Porez na humanost

čedina_zebra

Legenda
Poruka
53.468
Videla ja maločas reklamu kojom ukazuju na to da je puno gladnih u
Srbiji i da bi bilo lepo kada bi poslali jednu poruku putem mobilnog
telefona na taj i taj broj i tako obezbedili jedan obrok dnevno od 100 dinara za
nekoga od ugroženih u Srbiji.

I ja ovako empatična kakva jesam poslala sam tu poruku jer veruijem
u humanost i u ovim teškim vremenima.

Treba biti human, ljudi smo ali čemu porez od 18% na humanost, zašto sam ja
morala dati državi 18 dinara da bi nekome obezbedila jedan obrok, to me boli, zašto država nije humana prema mojoj humanosti i mojoj dobroj volji da pomognem nekome
pa me ne oslobodi tog poreza na humanost

Nehumano zaista.
 
Istina.
Kod nas također zaračunavaju PDV na takve humanitarne akcije.
Umjesto da se država odrekne poreza, ili ako već zaračunava, nek onda po završetku akcije taj porez donira onima za koje je akcija pokrenuta.

Eto, samo mala digresija s hrvatske strane.

Inače, respect za humanost i za uočeni problem! :ok:
 
Videla ja maločas reklamu kojom ukazuju na to da je puno gladnih u
Srbiji i da bi bilo lepo kada bi poslali jednu poruku putem mobilnog
telefona na taj i taj broj i tako obezbedili jedan obrok dnevno od 100 dinara za
nekoga od ugroženih u Srbiji.

I ja ovako empatična kakva jesam poslala sam tu poruku jer veruijem
u humanost i u ovim teškim vremenima.

Treba biti human, ljudi smo ali čemu porez od 18% na humanost, zašto sam ja
morala dati državi 18 dinara da bi nekome obezbedila jedan obrok, to me boli, zašto država nije humana prema mojoj humanosti i mojoj dobroj volji da pomognem nekome
pa me ne oslobodi tog poreza na humanost

Nehumano zaista.

Na stranu porez, koliko će od tih 100 dinara Telecom uzeti sebi?
 
Ovako : pošto poslanici republike Srbije imaju i više nego zaslužene visoke plate, neka učine dobro delo SVAKIH mesec dana i od plate izdvoje 30 000 dinara. To je nekih 7 500 000 dinara mesečno. Od tih parica se mogu pomoći zdravstvene i školske ustanove, domovi za stare i decu bez roditelja.
Poslanici republike Srbije, učinite dobro delo svakih mesec dana i dajte onima, kojima je novac potreban.
 
Istina.
Kod nas također zaračunavaju PDV na takve humanitarne akcije.
Umjesto da se država odrekne poreza, ili ako već zaračunava, nek onda po završetku akcije taj porez donira onima za koje je akcija pokrenuta.

Eto, samo mala digresija s hrvatske strane.

Inače, respect za humanost i za uočeni problem! :ok:

Piše 100 din + pdv + još nešto nisam uspela uhvatiti šta verovatno je neka taksa na uslugu operatera
 
Videla ja maločas reklamu kojom ukazuju na to da je puno gladnih u
Srbiji i da bi bilo lepo kada bi poslali jednu poruku putem mobilnog
telefona na taj i taj broj i tako obezbedili jedan obrok dnevno od 100 dinara za
nekoga od ugroženih u Srbiji.

I ja ovako empatična kakva jesam poslala sam tu poruku jer veruijem
u humanost i u ovim teškim vremenima.

Treba biti human, ljudi smo ali čemu porez od 18% na humanost, zašto sam ja
morala dati državi 18 dinara da bi nekome obezbedila jedan obrok, to me boli, zašto država nije humana prema mojoj humanosti i mojoj dobroj volji da pomognem nekome
pa me ne oslobodi tog poreza na humanost

Nehumano zaista.


Zebrice,mislis da sve te pare idu u humane svrhe:cool:
 
Videla ja maločas reklamu kojom ukazuju na to da je puno gladnih u
Srbiji i da bi bilo lepo kada bi poslali jednu poruku putem mobilnog
telefona na taj i taj broj i tako obezbedili jedan obrok dnevno od 100 dinara za
nekoga od ugroženih u Srbiji.

