psihologija putnika GSP-a

marenda*

Elita
Poruka
17.663
to što su tetke i teče spremne da sa poubijaju međusobno ne bi li metnuli guzicu na sedište, ajd, to mi je i donekle jasno.
al nisu mi jasni oni što, kad su oba slobodna mesta, nikad ne sednu do prozora, ili se obavezno pomaknu od prozora kad se to mesto oslobodi, pa normaln ljudi moraju da im se provlače pored kolena i cegeru da sednu.
a ni oni što se voze u rikverc, pa se đipe da zauzmu mesto koje gleda napred, čim ga spaze.
znači, dok se klalo za sedišta, tetkama i tečama bilo je "daj što daš", a posle bi i da izvoljevaju.
u čemu li je ugođaj gledanja napred u GSP-u, zna li neko?
 
E stvarno izvoljevaju!
Jednom ustadoh da ustupim starijoj bakici mesto, u krcatom autobusu, a ona gospoja fina, valjda joj smetalo sto je bilo do prozora pa nije htela da sedne! Ma bre, bezobrazluk! A posle smo im mi mladi krivi...ccc...
 
to što su tetke i teče spremne da sa poubijaju međusobno ne bi li metnuli guzicu na sedište, ajd, to mi je i donekle jasno.
al nisu mi jasni oni što, kad su oba slobodna mesta, nikad ne sednu do prozora, ili se obavezno pomaknu od prozora kad se to mesto oslobodi, pa normaln ljudi moraju da im se provlače pored kolena i cegeru da sednu.
a ni oni što se voze u rikverc, pa se đipe da zauzmu mesto koje gleda napred, čim ga spaze.
znači, dok se klalo za sedišta, tetkama i tečama bilo je "daj što daš", a posle bi i da izvoljevaju.
u čemu li je ugođaj gledanja napred u GSP-u, zna li neko?

Nema tu psihologije...čista logika...:D
Kad sjedeš do prozora,teže se iskobeljati u gužvi prilikom izlaska...Isto tako,kad sjediš "naopako" lakše je promašiti stanicu...:)
 
To si u pravu.Nije mi bilo nista lepse nego kad sednem do prozora pa ne vidim ni ko je usao ni ko je izasao iz busa...jednostavno ja i moje misli.

Ja često vučem knjigu sa sobom...pa čitam usput..ako sedim u prevozu..
Onda to vreme ne doživljavam propalim.
A i sprečavam pokušaje komunikacije sa mnom...
(neko vreme nisam mogla da sednem ko čovek, a da neko ne pokuša da mi ispriča svoju životnu prču...za koju ja uvek nisam raspoložena :) ). Neverovatno, neko vreme sam bila ko lepak :).
 
Ja često vučem knjigu sa sobom...pa čitam usput..ako sedim u prevozu..
Onda to vreme ne doživljavam propalim.
A i sprečavam pokušaje komunikacije sa mnom...
(neko vreme nisam mogla da sednem ko čovek, a da neko ne pokuša da mi ispriča svoju životnu prču...za koju ja uvek nisam raspoložena :) ). Neverovatno, neko vreme sam bila ko lepak :).

...i jos uvek sam :roll:
 
To si u pravu.Nije mi bilo nista lepse nego kad sednem do prozora pa ne vidim ni ko je usao ni ko je izasao iz busa...jednostavno ja i moje misli.

mmmm...i ja obozavam da sedim pored prozora,bash zbog toga,izolovan si nekako,samo stavim slusalice u usi i...e da,i volim da naslonim glavu na prozor:lol:
secam se u srednjoj kad je popodnevna smena,petakpa se vracas kuci,slusalice u usima,glava naslonjena na prozor,noc,ljudi se guraju,gledash napolje sav u melanholiji nekoj..eh:aha:
 
mmmm...i ja obozavam da sedim pored prozora,bash zbog toga,izolovan si nekako,samo stavim slusalice u usi i...e da,i volim da naslonim glavu na prozor:lol:
secam se u srednjoj kad je popodnevna smena,petakpa se vracas kuci,slusalice u usima,glava naslonjena na prozor,noc,ljudi se guraju,gledash napolje sav u melanholiji nekoj..eh:aha:

... sve dok ti neko ne sedne na rame "da mu ustaneš jer njega/nju bole noge" ( a izgleda sveže poput jutarnje rose naspram tebe preumorne..)
:lol:
 
pa shta drugo mozh da se ochekuje od matoraca :lol:

ja u basu nikad ne sedim jer ili idem 2-3 stanice pa me mrzi da sednem ili kad idem u dgra, tad je naravno bas prepun ljudi ispadaju tako da.. :lol:

najvishe volem da se ubagujem tamo na kraju basa, gde nemaju sedishta nego sam ona shipka pozadi i tu se drzhim :D najjache .. z:)
 
Uglavnom to bude neka starija zena (da ne kazem baba) koja je u sve stiklama trcala za busom pa onako nasminkana i nakindjurena stala bas pored mene i bas od mene ocekuje da ustanem.

