivo ispred lokalne prodavnice ili zadruge, u kafani ili na zajednickom rucku, gde se okuplja sa svojim ucenicima i siri slobodnu misao.
U stilu velikog Sokrata, ne ostavljaju ni jedan spis iza sebe.


Šta mislite o ljudima koji svoje neznanje kriju iza "velikih misli", i lakonskih izjava kao u primeru::

Vi: "i stoga je taj problem najbolje rešavati ovako i ovako, jer će rezultat biti u skladu sa tim i tim kao u primeru tom i tom".
Mudroser: "Cvekla je crvena, možda je tako a možda i onako."


Na forumu ih ima dosta, lako se uočavaju.
 
Ovako rečnik definiše mudrosera:

Mudroser

imenica, up: Podvrsta filozofa, zaljubljenik mudre misli, danas veoma rasprostranjen.
Svoja vlastita učenja siri uz pivo ispred lokalne prodavnice ili zadruge, u kafani ili na zajednickom rucku, gde se okuplja sa svojim ucenicima i siri slobodnu misao.
U stilu velikog Sokrata, ne ostavljaju ni jedan spis iza sebe.


Šta mislite o ljudima koji svoje neznanje kriju iza "velikih misli", i lakonskih izjava kao u primeru::

Vi: "i stoga je taj problem najbolje rešavati ovako i ovako, jer će rezultat biti u skladu sa tim i tim kao u primeru tom i tom".
Mudroser: "Cvekla je crvena, možda je tako a možda i onako."


Na forumu ih ima dosta, lako se uočavaju.
а био убеђен да ти је зазјавало омиљен...
 
Ovako rečnik definiše mudrosera:

Mudroser

imenica, up: Podvrsta filozofa, zaljubljenik mudre misli, danas veoma rasprostranjen.
Svoja vlastita učenja siri uz pivo ispred lokalne prodavnice ili zadruge, u kafani ili na zajednickom rucku, gde se okuplja sa svojim ucenicima i siri slobodnu misao.
U stilu velikog Sokrata, ne ostavljaju ni jedan spis iza sebe.


Šta mislite o ljudima koji svoje neznanje kriju iza "velikih misli", i lakonskih izjava kao u primeru::

Vi: "i stoga je taj problem najbolje rešavati ovako i ovako, jer će rezultat biti u skladu sa tim i tim kao u primeru tom i tom".
Mudroser: "Cvekla je crvena, možda je tako a možda i onako."


Na forumu ih ima dosta, lako se uočavaju.

Ima ih svuda.Postoji vise potkategorija unutar kategorije "mudroser" .Moja omiljena potkategorija su oni carevi ,koji se posle povratka sa njive gde su okopavali mumuruze bace na dubokoumne rasprave o visokoj politici i ekonomiji uz poneku ljutu u onim cool kafanama--stolnjaci sa kockastim dezenom ,limene piksle i tako to. :mrgreen:




:hahaha:
 
Poslednja izmena:
Ovako rečnik definiše mudrosera:

Mudroser

imenica, up: Podvrsta filozofa, zaljubljenik mudre misli, danas veoma rasprostranjen.
Svoja vlastita učenja siri uz pivo ispred lokalne prodavnice ili zadruge, u kafani ili na zajednickom rucku, gde se okuplja sa svojim ucenicima i siri slobodnu misao.
U stilu velikog Sokrata, ne ostavljaju ni jedan spis iza sebe.


Šta mislite o ljudima koji svoje neznanje kriju iza "velikih misli", i lakonskih izjava kao u primeru::

Vi: "i stoga je taj problem najbolje rešavati ovako i ovako, jer će rezultat biti u skladu sa tim i tim kao u primeru tom i tom".
Mudroser: "Cvekla je crvena, možda je tako a možda i onako."


Na forumu ih ima dosta, lako se uočavaju.

Ja znam samo jednog koji je baš toliko takav. :D
 
Gorane, ne znam šta tebe dovede na ovu temu? :confused:

да попијем с ногу, да се више не враћате на религију.
видим, комплетни сте, зз и огледалце, ти и енциклопедија... уживајте и пустите нас с религијом.
ај уздравље, имате туру на мој рачун... може и неколко, не устајте од стола.
 