I ja ovako empatična kakva jesam poslala sam tu poruku jer veruijem
u humanost i u ovim teškim vremenima.

Treba biti human, ljudi smo ali čemu porez od 18% na humanost, zašto sam ja
morala dati državi 18 dinara da bi nekome obezbedila jedan obrok, to me boli, zašto država nije humana prema mojoj humanosti i mojoj dobroj volji da pomognem nekome
pa me ne oslobodi tog poreza na humanost

Nehumano zaista.

cuj, znam za slucaj gde su coveku koji zivi na planini i ima 8-oro dece i kojem je izgorela kuca i otac ziv izgoreo u njoj pa se preselio u stalu bez prozora, dobio od jedne porodice iz emigracije dosta paketa sa raznim potrepstinama. otisao je u Bg da pokupi to, sto je za njega bio veliki stres zbog daljinje i ostalih stvari, uzeo to, niko mu u luci beograd nista nije rekao o carini, mada ionako u paketima je bilo puno odece i nesto stvari za decu, igracke i skolski pribor.
elem, posle jedno 3-4 meseca mu stiglo da plati 400 evra za carinu iako ceo paket nije vredeo vise od 200 evra.

stvar je izasla u novine zahvaljujuci jednom humanom coveku, izabila je frka, neki politicari iz opozicije su se umesali i smanjili su mu kaznu i rekli mu da mu se to vise ne ponovi.

coveku poslali humanitarnu pomoc i na kraju je on sve to morao da plati drzavi.
8-oro dece, zive u stali bez prozora negde ispod kopaonika.

sta mu se tek kasnije desavalo to je tek jos bolja prica ali ako je ispricam, zasaio bih u njihove pribvatne stvari pa necu da prenesem.

ipak, posetio sam ih pretprosle godine, i tog novinara isto.
 
cuj, znam za slucaj gde su coveku koji zivi na planini i ima 8-oro dece i kojem je izgorela kuca i otac ziv izgoreo u njoj pa se preselio u stalu bez prozora, dobio od jedne porodice iz emigracije dosta paketa sa raznim potrepstinama. otisao je u Bg da pokupi to, sto je za njega bio veliki stres zbog daljinje i ostalih stvari, uzeo to, niko mu u luci beograd nista nije rekao o carini, mada ionako u paketima je bilo puno odece i nesto stvari za decu, igracke i skolski pribor.
elem, posle jedno 3-4 meseca mu stiglo da plati 400 evra za carinu iako ceo paket nije vredeo vise od 200 evra.

stvar je izasla u novine zahvaljujuci jednom humanom coveku, izabila je frka, neki politicari iz opozicije su se umesali i smanjili su mu kaznu i rekli mu da mu se to vise ne ponovi.

coveku poslali humanitarnu pomoc i na kraju je on sve to morao da plati drzavi.
8-oro dece, zive u stali bez prozora negde ispod kopaonika.

sta mu se tek kasnije desavalo to je tek jos bolja prica ali ako je ispricam, zasaio bih u njihove pribvatne stvari pa necu da prenesem.

ipak, posetio sam ih pretprosle godine, i tog novinara isto.

Strašno, nemam reči
 
Strašno, nemam reči

ja ih tek nisam imao kad sam ih video.
covek je radan, pesaci 14 kilometra da radi za bednu platu. da je neka lenchuga pa ajd ko ga yebe, mada deca nisu kriva.

nego je radan, radi preko dana negde u gradu a posle dirinci na njivi, radi sve sto moze i sto mu padne pod ruku a decu obozava. i svi su slatki, ne mogu da ti opisem koliko.

sva sreca pa su nabasali na ovog novinara koji je dusa od coveka i na Srbi za Srbe organizaciju.
sredjeni su danas zahvaljujuci njemu a i velji.

vidis, velja je ucinio dosta stvari za pojedine slucajeve i ne busa se u prsa sa tim.

i tako i treba.

pojedinacan akt humanosti nas spoji sa nasom ljudskoscu, to je dovoljna nagrada.
 
