GuDra....

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
“ U toku samo jednog dana, u Srbiji se na drogu potroši pola miliona evra. Zbog pada cena droge, broj zavisnika raste, a sve je manje onih koji traže medicinsku pomoć”
ovo piše u slobodnom izveštaju nekih neimenovanih institucija u nekim medijima, evo šta ja imam da kažem o tome:


Ova gore vest u medijima je vrlo zanimljiva, jer prva rečenica je verovatno približno tačna, ali ova druga koja kaže : da što je droga jeftinija, te broj zaviznika raste, brutalno je lažna, to jest smišljeno je podmenuta, da bi u tom domenu sve ostalo isto.

Po mom sudu, dugoročno gledano, što je cena i dostupnost svih Droge veća, to će više opadati interesovanje za istom. Pogotovu će to opadanje i interesovanje biti kod namladjih konzumenata. To odlično znaju oni koja se navodno dušebrižnički ponašaju prema konzumentima raznih droga. Po njima ispada, da je veći problem što je danas 1 gram droge oko 10-15 evra, no onomad, kada je ta cena je dostizala i 100 evra za taj isti gram.

Da se razumemo, što je cena Droge veća, to je broj krivičnih dela zbog iste supstance veći i brutalniji…prosto kao pasulj, lakše je deset puta nabaviti 10 evra za gram Droge, no 100 evra, a kad je nešto lakše, to je i bezbednije po toga koji to traži. Izgleda da nekoga u Srbiji opasno nervira ta lakoća nalaženja 10 Evra. Neko je željan da broj krivičnih dela zbog nemogućnosti nabavke Droge poraste-rekao bih.

Zašto da ne demistifikujemo problem narkomanije kod nas i svetu !?

Svi znamo, da borba protivu tog zla-traje više od 100 godina, i da čudo bude veće, u toj borbi se ništa ne menja, iako te borbe ničega dobroga i pozitivnoga nisu donele-naprotiv, svake godine raste broj narkomana, a način borbe se ne menja nikada I nikako.

To može da znači samo jednu stvar: generalno rečeno, borba protivu narkomanije širom sveta, nema veze sa njihovom eliminacijom sa tržišta, ili zaštitom onih koji žele da je konzumiraju. Neee, ta borba je million puta izgubljena, i to je opšte poznata stvar, ali kako rekoh, i nije cilj da se ta borba dobije, no da se taj “biznis artikal” učini atraktivnim za švec, za kriumčarenjem i za zaradom pre svega. A što da se lažemo, kad svi znaju da je to tako.

Prošle godine imao sam vrlo zanimljiv razgovor na ovu temu sa jednim našim čovekom, koji decenijama živi preko okeana…pitao sam ga: pa dobro čoveče, zašto se ne legalizuje ta Droga kod vas ? Eee, kaže mi on, time bi samo u toj zemlji posao izgubilo ravno 20 miliona ljudi, jedni koji kao jure ove što diluju, a jedni kojima je to posao kao svaki drugi. Dakle, tim poslom se u toj zemlji bavi toliko ljudi, da niko ne sme ni da dirne u to osinje gnezdo. Eto zato se Droga nikada neće legalizovati, jer bi taj posao i biznis posle te odluke, naprosto zamro za godinu-dve.

Tu su stvari jasne ko beli dan, da ne kažem i maloj deci…uzmite i sutra zabranite zakonom proizvodnju Svinjskog mesa. Posle mesec dana, kilogram tog mesa umesto 300-400 dinara za kilogram, na crnom tržištu će koštaće od 50-100 evra. Eto lepog posla za crno-berzijance, za dilere mesa i butkica.

P.S. Šta briga državu što neki gradjanin želi da se drogira, da se uvošti I da ga nema!? Pokazalo se, da svaka država na svetu, o vama brine, samo ako od toga ima koristi više no vi od nje. Dakle, prosto ko pasulj za razumeti, samo što kod nas pasulj ima akademsku titulu pa ga niko ne razume.
 
Poslednja izmena:
Droga je dobra zarada za svakoga.Od dilera do politicara.To ti je jedan od glavnih razloga "vekovne borbe protiv droge"!:roll:
E sad druga strana price je slabost ljudi koji je konzumiraju!
 
Droga je dobra zarada za svakoga.Od dilera do politicara.To ti je jedan od glavnih razloga "vekovne borbe protiv droge"!:roll:
E sad druga strana price je slabost ljudi koji je konzumiraju!

Naravno slabost, a bolje reći izbor...šta briga drušvo što se neko drogira.
To je isto kao da se neko sekira za gradjanina koji jede previše masnu hranu.
Meni su narkomani omiljena grupacija, koja nikome ne čini zlo sem sami sebi.
Za razliku od kriminalnih pušača.
 
Naravno slabost, a bolje reći izbor...šta briga drušvo što se neko drogira.
To je isto kao da se neko sekira za gradjanina koji jede previše masnu hranu.
Meni su narkomani omiljena grupacija, koja nikome ne čini zlo sem sami sebi.
Za razliku od kriminalnih pušača.

