MI6 - Rusija je bila prepreka za mirno resenje Iracke krize

Han Pritcher

Elita
Banovan
Poruka
16.622
za ignorantsku dem lib masu koja je po prirodi stvari, dokazanoj ovde, obavestena ko baba simana - radi se o britanskoj obavestajnoj sluzbi (dzejms bondovi i to).
ne, ne radi se o "Mi 6 brata debela" niti se radi o ruskom heliju.
--------------------
John Sawers, MI6 predstavnik je u britanskom parlamentu razjasnio da je Rusija ta koja je blokirala dalje sankcije Iraku i time izazvala konflikt koji se zavrsio kako se zavrsio.

preko milion iracana pobijeno, 4 miliona raseljeno i drzava u rasulu sa nepremostivim unutrasnjim verskim konfliktom, da se nikad ne oporavi.

Gospodin Bond tvrdi da je Rusija odbila da poostri sankcije zbog irackog duga Rusiji, a i jer je Sadam pretio da ce svi ugovori sa Rusijom biti ponisteni ukoliko rusija glasa za ostrije sankcije koje su vec dotle pobile oko pola miliona iracke dece.

Naravno, Bond nigde ne pominje skandal njegove organizacije kad je britanskoj i svetskoj javnosti prezentovala "dokaze" da Sadam poseduje oruzije za masovno unistenje i veze iraka sa al kaidom, koji je zajedno sa Kolin Paulovim izvestajem u UN usao u njoviju istoriju kao jedna od najblatantnijih fabrikacija.

Da podsetim, inspekcije u Iraku nisu nasle nikakva oruzija za masivno unistavanje, Hans Blix je bio vrlo eksplicitan u tome i ostaje pri svojoj, a i potraga za tim famoznim oruzijem za sve vreme okupacije Iraka od strane amercke imperije i njenih satelita, nije urodila plodom.

Takodje, veze Sadama sa al kaidom nisu dokazane do danas niti pak umesanost iraka u 9/11.

Bez obzira na stanje u Srbiji, ovakve stvari cini mi se da ne bi prosle olako. U britaniji prolaze ocigledno, nema se skrupula ni malo.

Bitno je pak pokazati to rusofobstvo uvek i u svakom pogledu.

narod koji je izgubio stotine i onaj drugi preko okeana koji je izgubio hiljade klinaca na ratistima po bliskom istoku, se huska na Ruse.

lazi, lazi, lazi, i lazi.

posle 9 godina od zavrsetaka balkanskog konflikta, koliko covek treba da bude pametan pa da pocne da sumnja u dobre zapadnoevropske intecnije prema Srbima?



http://www.bbc.co.uk/russian/uk/2009/12/091210_iraq_inquiry_russia.shtml
 
posle 9 godina od zavrsetaka balkanskog konflikta, koliko covek treba da bude pametan pa da pocne da sumnja u dobre zapadnoevropske intecnije prema Srbima?

Ovaj tekst britanske propagande nema veze sa Srbijom. S druge strane, svi znamo kakvu politiku vodi Zapad prema nama, ne trebaju nam još neka poređenja i primeri o lažima istih. Ali to ne znači da da treba da ližemo ruske bulje i da trebamo da pravimo otklon od EU. Naprotiv, neprijatelj se drži blizu...
 
Ovaj tekst britanske propagande nema veze sa Srbijom. S druge strane, svi znamo kakvu politiku vodi Zapad prema nama, ne trebaju nam još neka poređenja i primeri o lažima istih. Ali to ne znači da da treba da ližemo ruske bulje i da trebamo da pravimo otklon od EU. Naprotiv, neprijtelj se drži blizu...

kako nema veze sa srbijom?

hoces reci da je kompletan britanski establisment bio ok za vreme balkanskog konflikta a u ovoj istanci lazovi?

da nisi malo selektivan?

jednom lazov - uvek lazov.

hoces malo o blatantnim lazima u vezi konflikta na balkanu?
o 100 000 ubijenih albanaca na stadionu u pristini, o 200 000 silovanih muslimanki?


sto se tice ruskih bulja i lizanja, ja ih nigde ne vidoh.
pak zapadne bulje su deficitarna roba u srpskom vladajucem establismentu.
 
Ово што су Америка и Европска Унија урадиле од Ирака спада у ред најгорих геноцида у историји човечанства а овај покушај да се кривица и немирна савест пребаци на другог имаће сигурно ефекта код изтупелих испраних умова који виде само чаробну ТВ кутију а свој мозак сунцају на врелом ЕУ - америчком сунцу.

Ово разарање земље ми потпуни исто изгледа као када се гомила раздражених градских паса луталица окоми на жртву.
 