Poslednja izmena:
Videla ja maločas reklamu kojom ukazuju na to da je puno gladnih u
Srbiji i da bi bilo lepo kada bi poslali jednu poruku putem mobilnog
telefona na taj i taj broj i tako obezbedili jedan obrok dnevno od 100 dinara za
nekoga od ugroženih u Srbiji.

I ja ovako empatična kakva jesam poslala sam tu poruku jer veruijem
u humanost i u ovim teškim vremenima.

Treba biti human, ljudi smo ali čemu porez od 18% na humanost, zašto sam ja
morala dati državi 18 dinara
da bi nekome obezbedila jedan obrok, to me boli, zašto država nije humana prema mojoj humanosti i mojoj dobroj volji da pomognem nekome
pa me ne oslobodi tog poreza na humanost

Nehumano zaista.

Nisi platila ti, nego ti muceni ljudi kojima je toboze upucena pomoc, sto je jos tuznije i jadnije. Ali dodje ti na isto bez obzira ko je platio, jer dobijaju za toliko manje svakako.

A, tih 10% :lol: Ko je to proturio, da mi je znati? Samo ovde prolazi 'hadno, niko ni da zucne. :worth:
 
ja ih tek nisam imao kad sam ih video.
covek je radan, pesaci 14 kilometra da radi za bednu platu. da je neka lenchuga pa ajd ko ga yebe, mada deca nisu kriva.

nego je radan, radi preko dana negde u gradu a posle dirinci na njivi, radi sve sto moze i sto mu padne pod ruku a decu obozava. i svi su slatki, ne mogu da ti opisem koliko.

sva sreca pa su nabasali na ovog novinara koji je dusa od coveka i na Srbi za Srbe organizaciju.
sredjeni su danas zahvaljujuci njemu a i velji.

vidis, velja je ucinio dosta stvari za pojedine slucajeve i ne busa se u prsa sa tim.

i tako i treba.

pojedinacan akt humanosti nas spoji sa nasom ljudskosu, to je dovoljna nagrada.

trebalo bi pokrenutti nekakvu kampanju da se taj porez na humanost jednostavno ukine ma to je sramota bre, opet ću morati prozivati ministarku nema mi druge, tek sad više nikoga neće moći da pogleda u oči.
 
trebalo bi pokrenutti nekakvu kampanju da se taj porez na humanost jednostavno ukine ma to je sramota bre, opet ću morati prozivati ministarku nema mi druge, tek sad više nikoga neće moći da pogleda u oči.

То нема шансе да укину једна хуманитрана организација је то већ пробала.али држава то неће да дозволи.Тек ако дође до реформе пореског система ,могуће је да се и то регулише
 
Grešiš mila, meni je ta poruka naplaćena 118 dinara

Lepo su to uradili, tek sad mi nista nije jasno.. zaklela bih se da sam slusala drukcije, Ali zar se PDV uvek ne naplacuje od krajnjeg korisnika? U ovom slucaju donacija nije bitno ko, vec da neko mora platiti, da li donatori ili humaniarne organizacije, pojedinci itd. A nisu ni odredjene osnove po kojim bi se utvrdila vrednost robe koja se poklanja. Ludorija. Pa kazu da je uveden da bi se izbegle malverzacije i zataskavanje poreskih obaveza.. da li si ti kao 'Zebra' registrovana kao STR ili DOO mozda? Da li ti imas pravo na povratak dela od placenog PDV-a po osnovi rashoda na kraju godine? Nisam virkala u zakon, ali ako nemas, a mislim da nemas... odakle im pravo, narocito po obrazlozenju, da ti naplate isto? Mozes da platis PDV na cenu za slanje poruke, i ni za sta vise. Kao sto znas da se PDV obracunava na promet dobara i usluga... sta si ti kipila i prodala za tih 100 din.? Nista. Na osnovu cega mogu da naplate taj harac?
 
