da li postoji program za prevod knjiga sa hrvatskog na srpsk
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: da li postoji program za prevod knjiga sa hrvatskog na srpsk

Početnik
    Učlanjen
    13.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano da li postoji program za prevod knjiga sa hrvatskog na srpsk

u pitanju je knjiga iz oblasti Javnih finansija, interesuje me da li neko zna za neki program koji moze strucnu literaturu da prvede sa hrvatskog na srpski jezik. Unapred hvala

Iskusan Padre (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    148

Podrazumevano Re: da li postoji program za prevod knjiga sa hrvatskog na srpsk

Citat Original postavio DzajaPb Pogledaj poruku
    u pitanju je knjiga iz oblasti Javnih finansija, interesuje me da li neko zna za neki program koji moze strucnu literaturu da prvede sa hrvatskog na srpski jezik. Unapred hvala
    Postoji za prebacivanje latinice na cirilicu ali onda mora neko da uradi jezicku redakciju - pesaka...

Domaćin EGYPTIAN CAT (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Postoji "Rjecnik hrvatskoga jezika" od Vladimira Anica iz 2007. Ne znam da li se moze kupiti u Srbiji (pretpostavljam da moze), ali proveri na pretrazivacu. Uz recnik, mozes prevesti nepoznate pojmove.

Mozda postoje i usko strucni recnici, ali s tim vec nisam upoznata.
    Uzivaj u zivotu, suvise je kratak.

Elita Papa Smurf (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    6991

Ne postoji nijedan program koji moze strucnu literaturu prevesti sa bilo kog jezika na srpski a da ona to i ostane... Postoje mogucnosti online prevoda kao i nekih programcica vezanih za konverziju titlova sa hrvatskog na srpski... Ali, to je za neku ozbiljniju upotrebu krajnje neozbiljno...

S druge strane, hrvatski jezik je razumljiv... Gotovo sam ubedjen da ne postoji neki strucan termin koji neko ko se bavi tom oblascu ne bi mogao da prevede... Jedino ako je u pitanju lenjost da se tekst prekucava... Onda tu nema pomoci...
    Zavist valja i zaslužiti...

Početnik
    Učlanjen
    13.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Fanatik78 Pogledaj poruku
    Ne postoji nijedan program koji moze strucnu literaturu prevesti sa bilo kog jezika na srpski a da ona to i ostane... Postoje mogucnosti online prevoda kao i nekih programcica vezanih za konverziju titlova sa hrvatskog na srpski... Ali, to je za neku ozbiljniju upotrebu krajnje neozbiljno...

S druge strane, hrvatski jezik je razumljiv... Gotovo sam ubedjen da ne postoji neki strucan termin koji neko ko se bavi tom oblascu ne bi mogao da prevede... Jedino ako je u pitanju lenjost da se tekst prekucava... Onda tu nema pomoci...
    Mrzi me sada da se prepucavam i nije mi namera ali da li mislis i siguran si da recimo javne finansije i usko strucni izrazi gde su finese vrlo bitne mogu pausalno prevoditi.Bilo kako bilo hvala na pomoci

Aktivan član Numb3r (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Ako su koristili svoje nove izraze u toj knjizi onda ces tesko ista da razumes,posto i vecina njihovog naroda to ne razume.
    Poslednji put ažurirao/la Numb3r : 15.12.2009. u 18:01
    "Kome zakon lezi u topuzu, tragovi mu smrde necovjestvu"

Elita Papa Smurf (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    6991

Citat Original postavio DzajaPb Pogledaj poruku
    Mrzi me sada da se prepucavam i nije mi namera ali da li mislis i siguran si da recimo javne finansije i usko strucni izrazi gde su finese vrlo bitne mogu pausalno prevoditi.Bilo kako bilo hvala na pomoci
    Nije nikome ovde namera da se prepucava, vec sam ti lepo rekao da takav program ne mozes naci...

S druge strane, licno sam imao iskustva par puta sa koriscenjem neke strucne literature na hrvatskom i preveo je bez problema... Slazem se sa tobom oko tih usko strucnih izraza, ali podrazumevam da vladas tim pojmovima na srpskom i da vladas tom materijom, a onda to nije problem prevesti... U suprotnom, ako se prvi put sreces sa tim izrazima i ne vladas njima ni na srpskom, odnosno ne znas razliku u tim finesama, onda jeste problem...

Cak i da kod nekih pojmova imas dilemu, uvek mozes proveriti na netu ili koriscenjem nekog hrvatsko-engleskog recnika... A nadam se da onda sa tim pojmom na engleskom nema dileme...

Pozz
    Zavist valja i zaslužiti...

Slične teme

1. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 23.10.2010., 19:03
  2. Da li postoji program za mob. pracenje?
    Autor Mali_Oglasi u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 08.05.2007., 17:09
  3. Da li postoji program za....
    Autor markoca u forumu Softver
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 12.06.2006., 08:05
  4. Program za prevod
    Autor sudopera2003 u forumu Softver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 01.05.2005., 00:49
  5. Dali postoji program ...