Oprostajno vece,matursko,pa moze i apsolventsko,sto da ne? :-D

Pih, odakle mi slike, u to doba nije bilo digitalnog aparata :rtfm:
Elem, za malu maturu imala sam kosuljicu kratkih rukava, nije bez, vise prljavo bele boje, cela je bila neki predivni rad, kao izvezena ali ne...Uglavnom, i sad bih volela da je imam.Preko kosulje sam imala haljinicu do po butke, kao kajsija/pink boje, secena ravno ispod grudi, nazad se cini mi se vezivala, kao dekoracije radi, i na debele bretele s kopcom na svakoj, a haljinica je bila skroz uz telo.Sandalice su malo u spic bile, ali lagani, mala stiklica i otvorene nazad, brusena koza, deo sandala isto neki rad u fazonu kosulje, boje slonove kosti, tako nekako :) U principu, mama je prilicno uticala na moju odluku jer sam se tad oblacila samo sportski pa kao aj, mala matura ***...
Velika matura je bila ozbiljnija, skroz dugacka haljina uz telo, dole lepo pada, kragna je ona opustena, sal kragna il kako se vec zove, nazad otvorena ledja i 3,4 bretele se ukrstaju.Boja haljine je svetlije plava.Cipela se uopste ne secam :think:
Apsolventsko - to vec mogu da vam nakacim al nemam ovde...Prvo cu opisati pa cu jednom nakaciti sliku :) , suknja je crna, na kukovima uzana, 20ak cm pa se siri, onako, leprsava, materijal neki a preko njega crni til, s crnom masnicom,do kolena, i dalje je nosim-preslatka mi je.Majica na bretele, boje braon, tamno roze, belo i nijanse takve, preko grudi je tamno roza chipka i po tamno roza masnica na svakoj breteli :) Cipele oblog vrha sa srebrnim srcem sa strane.
 
Uh...ja sam bila mnogo jednostavno dete:think:

Uoci male mature sam bila opterecena onim italijanskim casopisom Gioia pa sam svaki broj propisno studirala i kao uklapala garderobu...komicno:rumenko:...elem, u skladu sa tim nekim trendom sam imala dugacku haljinu boje peska, meda...vrlo lepu bas mi je zao sto je nemam vise, sandale su bile sasvim otvorene sa kaisicima koji su takodje bili boje peska i vecom stiklom. Kako sam bila najvislja u razredu delovala sam kao motka:zcepanje:...kosa je bila dugacka, malo uvijena i to je bilo to, nisam se ni nasminkala...

Za matursko vece sam obukla crvenu tesnu haljinu, imam je i danas i rado je nosim. Haljina je bila sasvim uska, malo iznad kolena, spreda zatvorena dok su ledja bila sasvim obnazena. Kosu su mi uvili u nekakvu pundju, kao banana, francuska kako se vec zove...sandale boje koze, ponovo sasvim otvorene jer sam zelela da se uopste ne vide, stikla visoka...nisam imala nakit na sebi jer sam smatrala da bi bilo previse samo sam razmazala stras, sljokice sta god po ledjima...mala pismo tasnica, nista preko, nista odozgo, nekako mi nije islo uz crvenu haljinu...zacudo i danas bih se isto tako obukla, ispalo je fino jer nisam preterala...

Na apsolventsko nisam isla jer sam odleprsala u Grcku na more:zper:
 
Omg....
za malu maturu sam nosila plavu haljlinu koja nije izgledala plava jer je preko imala teget hm.... til.. ne til onaj grubi nabudzeni, nego prati haljinu..... kratku, sa nekim silnim sljkokicama, onako, klinacki.... sad bas planiram da je prepravim... :think:

a za veliku, malu crnu haljinu sa crvenom satenskom trakom, crne sandale, crnu torbicu... skoroz dosadno...

Da me sada neko pita, posle 2 god od mature, obukla bih dobre farmerke, kosulju i cipele na obe mature. Koliko maltretiranja oko jedne veceri koja vise nije nista posebno. Ranije je velika matura bila dogadjaj, prvi nocni izlazak, a sada je samo zurka sa losom muzikom....
to je moje misljenje...