Nisam još čuo za ovu reč :lol:. Moram da priznam da sam u par navrata naleteo na ljude čije je znanje 'zapanjujuće', gotovo enciklopedijsko :mrgreen:, koju god temu da spomenete, oni po pravilu znaju više i bolje od vas (i svih ostalih), bilo da se radi o politici (ovo je najčešći slučaj), automobilima, sportu, ma svemu...

Edit:
E da, i u filozofiju se razumeju :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
U prethodnom pismu sam se osvrnuo na potkategoriju mudrosera, od 30-80 godina.

Druga potkategorija,mladja generacija ili "Klupski momci" (ne ,ne radi se ni o kakvom klubu,nego o klupicama :mrgreen:).

(Telefon )--"Ej ,de si tebra,ajmo do klupica "
-Ajd.
Klupica i pored nje apatinsko od 2 litra.Flajka kruzi .

-Bukovski je car.
-Znas ono njegovo legendarno --"jutros sam ustao ,otrcao do wc-a i ispovracao se "
-do yaya ortak hahahaha.....
-ma ,da bre,znas li da je on najcitaniji americki pisac ,ali van amerike,zasto je u samoj americi manje citan?
-Pa car u svojim knjigama rusi "americki san" *** . hahahaha
-Jes kralj , hahahaha
-a ono kad ...bla,bla ,bla... ej bre ... ,posisao si celu bocu ,lakse malo ..
- hahahaha



:rotf:
 
Poslednja izmena:
Moja biografija :rumenko:

Nego, najgora moguća stvar koja može da ti se desi na nekoj svadbi, jeste da sednes pored par, ovako, pripitih (da ne kažem pijanih, to su teške reči :lol:) ljudi, koji odavno nisu imali priliku da sa nekim prozbore o politici, kakve tu samo argumentacije padaju :mrgreen:

Biografija jedno 95 % omladine Alyosa.:mrgreen:

Da,ti su najzesci --"Ma Tile je bio majka,dok ovi lopovi ...." "Mafija,ja bih to sve streljao " "A vidi ove danasnje mlade,sve odreda drogerasi " "Ma ja bih to sve streljao" .:hahaha:
 
Skoro se nisam ovako smejao... hvala svima za doprinos.

Dhul, inače - uzeo si mi reč iz usta - ključna reč po kojoj se poznaje
politički mudroser je "..ma ja bi to sve streljao"...
literarni mudroser "nego, jeste pročitali ovaj novi Koeljov roman... on je genije, bolji od Mirjane Bobić Mojsilović..."
sportski mudroser: "ma ja bih dao gol iz te pozicije, levom nogom..."
kompjuterski mudroser "ma X firma je zakon za Y, moj teča je kupio X pre dve godine i još mu radi"
medicinski mudroser: "samo ti pij vitamine, beli luk i propolis, i nemaj brige."
 
sportski mudroser: "ma ja bih dao gol iz te pozicije, levom nogom..."



Imao sam jednog komsiju,kazem imao sam(odselio se) ,napominjem, ne bez izvesne doze radosti .Cesto sam slusao atavisticke,takoreci animalne krikove tokom brojnih dana i noci.Zavisno od razvoja situacije na terenu.
Varijacije na temu --"Prodali su tekmu ! Namestaljka!!! Kad je selektor (ruzna rec) .Drzi na klupi (ime) dok ovog (ruzna rec ) drzi na terenu,pa da,njegov zemljak! " :mrgreen:
Jedne veceri kad se nisam psiholoski pripemio (nisam na vreme saznao da je tekma na TV-u ) ,umalo nisam teo iz koze da iskocim..Pocelo je sa jednim umerenim - Go ! (osecala se doza neverice u glasu) a onda je krenula serija urlika u mracnoj noci "GOOO !!!GOOOOOO !!!! GOOOOOOOOOO!!!!" Mislio sam da nekog kolju u komsiluku.
:rotf:
 
Poslednja izmena:

Back
Top