Zavisnik od heroina koji pljacka trafiku,juri nozem ljude po ulici i tome slicno(jer je sve iz kuce prodao,i majku i oca i babu i dedu i kuma.....opljackao) ne cini zlo nikome sem sebi??!:roll::whistling:
 
cuo sam pre neki dan dobru foru - kazu u novom pazaru namestila konkurencija neku zenu i uhapsila je policija sa 3 kila heroina i kaze zena pandurima kad su je hapsili:

- PA GDE NADJOSTE MENE DA HAPSITE MI SMO TEK POCELI DA RADIMO :hahaha:
 
Naravno slabost, a bolje reći izbor...šta briga drušvo što se neko drogira.
To je isto kao da se neko sekira za gradjanina koji jede previše masnu hranu.
Meni su narkomani omiljena grupacija, koja nikome ne čini zlo sem sami sebi.
Za razliku od kriminalnih pušača.

mda...al na filmu
tj. to kazi svim ljudima koji su npr. opljackani...pa vade kamaru dokumenata
ponovo jer neki kreten nije imo 10 evra za drogu
ili, jos "bolje"...ostacima obitelji tih iz te tvoje...omiljene grupacije...
nepovratno zjebanim roditeljima, supruznicima, djeci...

i da se razumijemo; jesam za legalizaciju jer smatram da je to jedini nacin
da citava stvar, vremenom, prestane, ali da "ne cine zlo nikom sem sebi" prosto ne stoji...
 
“ U toku samo jednog dana, u Srbiji se na drogu potroši pola miliona evra. Zbog pada cena droge, broj zavisnika raste, a sve je manje onih koji traže medicinsku pomoć”
ovo piše u slobodnom izveštaju nekih neimenovanih institucija u nekim medijima, evo šta ja imam da kažem o tome:


Ova gore vest u medijima je vrlo zanimljiva, jer prva rečenica je verovatno približno tačna, ali ova druga koja kaže : da što je droga jeftinija, te broj zaviznika raste, brutalno je lažna, to jest smišljeno je podmenuta, da bi u tom domenu sve ostalo isto.

Po mom sudu, dugoročno gledano, što je cena i dostupnost svih Droge veća, to će više opadati interesovanje za istom. Pogotovu će to opadanje i interesovanje biti kod namladjih konzumenata. To odlično znaju oni koja se navodno dušebrižnički ponašaju prema konzumentima raznih droga. Po njima ispada, da je veći problem što je danas 1 gram droge oko 10-15 evra, no onomad, kada je ta cena je dostizala i 100 evra za taj isti gram.

Da se razumemo, što je cena Droge veća, to je broj krivičnih dela zbog iste supstance veći i brutalniji…prosto kao pasulj, lakše je deset puta nabaviti 10 evra za gram Droge, no 100 evra, a kad je nešto lakše, to je i bezbednije po toga koji to traži. Izgleda da nekoga u Srbiji opasno nervira ta lakoća nalaženja 10 Evra. Neko je željan da broj krivičnih dela zbog nemogućnosti nabavke Droge poraste-rekao bih.

Zašto da ne demistifikujemo problem narkomanije kod nas i svetu !?

Svi znamo, da borba protivu tog zla-traje više od 100 godina, i da čudo bude veće, u toj borbi se ništa ne menja, iako te borbe ničega dobroga i pozitivnoga nisu donele-naprotiv, svake godine raste broj narkomana, a način borbe se ne menja nikada I nikako.

To može da znači samo jednu stvar: generalno rečeno, borba protivu narkomanije širom sveta, nema veze sa njihovom eliminacijom sa tržišta, ili zaštitom onih koji žele da je konzumiraju. Neee, ta borba je million puta izgubljena, i to je opšte poznata stvar, ali kako rekoh, i nije cilj da se ta borba dobije, no da se taj “biznis artikal” učini atraktivnim za švec, za kriumčarenjem i za zaradom pre svega. A što da se lažemo, kad svi znaju da je to tako.

Prošle godine imao sam vrlo zanimljiv razgovor na ovu temu sa jednim našim čovekom, koji decenijama živi preko okeana…pitao sam ga: pa dobro čoveče, zašto se ne legalizuje ta Droga kod vas ? Eee, kaže mi on, time bi samo u toj zemlji posao izgubilo ravno 20 miliona ljudi, jedni koji kao jure ove što diluju, a jedni kojima je to posao kao svaki drugi. Dakle, tim poslom se u toj zemlji bavi toliko ljudi, da niko ne sme ni da dirne u to osinje gnezdo. Eto zato se Droga nikada neće legalizovati, jer bi taj posao i biznis posle te odluke, naprosto zamro za godinu-dve.

Tu su stvari jasne ko beli dan, da ne kažem i maloj deci…uzmite i sutra zabranite zakonom proizvodnju Svinjskog mesa. Posle mesec dana, kilogram tog mesa umesto 300-400 dinara za kilogram, na crnom tržištu će koštaće od 50-100 evra. Eto lepog posla za crno-berzijance, za dilere mesa i butkica.