:hvala:
 
opis samo za malu maturu, slike nemam, a i ko zna shto je to dobro :) ja sam zavrshila osnovnu '99e znachi bombardovanje i ta chuda, tako da smo mislili da mature nece ni biti :( ali javishe nam jednog dana pred kraj tog uzasnog rata "e imacete neshto skromno za dva dana!" e tako sam se i obukla:rumenko: da ne duzim sa pravdanjem, imala sam belu haljinicu na bratelice, uz telo, ali malo leprshavo iznad kolena, a imala je i crnu shtraftu(nepotrebnu) preko grudi...sandalice crne zatvorene (nosila ih posle moja mama), ne neka posebno visoka shtikla... a frizura tek:rumenka: imala sam punu glavu onih sarmica:zcepanje: joj bash sam bila smeshna...al' shta cesh, takva su bila vremena...

za veliku maturu(pre 6god) i apsolventsko(pre 2 god) evo slika:D shila mi krojachica obe odevne kombinacije prema mojoj zamisli i zadovoljna sam sa obe:manikir: ova levo sam jaz:)
 
Mala matura pre 7 godina, zlatne pantalone, crna majica kratkih rukava, napred neka kao cipka, providno, a ispod crna majica na bretelice... nista posebno, meni se nije bogznasta svidjalo, ali je na kraju ispalo super jer su se devojke mahom pojavile u haljinama i izgledale kao, da citiram jednu knjigu koju sam citala kao klinka, skup direktora pogrebnih zavoda... :lol: jos sam imala i crne stikle od 9 i po cm, niska sam a tad sam bila pogotovo, i bas sam patila zbog toga, a kad sve cure koje mi ionako izgledaju kao starije sestre idu na stikle, moram i ja... e propatila sam zbog te veceri i bolnih nogu vise nego zbog niskog rasta, kad smo ujutro svi zajedno isli u pekaru na burek ja sam se preobula u patike :lol:

na velikoj maturi sam obukla haljinicu do kolena, bez bretela, crno-belu... srebrne male stikle i srebrnu tasnicu, i bez lazne skromnosti super sam izgledala :mrgreen: i bila sam super zadovoljna kako sam prosla finansijski... nasla haljinicu u Novom Sadu za 2 ili 2 i po hiljade, ne secam se sad, a kad se setim devojaka koje su kupovale dizajnerske haljine za par stotina evra... ne kapiram cemu :roll:
 
mala matura-imala sam nesto na resice iz Balasevica u carlston stilu roze boje i sandale na stiklu koje su se vezivale oko nogu. Sad mi je odvratno. A ove godine su se opet pojavile te stvari sa fronclicama po prodavnicama, kako je meni to sad smesno, eeej...

velika matura-islo se u Hajat pa smo sve bile primorane da nosimo dugacke haljine. Mislim, nismo bile primorane, ali ono, jedna od druge pohvatale fazon... Glavno, moja haljina iz City Passage-a je bila tamno ljubicasta svilena i imala je korset og tamno ljubicaste cipke pa se taj korset vezivao pozadi. Imala sam frizuru navijenu u lokne kao Merlin Monro, malu crnu lakovanu torbicu i iste takve stikle sa gomilom kaiscica... Eto, to vec nije bilo lose, ali nije bilo ni za padanje u nesvest...

Na apsolvensko nisam isla jer je bilo u cetvrtak a ja sam polagala poslednji ispit u subotu. A i bilo je u nekoj kafani bezveznoj, odmah posle apsolventske eksurzije, retko ko je i isao... Al je zato ispit prosao savrseno.

Eto... Sledece na redu-SVADBA... Hehe.
 
Da li imate neki predlog haljine za maturu...Ja sam sitna devojka...niska i sva mršava....

edressme_2093_596224417.jpeg
edressme_2093_596375086.jpeg
edressme_2093_599692596.jpeg
edressme_2096_279347821.jpeg
edressme_2097_209176639.jpeg
 
Da li imate neki predlog haljine za maturu...Ja sam sitna devojka...niska i sva mršava....

