Da li je moguc mir na planeti zemlji ?

FATAL ERROR

Primećen član
Poruka
934
Konflikt, mrznja, rat, ubijanja i sve druge moguce surovosti koji su ljudi radili ljudima u ime boga, u ime neke ideologije, u odbrani svoje otadzbine stvarnost su na planeti od kad covecanstvo pamti sebe, hiljdama godina .

Mnoge stvari su se izmenile, skolstvo i svest covecanstva je na visem nivou, tehnologija se razvija ali konflikti i ratovi se nisu promenili, tacnije forme su se menjale ali nikada nisu prestali iako je cilj mnogih filozofa, vladara i raznih organizacija bio da sprece ratove . Tradicionalne religije kao sto su Hriscanstvo, Islam, Budizam, Hinduizam i mnoge druge su oduvek pricale o miru na zemlji kojeg nikad nije bilo . Cak sta vise sve te tradicionalne religije, njihove vodje i pripadnici su takodje odgovorni za hiljade ratova koji su se vodili u istoriji .

Pitanje mira na zemlji je iznova i iznova postavljano ali niko nikad nije resio problem mira . Ratovi i sukobi jos uvek postoje . Bilo kakav pokusaj svesnih ljudi da rese problem ratova nije uspeo . Od drugog svetskog rata se vodilo oko 150 oruzanih sukoba . Ujedinjene Nacije nisu resile taj problem .

Mnogi tu cinjenicu da razvoj tehnologije i uopste svesti i nauke nisu stvorile mir na zemlji objasnjavaju time da je borba u samoj srzi prirode, i svaki pokusaj uklanjnja borbe je protiv prirodan . Ta borba za egzistenciju je u prirodi svakodnevna i konstantna, neko bi se pitao, zasto bi covecanstvo ta borba zaobisla kad je i on deo te prirode ?

Ta ideja da je svet rasno, nacionalno, i religijski podeljen i da je borba izmedju tih grupa prirodna i nuzna pojava sledio je medju ostalima i Hitler . Sa te strane potpuno je nepotrebno omalovazavati Hitlera jer je on sledio prirodu u cijoj srzi jeste borba za opstanak iz koje izlaze samo najbolji, najpametniji, najbrzi, najizdrzljiviji i bez te borbe prirodne evolucije nikada ne bi ni bilo . A mozda je covek postao nesto drugo, nesto sto nije priroda i sto funkicionise na nekakvim drugacijim pravilima ? Mozda se covek izdvojio iz takve prirode ?

Da li su rasne i nacionalne podele nesto sto je prirodno zapisano i odredjeno ? Da li je nacionalizam genetski nasledan ? Zasto se toliko za ozbiljno uzima ?

Da li je mir na zemlji moguc ? Ako jeste sta po vasem mihljenju treba da se uradi kako bi se ostvarile pozeljne promene koje bi uslovile globalan mir na planeti zemlji ili mislite da je borba nuzna i prirodna i da ce se ljudi ubijati i ratovati medjusobno i u dalekoj buducnosti kada budu leteli svemirom i ziveli na drugim planetama ?
 
Nazalost,mislim i u to sam 100% ubedjen da je mir nemoguc i to zbog egoisticne covekove naravi.Covek je zasigurno,od kako postoji planeta Zemlja(znaci 4.5 milijardi godina)najgore moguce stvorenje koje je ikad hodalo njezinim tlom.Nigde i nikada necete u prirodi sresti primer da zivotinja ubija iz zadovoljstva,bolesnih patoloskih nagona ili iz mrznje,a covek to radi od kad postoji.
 
Postavljac teme je na pravom putu!
Moj odgovor je da prvo treba sastaviti Novu ideologiju da bi se stvorila Nova civilizacija!Ja sam to bar pokusao i dao sam niz novih elemenata buduceg sveta,ali sam i rekao da na tome treba da radi mnogo ljudi.
Ne mozemo se boriti samo za ocuvanje mira,Moramo stvoriti sasvim novi svet,nove drustvene odnose,svetski parlamenat i mnogo,mnogo toga jos.
Pre svake izgradnje prvo se uradi dobar i kompletan projekat,a onda sledi gradjenje.
 
