Vuci me u pakao
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Vuci me u pakao

Moderator Slaven777 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Question Vuci me u pakao

Dođe i ovaj konačno u bioskope, sa velikim kašnjenjem.

Utisci?

Iskusan M-1980 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    105

Podrazumevano Re: Vuci me u pakao

nisam jos gledala

Ističe se Black_star (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    86

Podrazumevano Re: Vuci me u pakao

sta te bole brige...dovuci se pa pogledaj...
    salim se...`oces strucno misljenje? dovuci se,pa pogledaj
    hah...sta mogu,jace od mene
    `a mislim,sta vise reci o sem raimiju..majstor horora, vrsan psiholog, kolorolog...pa sad provali bitno.

al` posto svasta ima tu crtati mnogima.aj da krenemo `vako za pocetak:
    covek je u karijeri krenuo od bolescine zvane evil dead.
    bitna stvar kod njega su boje...
    i to ne samo boja krvi, f..k that,klise..
    nego,for exmpl.... u pocetku, dve groze,crna i zelena, sumrak i zombiji......

mada,sad je i to klise...
    iznebuha, covek dolazi na genijalnu ideju...
    i to ne toliko novu, jer su mnogi drugi smestali stravu u sred dana ili neceg tome slicnog, `umirujuceg` za psihu,a iz dzbuna...bB U !..(a nije parfem!)
    isijavanje,kjubrik, noc zivih mrtvaca, romero ,itd......
    shvatio je nekako ispred svih uticaj boja na ljudski mir... prosta njutovska priroda svetlosti razlaze se u stvarnom svetu u mnostvo boja koje ulepsavaju zivot i daju radost svemu..
    I sad, zamisli koji um najkrvavija zbivanja smesta u ambijent najzivlje kolorisanih, a najrealnijih boja.....?! ....

jedna od njegovih najoriginalnijih fora lezi u tome sto ljudski mozak najvise pamti upecatljive utiske i slike, sadrzane u dinamicnom dogadjaju ili zivopisnom okruzenju. sve svoje price gradi od pomeranja od jedne do druge takve `stanice`, zato i imas utisak jednog jakog ali ispunjenog putovanja u njegovim filmovima, iako scenario retko kad uspesno povezuje sva ta zbivanja u jedan pregledan logican niz...

ali covek je genijalac po tome sto je skapirao da film ipak cini slika, a ne pricanje iliti blebetanje, i ovo dobro radi....

njegova novina je, velim, u boji, i to poglavito, kako se kasnije ispostavlja, u pastelnom spektu, znaci crvena, zuta, narandzasta... boje drveta, mahagonije, opustenosti, suma, priroda, kafici, konferencije za stampu, civilizacija, mir....heh.

u celo to cudo on ufura svakojaku verovatnu ili neverovatnu stravu!.... sto, buduci da joj tamo zahvaljujuci kliseima uopste nije mesto, tako podize intenzitet, da cak i ako izgleda decije ili trivijalno,
    neko ne moze a da se ne otrgne utisku da ce na platnu stvarno neko debelo da plati u naturi......

To je ono provaljeno strasno....i radiklano kod njega... Tu mi je bolji cak i od Pitera Dzeksona...

Dobar primer toga u komercijalnom smislu je francheza Spiderman....Ali, rekao bih, barem sto se samog njegovog rada tice, da je vrhunac ovog Semovog patenta bas ovaj njegov poslednji-dal je blokbaster ili sta...filmic `Zgrabi me za hear i dovuci me do pakla...`
    Sve je tu...Truli scenario, potkrepljen psiholoskim dijalozima kao nacin iskupljenja, ali samo kao uvertira u vizuelno...zna se kako je to umelo da smara kod Pitera i tetke Mej....
    Zapravo, vrlo emotivna prica o podrsci, ljubavi i samostalnosti, koju izgleda vecno neizbezni Pakao ume samo da podvuce i istakne u prvi plan....Treba videti kako boje rade na tvojoj chuki, dok posmatras sta je Raimi ovaj put zamesio...Vatra i vrag, ja sam andjeo iz pakla i donosim spas, kako je to nekad davno pjevusila marina perazic kul...pogledati..
    p.s. pst...kraj je vrh!
    Poslednji put ažurirao/la Black_star : 14.12.2009. u 04:07

Slične teme

1. Pakao ili Raj?!
    Autor Nefela u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 188
    Poslednja poruka: 21.01.2010., 23:39
  2. Raj vs. Pakao
    Autor DiVljA u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 31.07.2008., 01:25
  3. pakao