...@Tijana je vec dala odlicne predloge...:)...Mislim da je najvaznije da se, prilikom izbora, vodis sopstvenim osecajem za ono u cemu se osecas i izgledas dobro...Bitno je da ono sto odaberes reflektuje tvoju licnost - takav model ces najbolje izneti i u njemu ces se dobro osecati i izgledati...

...Sa vizuelnog stanovista, krhka figura dopusta slobodu u pogledu kroja i izbora materijala koju drugi tipovi telesne gradje nemaju - leprsavost, slojevitost, volane, drapiranje, punije, sjajne i materijale zanimljive teksture, sekine i shtras, intenzivne boje, kupne, atraktivne dezene, strec...Tesko je dati konkretnu preporuku bez detaljnijih podataka u pogledu tvojih preferencija, gradje i kolorita...Kako ti sebe vidis?...Sta je ono sto bi zelela da istaknes i suprotno?...Kavi ti se modeli/stilovi dopadaju?...Kratki, dugacki, sa ili bez rukava, otrkivenih ramena, ledja ili dekoltea?...Kakvu poruku zelis da posaljes?...

...Imajuci u vidu petite figuru, opsti savet je oprez kada je sirina i duzina modela u pitanju, jer ti treba da nosis haljinu i budes u prvom planu, ne obratno...Opredelila bih se za mini ili duzinu do kolena, leprsav, ali nikako presirok, slojevit model od muslina/svile, romanticnog stila koji je izuzetno aktuelan ovog proleca, ili za jednostavnu haljinu, cistih, ravnih linija, retro stila 60.tih, od shtrasa ili sekina...U obzir dolazi i haljina od tafta ili slicnog materijala (teske svile, saten dishesa), koja krojem kreira vizuelni utisak zenstvene figure...Izbegavala bih tamne boje koje vizuelno suzavaju, kao i jake kontraste koje vizuelno 'presecaju' figuru na pola (taman donji, svetao gornji deo haljine) i na taj nacin je cine nizom...Obuca bi trebalo da bude udobna i takva da se u njoj ne samo osecas i izgledas dobro, vec i da takav osecaj potraje citavu noc...Srecno!...:)
 



...@Tijana je vec dala odlicne predloge...:)...Mislim da je najvaznije da se, prilikom izbora, vodis sopstvenim osecajem za ono u cemu se osecas i izgledas dobro...Bitno je da ono sto odaberes reflektuje tvoju licnost - takav model ces najbolje izneti i u njemu ces se dobro osecati i izgledati...

...Sa vizuelnog stanovista, krhka figura dopusta slobodu u pogledu kroja i izbora materijala koju drugi tipovi telesne gradje nemaju - leprsavost, slojevitost, volane, drapiranje, punije, sjajne i materijale zanimljive teksture, sekine i shtras, intenzivne boje, kupne, atraktivne dezene, strec...Tesko je dati konkretnu preporuku bez detaljnijih podataka u pogledu tvojih preferencija, gradje i kolorita...Kako ti sebe vidis?...Sta je ono sto bi zelela da istaknes i suprotno?...Kavi ti se modeli/stilovi dopadaju?...Kratki, dugacki, sa ili bez rukava, otrkivenih ramena, ledja ili dekoltea?...Kakvu poruku zelis da posaljes?...

...Imajuci u vidu petite figuru, opsti savet je oprez kada je sirina i duzina modela u pitanju, jer ti treba da nosis haljinu i budes u prvom planu, ne obratno...Opredelila bih se za mini ili duzinu do kolena, leprsav, ali nikako presirok, slojevit model od muslina/svile, romanticnog stila koji je izuzetno aktuelan ovog proleca, ili za jednostavnu haljinu, cistih, ravnih linija, retro stila 60.tih, od shtrasa ili sekina...U obzir dolazi i haljina od tafta ili slicnog materijala (teske svile, saten dishesa), koja krojem kreira vizuelni utisak zenstvene figure...Izbegavala bih tamne boje koje vizuelno suzavaju, kao i jake kontraste koje vizuelno 'presecaju' figuru na pola (taman donji, svetao gornji deo haljine) i na taj nacin je cine nizom...Obuca bi trebalo da bude udobna i takva da se u njoj ne samo osecas i izgledas dobro, vec i da takav osecaj potraje citavu noc...Srecno!...:)

