Opet nas iznenadio sneg u decembru!

Purple Rain

Primećen član
Poruka
746
Kako ste danas stigli na posao/fakultet/bilo gde, gde ste nameravali ići?
Ja sam na Telepu imala dva klizanja i jedno (nenamerno!) polukružno okretanje.
Na Futoškom putu sam gledala kako se to dešava drugima.
I kako to da našu službu održavanja puteva sneg uvek iznenadi u decembru (baš i neki mesec za padanje snega, jelda?), iako je ovaj put na vestima najavljen još pre nekoliko dana?
 
Inače obožavam sneg tako da mi čak ni gužva u saobraćaju nije teško pala :D

A jutros, oko 10 kad sam išla sa Naselja ka Centru super je bilo, redovno su išle ove glavne linije ali tamo oko 2 kad sam se vraćala..haos. em špic em sneg..
Čekala sam 2. u centru 25 minuta i nakraju već kod Futoške ljudi nisu mogli da uđu.
A o čekaju na raskrsnicama itd da ne govorim.

Ipak je najlepše ići peške.
Dobar kaputić i kapicu na glavu i da vidiš lepote :)
 
Ja jesam... :(
Slusam na vestima kako putari ciste sneg sa autobuskih stanica. Vracam se pre sat i po dvojkom na Naselje i kod Subotickog vidim taj njihov kamion kako cisti sneg sa stanice i svu tu bljuzgavicu koju skupi "ostavlja" sa desne strane tako da je mesto gde autobus treba da stane relativno cisto, ali kad bi putnici trebali da izadju sacekala bih ih gomila visine bar pola metra koju nikako ne mogu preskociti...
Koji mozgovi...
 
A o ostavkama ništa? He, he izgleda moralno kod nas samo kad je "moral(n)o". :roll: :besna:
Dobro bi bilo kada bi izbori uvek bili u decembru pa bi nam barem grad bio očišćen od snega. Ovako, kad je na leto onda nam malo zamažu oči pranjem ulica i redovnijim izbacivanjem smeća i kontejnera i to je to. Naravno, sve je začinjeno praznim pričama i obećanjima (te novi mostovi, te novi putevi, te nove pruge, te nove bolnice, bla, bla...). A od tih baljezgarija samo mi pripadne muka. Zato izbori na zimu pa drugovi, lopate u ruke i napred(njaci) i ostali na pos'o.
Čista jednica za gradsku čistoću, JKP Put i naravno za gradonačelnika koji se ne oglašava.
 
Cuo sam danas izjavu "gospodina fotografa" koji je inace glavni osumljiceni za
jucerasnji haos na ulicama Novog Sada, jer je on vrhovni komandant sto se tice
saobracaja u gradu, a gospodin glavnokomandujuci je izjavio :
Bilo je problema u saobracaju, jer vozila za ciscenje nisu na vreme
izasla na ulice i eto.... cak sam i ja bio zaglavljen u tunelu, na putu za Sremsku Kamenicu !!!

Tako je prokomentarisao jucerasnju situaciju u kojoj hitna pomoc nije mogla da dodje
do instituta, zbog par stotina metara puta koji nije bio ociscen.
 
Ja sam na Telepu imala dva klizanja i jedno (nenamerno!) polukružno okretanje.
Na Futoškom putu sam gledala kako se to dešava drugima.

Kad vidim kako se drugi klizaju, pa se setim kako voze leti (sta ocekivati zimi...), resim da parkiram auto i idem taksijem.
Inace za sve ove godine slupao sam se 3 puta i samo jednom bio kriv zbog neprilagodjene brzine (mada je onaj nesrecnik malo presao na moju stranu pa je bila obostrana krivica). Zimi nisam imao saobracajki. Ali ipak sto je sigurno - sigurno, zayebi zayebavanje, ljudi blesavo voze kad nije klizavo i slupaju se, gas - kocnica (kasno sinko)... za kocenje motorom nikada culi.
Valjda ce ovaj novi zakon malo filtrirati sumanute u saobracaju sto na bulevaru od semafora do semafora navuku jadni auto do sto pa jedva stanu. Volim i ja da vozim brzo i ludo, ali nije fora ugroziti druge, zna se gde se tako vozi.

Inace, sneg mi se svidja, volim kad pada. Super je. ;)
 
Pa zar je moguće sneg u decembru?

Vi obični građani dikli frku ni oko čega. Eto, jel vidite da je sve sređeno za par dana i to za džabe (temperatura +17). A vi drečite k'o da smo vas odrali. Za te novce koje nam kroz porez dajete najbolji metod je sačekati toplije vreme. Zato, 'ajd zdravo i nemojte se više žaliti "našem" gradonačelniku. Samo ga uznemiravate. Mora čovek da puni džepove pred NG (obezbeđenje dočeka i sl.). Bolje se grudvajte, 'ajd sad svi u planine :zimag: z:poz:
 

Back
Top