Mene je jedna žena tako, između 40 i 50 godina cinično cimala da ustanem..nije me lepo zamolila.. već je onako dobacivala.. "zašto li ova devojčica sedi"...I to je trajalo nekoliko stanica, ta njena tirada.. a onda sam ustala kad je došlo vreme da izađem, i obratila joj se sa "Da ti "devojčica" sad kaže par reči".. a završila sa ..."s takvim ponašanjem možeš očekivati samo da te jednog dana neko pukne preko usta"..
Nadam se da je shvatila da nasilje, čak i verbalno, uzrokuje nasilje.
Naravno, izbegavam takve metode, samo sam htela da budem sigurna da svojim nasiljem neće maltretrati neku drugu "devojčicu" (od skoro 30 godina ?!?).
Nije o meni više ni zucnula..
 
Pozdrav svima,nov sam ovde.z:poz:
E to kad vidim da starija gospodja trči sa sve štiklama i modnim detljima iz doba druga Tita,stiže do zadnjih vrata busa i pita:"sinko,(zadihana) jel ovo 16-ica?"
e tad mi dodje da joj kažem:"ne bako,sledeća vrata".:zskace:
Bitno da je stigla do autobusa,pa makar bio i neki drugi,a ne onaj koj joj treba.
 
Ne, to ti je normalna pojava..to je deo šarma gradskog prevoza.

Mene je jedna žena tako, između 40 i 50 godina cinično cimala da ustanem..nije me lepo zamolila.. već je onako dobacivala.. "zašto li ova devojčica sedi"...I to je trajalo nekoliko stanica, ta njena tirada.. a onda sam ustala kad je došlo vreme da izađem, i obratila joj se sa "Da ti "devojčica" sad kaže par reči".. a završila sa ..."s takvim ponašanjem možeš očekivati samo da te jednog dana neko pukne preko usta"..
Nadam se da je shvatila da nasilje, čak i verbalno, uzrokuje nasilje.
Naravno, izbegavam takve metode, samo sam htela da budem sigurna da svojim nasiljem neće maltretrati neku drugu "devojčicu" (od skoro 30 godina ?!?).
Nije o meni više ni zucnula..

@ za ono prvo..i obicno redovno ta osoba koja sama sa sobom pricha govori uvek o smaku sveta lol
i obicno se voza od prve pa sve do tvoje poslednje silazece stanice..
da ne pricham o onima koji se svadjaju sa vozacem a vozach im ne odgovara pa opet pricaju sebi

za ovo drugo..te babe su fleksibilne inache:lol:

znam jednom,prepun bus bio,i ja stojim pored sedishta,i covek ustane i logicno ja treba da sednem tik sam uz sedishte i ustane on i ja taman krenem kad ono ispod moje ruke { jer sam se drzala } provuche se neka bakica i zasedne :lol:

al jednom mi se desilo neshto lepo,neki fin decko mi ponudio da sednem,....i secam se da sam ga gledala u cudu u smislu,jel ovaj normalan:lol: jer je bilo jedno sedishte a krcat bus,i on mi dao da sednem...:zgrudvanje:
 
Jao, znam, i meni kad se neko ponudi da mi nešto pomogne, ja ga gledam k'o da je pao s Marsa.. :lol: , skroz sam nenaviknuta na tu pojavu :) retka je!
Uglavnom oni kojima treba pomoć, oni je ne traže...nabiju se u neki ćošak i ćute..
A te glasne babe - ma one će da žive 120 godina :).
 
Недавно сам устала једном деди у бусу и изашли смо на истој станици и човек ме је потапшао по рамену и рекао "хвала секо!"...већина те ни не погледа а камоли да се захвали. Тај декица ми је улепшао дан, ето има нормалних пензионера z:)
 

Back
Top