Prvo želim mnogo da vam se zahvalim.Stvarno je mnogo lepo to što ste se toliko potrudile....
@Ugadnubaburastem
Ja sam niska tu oko 160, i sve mi nekako dođe skladno na tu moju visinu...nisam niska koliko sam mala...sva od usana do stopala.Svetlog sam tena i plave boje kose..Imam zelene oči (ako je ovo za nešto bitno)...i ne znam još uvek šta bih želela.Obično ljudi kažu da sam manja i od devojaka koje su niže od mene....stvarno sam sva minijaturna.
 
Ni ja nemam pojma sta cu za maturu... (mala je u pitanju)
1. Mrzi me i da idem na to ***** od zurke,al ajde, red je...:roll:
2. Necu da se guzim na stikle, treba da izdrzim celo vece, a da nosim nesto pa da se preobuvam, ne dolazi u obzir... Nisam posla na ekskurziju pa da nosim stvari sa sobom...:hahaha:
3. Moram da imam i nesto od gore, u slucaju da pada kisa ili nesto slicno...
4. Ne nameravam da sijem i da se mucim oko toga, a ni da dajem neke velike pare za to jedno vece...
5. Ne znam sta da radim sa kosom, nije mi dovoljno porasla...
6. Visoka sam msm 169 i prilicno sam mrsava, msm ono normalno...Boja kose smedja oci nazovimo zelene....
Je l ima nekih predloga? :mrgreen:
 
...@ANARHO & Abell...Nema na cemu...:)...Izuzetno je tesko pomoci bez bilo kakvih smernica i svaka informacija u pogledu onoga sto vam se (ne)dopada bila bi od koristi...Sta je to sto odgovara vasem ukusu - mozete li da opisete, postavite sliku nekog modela koji vam se dopada, ili odaberete najpriblizniji onome sto bi moglo da dodje u obzir od vec postavljenih?...Postoji li medju javnim licnostima neko cije vam se odevanje dopada ili ko vizuelno odgovara vasoj gradji/koloritu?...Izuzetno je bitno u cemu se dobro osecate i u kakvoj odeci sebe vidite u smislu da mozete da kazete:...'Ovo sam ja.'...Sexy, provokativno, klasicno, svedeno, minimalisticki, elegantno, zenstveno, glamurozno, romanticno, ekstravagantno...koji od ovih atributa opisuju vas stil ili ono sto biste zelele za to vece?....Volite li retro look (modu 50', 60'...)?...@Tijana je postavila link-ove i prenela nekoliko fotografija klasicnih modela maturskih haljina - da li vidite sebe u nekom od njih?...Da li zelite da istaknete noge, grudi, ledja, ramena, ruke, struk, bokove ili nista od toga?...Drugim recima - da li vam modeli koji otrkivaju nesto od navedenog odgovaraju ili ne (besmisleno je predlagati modele otkrivenih ramena ili ruku, ukoliko vam se to ne dopada ili vam ne odgovara)?...Nije bitno da model samo vizuelno dobro izgleda na vasoj figuri, vec i da umete da ga iznesete na pravi nacin, odnosno da se u njemu osecate dobro, jer odgovara vasoj licnosti i stilu - nema smisla odluciti se za kratak, dekoltovan, pripijen model, na primer, ukoliko cete povlaciti suknju na dole citavo vece, imati problem sa tim kako sedite ili rukama pokusavati da sakrijete dekolte...Za obucu vazi isto - visoke potpetice samo ukoliko ce vam citave noci biti dovoljno udobne da vam njihovo nosenje ne pokvari vece...