Lepo su to uradili, tek sad mi nista nije jasno.. zaklela bih se da sam slusala drukcije, Ali zar se PDV uvek ne naplacuje od krajnjeg korisnika? U ovom slucaju donacija nije bitno ko, vec da neko mora platiti, da li donatori ili humaniarne organizacije, pojedinci itd. A nisu ni odredjene osnove po kojim bi se utvrdila vrednost robe koja se poklanja. Ludorija. Pa kazu da je uveden da bi se izbegle malverzacije i zataskavanje poreskih obaveza.. da li si ti kao 'Zebra' registrovana kao STR ili DOO mozda? Da li ti imas pravo na povratak dela od placenog PDV-a po osnovi rashoda na kraju godine? Nisam virkala u zakon, ali ako nemas, a mislim da nemas... odakle im pravo, narocito po obrazlozenju, da ti naplate isto? Mozes da platis PDV na cenu za slanje poruke, i ni za sta vise. Kao sto znas da se PDV obracunava na promet dobara i usluga... sta si ti kipila i prodala za tih 100 din.? Nista. Na osnovu cega mogu da naplate taj harac?

Па и ти плаћаш пдв на сваки обављен тел позив или послату поруку
 
То нема шансе да укину једна хуманитрана организација је то већ пробала.али држава то неће да дозволи.Тек ако дође до реформе пореског система ,могуће је да се и то регулише

Mile, samo vi tako cekajte 'ako dodje do revizije i reforme' i usput mantrajte da nema sanse da se bilo sta ukine ili izmeni, i lepo, sve lepse ce nam svima biti. Nemoj da te interesuje koja sve prava imas, makar osnovna koja se tebe ticu, i na koje nacine se krse, da ne pricam o zakonima koji ticu tvoje dece recimo. A, nije da nije dostupno.
 
Mile, samo vi tako cekajte 'ako dodje do revizije i reforme' i usput mantrajte da nema sanse da se bilo sta ukine ili izmeni, i lepo, sve lepse ce nam svima biti. Nemoj da te interesuje koja sve prava imas, makar osnovna koja se tebe ticu, i na koje nacine se krse, da ne pricam o zakonima koji ticu tvoje dece recimo. A, nije da nije dostupno.

Видиш цитирала си мој пост , а ниси га прочитала . Написао сам да је једна хуманитарна организација покушала да то уради и то још пре увођења ПДВ јер се пре тога на тако нешто плаћао порез на промет. И приликом реформе и преласака на ПДВ ми смо покушали али нема шансе, не даозвољавају ,ни слова од тога да прође ка закону
 
Lepo su to uradili, tek sad mi nista nije jasno.. zaklela bih se da sam slusala drukcije, Ali zar se PDV uvek ne naplacuje od krajnjeg korisnika? U ovom slucaju donacija nije bitno ko, vec da neko mora platiti, da li donatori ili humaniarne organizacije, pojedinci itd. A nisu ni odredjene osnove po kojim bi se utvrdila vrednost robe koja se poklanja. Ludorija. Pa kazu da je uveden da bi se izbegle malverzacije i zataskavanje poreskih obaveza.. da li si ti kao 'Zebra' registrovana kao STR ili DOO mozda? Da li ti imas pravo na povratak dela od placenog PDV-a po osnovi rashoda na kraju godine? Nisam virkala u zakon, ali ako nemas, a mislim da nemas... odakle im pravo, narocito po obrazlozenju, da ti naplate isto? Mozes da platis PDV na cenu za slanje poruke, i ni za sta vise. Kao sto znas da se PDV obracunava na promet dobara i usluga... sta si ti kipila i prodala za tih 100 din.? Nista. Na osnovu cega mogu da naplate taj harac?

Na osnovu korištenja usluge mobilne telefonije mila. Ja sam ta koja koristi uslugu i po tom osnovu plaćam pdv na nju
Evo i kada plaćaš korištenje interneta svugde ćeš naći kod provajdera da u cenu nije uračunat pdv, njega moraš dodati na iznos od provajdera da bi dobila ono što stvarno moraš platiti.
 
Poslednja izmena:

Back
Top