Читао сам изјаву неког ми6 муда, правдајући рат и измишљени разлог за њега каже ''наш извештај о садамовом оружју за масовно уништење темељио се на изјави ирачког таксисте који је чуо разговор два ирачка граничара''. Цар, зајебава се са свима :super:
 
Па та енглеска ђубрета убише оног сопственог научника и професора КОЈИ ЈЕ ТВРДИО ДА САДАМ НЕМА БИЛО КАКВО ОРУЖЈЕ ЗА МАСОВНО УНИШТЕЊЕ... а они направише ДА ОНАКО ОБЕСЕ ЧОВЕКА... о д в р а т н и......су........а овај
научник је као "извршио самоубиство" и то метком у потиљак...:cool:
 
Читао сам изјаву неког ми6 муда, правдајући рат и измишљени разлог за њега каже ''наш извештај о садамовом оружју за масовно уништење темељио се на изјави ирачког таксисте који је чуо разговор два ирачка граничара''. Цар, зајебава се са свима :super:

tu su ga vec prekrdasili..
u prvom zalivskom ratu su doveli cerku kuvajtskog ambasadora koja kuvajt jedva da je videla pa je klinka plakala na sav glas pred UN kako je kao medicinska sestra radila u porodilistu i svojim ocima videla kako iracani vade bebe iz inkubatora i bacaju ih na ladan patos i kako te bebe umiru u teskim mukama.

ma to mora da ima na youtube, sacu da nadjem
 
Znaci , ako sam dobro razumeo , Rusi su u stvari krivi ,je nisu hteli da maltretiraju Irak , ko ovi sa zapada , pa su zbog toga , SAD, Britanija i u opste NATO morali da ubiju jedan milion ljudi zena i dece .

i 4 miliona proterano iz svojih kuca...

dabome.
lici na balkanski konflikt.

hmm, treba objaviti u jednom topiku sve njihove lazi u vezi srba, vidim da ima tosha koji misle da su angloroshavci lagali samo u vezi iraka, ali kad su srbi u pitanju - e tu su bili u pravu.

ja pisao ovaj topik da im prodrmam poverenje u zapadne kabadahije, al slabo se javljaju chedomiri i borisi, topik zaobilaze u sirokom luku.
 
Poslednja izmena:
Znaci , ako sam dobro razumeo , Rusi su u stvari krivi ,je nisu hteli da maltretiraju Irak , ko ovi sa zapada , pa su zbog toga , SAD, Britanija i u opste NATO morali da ubiju jedan milion ljudi zena i dece .

Кад се мора.....ал строго демокрацијиски и хумано.......за њиово добро.......
 
Mirno resenje? :hahaha:

Pa sam ... Bler rece juce da je hteo da napadne Irak sa bilo kojim opradvanjem. A vec su priznali da su totalno omasili u proceni oko naoruzanja.

Nisam jos video engleza na vlasti koji je rekao svu istinu. Ili ne kazu sve ili izmisle nesto ili prenaglase sta njima odgovara a stave manji znacaj na ostalo...

super.

kad srbija udje u nato, da se javis u vojni odsek iz momenta.
ja cu da dezertiram
 
super.

kad srbija udje u nato, da se javis u vojni odsek iz momenta.
ja cu da dezertiram

Nemam nameru da gubim vreme u vojsci. Meni je 9 meseci u Aleksincu, u vojsci SRJ/SCG bilo sasvim dovoljno.

U Nato trupe ce se ionako prijavljivati dobrovoljci... neko drugi.. ja ne.
Od profesionalne placene vojske ne moze da se desertira. Ili hoces ili ne, regrutacije nema.
 
Nemam nameru da gubim vreme u vojsci. Meni je 9 meseci u Aleksincu, u vojsci SRJ/SCG bilo sasvim dovoljno.

U Nato trupe ce se ionako prijavljivati dobrovoljci... neko drugi.. ja ne.
Od profesionalne placene vojske ne moze da se desertira. Ili hoces ili ne, regrutacije nema.

pa da, to je trik.
imas celu porodicu koja zavisi od oca i muza, on im obezbedjuje lovu i krov nad glavom u bazi i sve ostale povlastice.
ako pak odluci da ne zeli da izvrsi komadnu koja je protiv pravila sluzbe ili zenevske konvencije, ostaje mu da ode kod nekog iracana i zamloi ga za azil a porodica ode u k krasni.

dobra fora, nema dezerterstva, kad narede da se kendzi, ima da se kendzi po civilima.

shvatam te potpuno, ti bi u nato al neko drugi da se zrtvuje, sta te zabole
 
Nadam se da Srbija nece uci u NATO .

Ni prosli put nismo usli , ne vidim zasto bi ulazili sad .

zelja gradjana, ma koliko ispranog ds propaganmdom je da ne zeli u nato. vidis, ljudu su sacuvali neka osnovne ljudske osecaje za vrednovanje i pored sveg blajburga.
zar to nije nada?

trebamo biti optimisti, dok god smo takvi, kvantuum fizika je na nasoj strani.
 
Poslednja izmena:
pa da, to je trik.
imas celu porodicu koja zavisi od oca i muza, on im obezbedjuje lovu i krov nad glavom u bazi i sve ostale povlastice.
ako pak odluci da ne zeli da izvrsi komadnu koja je protiv pravila sluzbe ili zenevske konvencije, ostaje mu da ode kod nekog iracana i zamloi ga za azil a porodica ode u k krasni.

dobra fora, nema dezerterstva, kad narede da se kendzi, ima da se kendzi po civilima.

shvatam te potpuno, ti bi u nato al neko drugi da se zrtvuje, sta te zabole

A, po cemu sam ja za Nato? :think:
Samo sam kritikovao engleze i nista vise...

Tu i tamo po raznim temama foruma, primecujem da smo totalno opkoljeni sa Nato, ali nista vise.
 

Back
Top