nokti

a je l su glatki?
meni se cini da su mi nokti postali onako plocasti tj reckavi kada sam prestala da pijem melko ujutro! kao kalcijuma ima svuda ali mislim da je ovo definitivno
meni inace to ne smeta ali primecujem po noktima :(
 
jagodica:
a je l su glatki?
meni se cini da su mi nokti postali onako plocasti tj reckavi kada sam prestala da pijem melko ujutro! kao kalcijuma ima svuda ali mislim da je ovo definitivno
meni inace to ne smeta ali primecujem po noktima :(
E sad bre pitas ko da ce neko da te gladi po noktima :D Ako kazem da su fenomenalni to podrazumeva sve...
 
Jagodice,imaš turpijice za poliranje noktiju.Znam da ima u Oriflame set od tri turpije a u Avonu jedna sa više strana.Uglavnom,nokti su fantastični ako ih poliraš redovno...
 
ma bre ocu da to radi prirodno, ako je nekad bilo ok onda ima da bude tako..nikad nisam polirla
valjda je to znak da nesto ne valja u telu! znaci treba da pazim sta jedem
 
...pa ti onda pazi,ali u čemu je u stvari problem???
Ja baš imam jake nokte a kalcijum ne pijem niti mleko jer ne volim mleko...
A nokte poliram(kada se setim)i onda su leeeepi...skoro kao kad namažem bezbojni lak...
(ako ovo nekoga interesuje...)
Inače koristim kremu za ruke i nokte iz Avona...i prezadovoljna sam.Nokti mi brže mi rastu...
 
smeh:
Cime negujete nokte? Narocito one slabije i sklone "listanju"?
U Mauricijusovim prodavnicama ima kolekcija za kompletnu negu noktiju i za rešavanje svih problema sa noktima.Kolekcija se zove Kuteks.To je najstarija i proverena firma,kod nas malo poznata.Probaj.
 
gigule:
Jagodice,imaš turpijice za poliranje noktiju.Znam da ima u Oriflame set od tri turpije a u Avonu jedna sa više strana.Uglavnom,nokti su fantastični ako ih poliraš redovno...

ja kupila te turpijice (oriflame)i pukla pare bezveze.kvalitet ima je nikakav,jer su to ustvari samo neki presvuceni kartoncici.koje crno poliranje,carevo novo odelo...pa isti efekat se dobije kad nokte trljas parcetom kartona.nego ima nesto bolje.kupila sam kod kineza ceo set za nokte, znate ono: grickalice,makazice, pincete ...kosta negde oko 300 din. i tu ima neka turpijica, roze-bela za poliranje.skida reckice sa noktiju, sigurno.
a protiv listanja, dobar je i providan lak sa kalcijumom.i jesti mnogo vitamina b,recimo med i zitarice
 
i ja sam koristila limunov sok,i stvarno nokti vrlo brzo ojacaju i super su....a sto se tice turpijica,imas u sremskoj pa trazi turpiju za poliranje...kosta oko 100 din,a super je... :)
 
smeh:
Cime negujete nokte? Narocito one slabije i sklone "listanju"?
Ja sam probala sa maslinovim uljem, rekla mi je drugarica, recept je sledeci:
u soljicu ili dovoljno duboku posudu da bi ti stali samo nokti stavi maslinovo ulje i zagrej toliko da nije neprijatno kada uronis prst.NAkon toga moze se dodati par kapi etarskog ulja pomorandze ili ruze, ali ne parfema nego bas etarskog ulja, i drzi nokte ili cele ruke ako imas dovoljno maslinovog ulja u posudici oko 10 tak minuta. Ja sam probala sa time 4 puta nedeljno, i veruj mi deluje. Nokti su mi bili katastrofa, sad su ok. Maslinovo ulje prodire u kozu i do 6 cm duboko, tako da je fenomenalan prenosilac zdravih elemenata ostalih ulja,ulje ruze je dobro za kozu, a i pomorandzino,samo ako stavljas pomorandzu nemoj ruke neko vreme posle toga izlagati suncu, mozes dobiti alergiju. Ovo je fenomenalna stvar, vrlo brzo deluje na zanoktice i kozu, a na nokte za samo 5 dana, rastu zdravi...probaj...srecno...Ana
 
jagodica:
ma bre ocu da to radi prirodno, ako je nekad bilo ok onda ima da bude tako..nikad nisam polirla
valjda je to znak da nesto ne valja u telu! znaci treba da pazim sta jedem

Bojim se da i godinice imaju uticaja na promene. :D Ja inace, osim svih tih kremica, obavezno nosim i gumene rukavice kad perem ili cistim nesto po kuci. Kad se malo naviknes posle ih neces skidati.
Dok nisam pocela sa rukavicama, svako pranje sudova, ma bilo cega u stanu, zavrsavalo se listanjem noktiju , ma katastrofa jedna. Sad su mi fenomenalni i ne moram svaki dan da ih lakiram ponovo.
Ovo naravno pod uslovom da imas neka posla po kuci, a ako nemas, kad tad ces imati pa ono nije lose na vreme se navikavati. :wink:
 
I ja sam cula negde tu foru s limunom, kazu da je to lek odavnooo... A ovi lakovi iz Avona i te gluposti mi nisu nista pomogli. Dok pocnu da pokazuju znake oporavka, bocica s lakom nestane... Ima vise stakla od tecnosti u boci :?
 

Back
Top