Opet taj sneg u decembru!

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.405
I opet nenormalni kolaps zivota u Beogradu u sta se mogao uveriti svako ko je jutros pokusao bilo gde da stigne i bilo sta da uradi.

*********


Saobraćaj se u prvih nekoliko jutarnjih sati u Beogradu odvijao otežano zbog snega koji neprekidno pada od juče popodne.Sneg koji pada od juče popodne otežava odlazak na posao.

"Borimo se sa ovim snegom, treba da očistimo da bi pešaci mogli da prođu, da ne bi bilo klizanja. Tu su i naši iz Beograd puta i Zelenila. Krenula je već akcija i da znate sneg nas nije toliko ni iznenadio :hahaha::hahaha: , očekivali smo i ranije" kažu radnici Gradske čistoće koji jutros čiste ulice od snega.

Neki građani su zbog snega neraspoloženi, a nekima padavine polovinom decembra prijaju.

"Otežava kretanje u priličnoj meri, ali nije nas iznenadio, u svakom slučaju zima je."

"Mnogo mi otežava, jedva hodam, klizam se."

"Pa, naravno da otežava, ne meni nego svakome, pa pogledajte samo da li je ovo uopšte čišćeno, to su priče za malu decu."

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=12&dd=15&nav_category=12&nav_id=398352
 
Разговарају два пандура:
-Чуо сам да ће сутра температура бити 40 степени !
-А ја чуо да ће сутра падати снег
-Пу је...ем ти ко да чисти снег на 40 степени
 
Austrijski kaplar Mladjo je vec na stazi

16hoz8y.jpg
 
U subotu sam prošao pored kamiona koji je bacao so po auto putu, negde kod studenjaka. Danas su sve ulice kojima sam se ja kretao bile očišćenje. Zastoja je bilo, i to velikog, ali mislim da su za to krivi sami vozači, koji su i po takvim, prilično čistim ulicama išli oko 20-ak km/h. Da li je ovo novi zakon u primeni, ne znam? Bilo bi zanimljivo da je policija radila svoj posao i zaustavljala i kontrolisala kakave gume vozači imaju i u kom su stanju. One koji imaju letnje i "ćelave" gume su trebali da isključuju iz saobraćaja i daju im uplatnice, po novom zakonu. Tako ne bi bilo nepotrebnih gužvi, bar ih sutra ne bi bilo.
 
U subotu sam prošao pored kamiona koji je bacao so po auto putu, negde kod studenjaka. Danas su sve ulice kojima sam se ja kretao bile očišćenje. Zastoja je bilo, i to velikog, ali mislim da su za to krivi sami vozači, koji su i po takvim, prilično čistim ulicama išli oko 20-ak km/h. Da li je ovo novi zakon u primeni, ne znam? Bilo bi zanimljivo da je policija radila svoj posao i zaustavljala i kontrolisala kakave gume vozači imaju i u kom su stanju. One koji imaju letnje i "ćelave" gume su trebali da isključuju iz saobraćaja i daju im uplatnice, po novom zakonu. Tako ne bi bilo nepotrebnih gužvi, bar ih sutra ne bi bilo.

Znas li kako tacno glasi ta odredba koja se odnosi na zimske gume?Posto sam cula dve tri razlicite verzije,??A sto se tice guzvi,mozda se broj saobracajki smanjio ali guzve su mnogo gore a tek ce biti od januara.Ne mozemo mi da uvodimo evropske zakone sa nedovoljnim brojem mostova i bez metroa jer kod nas ljudi u najvecem procentu po gradu cirkulisu kolima jer drugu opciju nemaju.Sta ce tek sad biti na Gazeli oko pet popodne???
 
Znas li kako tacno glasi ta odredba koja se odnosi na zimske gume?Posto sam cula dve tri razlicite verzije,??A sto se tice guzvi,mozda se broj saobracajki smanjio ali guzve su mnogo gore a tek ce biti od januara.Ne mozemo mi da uvodimo evropske zakone sa nedovoljnim brojem mostova i bez metroa jer kod nas ljudi u najvecem procentu po gradu cirkulisu kolima jer drugu opciju nemaju.Sta ce tek sad biti na Gazeli oko pet popodne???

Pa bice isto ono sto biva svaki dan...zastoj.
 
ovako

bput dezura vec danima, znaci nije niko iznenadjen, ciscenje je krenulo jos juce. jutros u 8 iz mirijeva se saobracaj odvijao normalno, ali usporeno, takodje i zrenjaninskim putem, mostom preko dunava

u mirijevu sporedne ulice su uglavnom prohodne, mada neociscene. mali kamion za ciscenje i posipanje je jos nocas pocelo sa radom

momentalno je visina snega oko 25 cm, ja merio, a nema najave o skorom prestanku padavina

sve u svemu stanje redovno. guzve u bgd su i zbog toga sto vozaci ulaze u raskrsnicu a znaju da ne mogu da izadju kad pocne zeleno svetlo za one druge. tu su najveci uzroci zastoja

i naravno prigradski pravci i naselja, tamo ima neociscenih ulica, ali doci ce i oni na red

prava ocena bputa je onda kad stane sneg pa u roku od npr 12 sati jel ocisceno. sve drugo je prenemaganje. ne postoji nigde u svetu zimska sluzba koja stoji danima i mesecima na izvolte. ako to neko tako zamislja...zao mi je, to nema ko da plati, nigde
 

Back
Top