Nazalost,mislim i u to sam 100% ubedjen da je mir nemoguc i to zbog egoisticne covekove naravi.Covek je zasigurno,od kako postoji planeta Zemlja(znaci 4.5 milijardi godina)najgore moguce stvorenje koje je ikad hodalo njezinim tlom.Nigde i nikada necete u prirodi sresti primer da zivotinja ubija iz zadovoljstva,bolesnih patoloskih nagona ili iz mrznje,a covek to radi od kad postoji.
Kako oceniti to kada se macka igra sa zivim misom koga ce kasnije pojesti?Za njega je to strasno surovo,ta igra.
Kada vrane osude jednu svoju pripadnicu i ubiju je,sta je to?
 
Vidi u svim nacinima koje si nAveo cuje se jedna sustina, a to je dovesti druge u red , dOneti mir drugima, promeniti druge , promeniti sistem... ali ni jedan ne kaze promeni sebe , nemir dolazi od coveka ne iz ideala , teorija i ostAlog ... mi smo nase misli , bas bih voleo da vidim koliko ljudi danas postoji da samo svoje misli moze da drzi u miru , a kamoli da smiruje druge...
dakle mir na svetu je moguc koliko i to da svaki pojedinac smiri svoje misli ...
kada kAzem da smiri svoje misli , mislim da covek mora da ima dovoljno snage i umeca i prepozna one trule negativne misli nosene istim emocijama ...
dakle probajmo da uzgajamo ljubav i smirenoumlje u sebi i to prenesemo nA druge ,a ne nove svecke poretke
svaki novi svecki poredak je nova svecka tiranija ... utopija se uvek pretvori u robovanje za jednu klasu a uzivanje za elitu... one koji manipulisu...
dakle ajmo malo da iskontrolisemo Za pocetak sebe...
 
да ли је могућ мир на темама форума? да почнемо од нечег што од нас зависи...
Dobro je sto uopste razgovaramo,a posebno je pozeljno kada ima ucesnika iz raznih zemalja.Nije uredu sto ima dosta nepristojnih nastupa kod Politike i puno napada na licnost,besa i vredjanja.
Istinu treba reci ma kakva ona bila,ali je osnovno da koristimo pristojne izraze iako su ostri,jer to odlika civilizovanih ljudi.Tako bi bar trebalo da bude!
 
Naravno da je moguc mir, a ovi sto govore da nije moguc, nesvesno sluze kao temelj i podrska toj opstoj dogmi. Decu od malih nogu uce da potpuno racionalizuju ratove i ratovanja, dajuci im ''opravdane'' razloge za ratovanje, sto za posledicu ima to da deca sticu predstavu da su ratovi obavezni i neotudjivi deo istorije covecanstva, te ih naposletku tako i prihvate. Neko gore rece da je mir dijalekticka suprotnost rata, a takvo razmisljanje se javlja kod ljudi koji ne shvataju da zakoni prirode nisu dijalekticni, vec trijalekticni.
 
Dobro je sto uopste razgovaramo,a posebno je pozeljno kada ima ucesnika iz raznih zemalja.Nije uredu sto ima dosta nepristojnih nastupa kod Politike i puno napada na licnost,besa i vredjanja.
Istinu treba reci ma kakva ona bila,ali je osnovno da koristimo pristojne izraze iako su ostri,jer to odlika civilizovanih ljudi.Tako bi bar trebalo da bude!

сви ратују због истине, макар је звали и љубав...
 
Vecni mir na Zemlji je moguc.(ovo shvatite kako hocete)
Eliminisanjem EGA u coveku,postizemo cilj .Na nesrecu time gubimo licnost,tako da;
Bez ratova(bilo kakvih) nece da moze.

Negiranje Ega je jedan od najsigurnijih puteva do (samo)zavaravanja i (samo)unishtenja .
Ego se ne mozhe negirati i unishtiti , sve je odraz ega , tako da ovu zabludu mozhemo baciti kroz prozor.
Traba se raditi na stvaranju "zdravog" ega , jer :

03-All_is_Vanity-G2K.jpeg
 

Back
Top