...Da li bi mozda alternativni stilovi dosli u obzir - poput muskog, na primer (ili varijacije na temu)?...Da li razmisljate samo o haljini, ili i o drugim opcijama?...:)
 






Od haljina ove mi se svidjaju sa tog sajta... Poredjala sam od najlepse, pa na dalje... Ta duzina mi odgovara, jedino mora da imaju bretele, inace bih navlacila celo vece...Ne mnogo usko. I dekolte na ovoj poslednjoj da bude manji... To je sto se haljina tice...Ne volim saten i te svadbarske materijale, pismo i lakovane tasne isto. Frizure sa pundjama i loknama, mada i nemam duzinu za to, ali i da imam to nikako... Mrzim stras po kosi i tonu laka, one sljokice po ocim sto trepcu kao nenormalne od toga.:rotf: U obzir moze da dodju i neke lepe pantalone i ql majica... Ne volim prekratke stvari, pa da gledam da li ce mi se podici mnogo ili ne...Duzina haljina do kolena ili do pola butine, nikako iznad...Stikle ne, ne znam da hodam u njima, jedino neka platforma moze, mada su mi one cesto mnogo dzombaste...xD I da ne bude nista mnogo ozbiljno, znaci u skladu za godinama...
 
Poslednja izmena:
...@Abell...:)...Haljinice koje si odabrala su sasvim u redu - znas koja ti duzina odgovara, kakva silueta/kroj, ocigledno inkliniras sekinima i shtrasu koji bi trebalo da budu jedini ukras na, u sustini, jednostavnim modelima...Krojevi modela nisu problem, ali efektni materijali i njihova nabavka jesu...Ukoliko ne postoji mogucnost da neki od izabranih modela nabavis, mozda bi malu poteskocu predstavljalo pronalazenje kod nas gotovog modela koji ti, pre svega kada je materijal u pitanju, odgovara, ili nabavka samog materijala ukrasenog na ovakav nacin koji bi mogla da odneses krojacici...

...Dopada mi se ideja o stilu koji ce, verujem, biti daleko originalniji i mozda primereniji tvojim godinama, afinitetima i zahtevima za udobnoscu i prakticnoscu - dobre pantalone i majica zvuce veoma autenticno i zanimljivo, mladalacki, sveze i udobno...Mozes se igrati razlicitim stilovima kada su detalji u ptianju, ili kombinovanje materijala i njihovih tekstura...Izuzetno efektno moze da izgleda dobra, zanimljiva majica sa aplikacijama od shtrasa u kombinaciji sa pantalonama razlicitog kroja, meterijala i dezena (stvar tvog izbora i stila) ili dobrim dzinsom...Promenom frizure i aksesoara (nakita, kaisa, obuce, kroja pantalona ili nacina na koji ih nosis) mozes postici sasvim razlicit izgled i stilsku pricu...
...Obucu ti nece biti tesko da uklopis, jer mozes da kombinujes apsolutno sve, ukljucujuci i patike koje imaju shtras, ukoliko se odlucis za takvu varijantu...Igraj se detaljima (od sesira, rukavica, nakita, pojasa, tregera, korseta ili prsluka preko majice/bluze do kravate), ili jednostavnom kobinacijom istakni licnost u prvi plan...

...Sminka i frizura treba da prate tvoje godine i uobicajen stil, sa ponekim akcentom koji ce uciniti da se osecas posebno te veceri, ali bez drasticnih promena i eksperimenata - neretko zelja da se izgleda svecano, glamurozno i 'odraslo' rezultira sasvim suprotnim efektom, te velika vecina maturantkinja deluje kao da su obukle mamine stvari i bile kod maminog frizera...;)

...Mislim da je ovo izuzetan nacin da ne odstupas mnogo od svog svakodnevnog stila, postignes autentican izraz, udobnost, funkcionalnost i atraktivnost, ostajuci u okvirima zahteva koje si postavila...Svaki odevni predmet moci ces da nosis i kasnije u bezbroj razlicitih kombinacija...Odluka je samo tvoja - lepo se provedi i srecno!...:)
 
Poslednja izmena:

Back
Top