P.S. Šta briga državu što neki gradjanin želi da se drogira, da se uvošti I da ga nema!? Pokazalo se, da svaka država na svetu, o vama brine, samo ako od toga ima koristi više no vi od nje. Dakle, prosto ko pasulj za razumeti, samo što kod nas pasulj ima akademsku titulu pa ga niko ne razume.

....sve je to dobar drzavni crni biznis ......................:roll:
 
Zavisnik od heroina koji pljacka trafiku,juri nozem ljude po ulici i tome slicno(jer je sve iz kuce prodao,i majku i oca i babu i dedu i kuma.....opljackao) ne cini zlo nikome sem sebi??!:roll::whistling:
Ne razumeš se u tematiku, jer se pališ na fore koje pričaju vlasti.
Naravno da narkoman besni i čini ta dela, jer mu ne daju da se drogira,
To isto rade i gladni ljudi, kad nemaju leba da jedu. Ali bar njima ne brane da to jedu.
Rešenje: država neka deli besplatno drogu ko potpiše da je uzima na svoju odgovornos, i da je punoletan.
Zašto se to ne radi, pa zbog biznisa čoveče, nisi mali.
 
Ne razumeš se u tematiku, jer se pališ na fore koje pričaju vlasti.
Naravno da narkoman besni i čini ta dela, jer mu ne daju da se drogira,
To isto rade i gladni ljudi, kad nemaju leba da jedu. Ali bar njima ne brane da to jedu.
Rešenje: država neka deli besplatno drogu ko potpiše da je uzima na svoju odgovornos, i da je punoletan.
Zašto se to ne radi, pa zbog biznisa čoveče, nisi mali.

Ne razumem se u tematiku? Ohm:worth:

Ajde da ukratko ukratko sumiramo:
Narkoman-Trosi novca dok ima! .................E ovde sam video da si neki cudan lik,i da samo provociras bezveze.. Tako da necu da te udostojim uopste odgovora,misli sta 'oces! :D:D:whistling::besna:
 
mda...al na filmu
tj. to kazi svim ljudima koji su npr. opljackani...pa vade kamaru dokumenata
ponovo jer neki kreten nije imo 10 evra za drogu
ili, jos "bolje"...ostacima obitelji tih iz te tvoje...omiljene grupacije...
nepovratno zjebanim roditeljima, supruznicima, djeci...

i da se razumijemo; jesam za legalizaciju jer smatram da je to jedini nacin
da citava stvar, vremenom, prestane, ali da "ne cine zlo nikom sem sebi" prosto ne stoji...

Za tebe vaši isti odgovor kao za nervoznog:

jacky_2voo
 
“ U toku samo jednog dana, u Srbiji se na drogu potroši pola miliona evra. Zbog pada cena droge, broj zavisnika raste, a sve je manje onih koji traže medicinsku pomoć”
ovo piše u slobodnom izveštaju nekih neimenovanih institucija u nekim medijima, evo šta ja imam da kažem o tome:


Ova gore vest u medijima je vrlo zanimljiva, jer prva rečenica je verovatno približno tačna, ali ova druga koja kaže : da što je droga jeftinija, te broj zaviznika raste, brutalno je lažna, to jest smišljeno je podmenuta, da bi u tom domenu sve ostalo isto.

Po mom sudu, dugoročno gledano, što je cena i dostupnost svih Droge veća, to će više opadati interesovanje za istom. Pogotovu će to opadanje i interesovanje biti kod namladjih konzumenata. To odlično znaju oni koja se navodno dušebrižnički ponašaju prema konzumentima raznih droga. Po njima ispada, da je veći problem što je danas 1 gram droge oko 10-15 evra, no onomad, kada je ta cena je dostizala i 100 evra za taj isti gram.

Da se razumemo, što je cena Droge veća, to je broj krivičnih dela zbog iste supstance veći i brutalniji…prosto kao pasulj, lakše je deset puta nabaviti 10 evra za gram Droge, no 100 evra, a kad je nešto lakše, to je i bezbednije po toga koji to traži. Izgleda da nekoga u Srbiji opasno nervira ta lakoća nalaženja 10 Evra. Neko je željan da broj krivičnih dela zbog nemogućnosti nabavke Droge poraste-rekao bih.

Zašto da ne demistifikujemo problem narkomanije kod nas i svetu !?

Svi znamo, da borba protivu tog zla-traje više od 100 godina, i da čudo bude veće, u toj borbi se ništa ne menja, iako te borbe ničega dobroga i pozitivnoga nisu donele-naprotiv, svake godine raste broj narkomana, a način borbe se ne menja nikada I nikako.

To može da znači samo jednu stvar: generalno rečeno, borba protivu narkomanije širom sveta, nema veze sa njihovom eliminacijom sa tržišta, ili zaštitom onih koji žele da je konzumiraju. Neee, ta borba je million puta izgubljena, i to je opšte poznata stvar, ali kako rekoh, i nije cilj da se ta borba dobije, no da se taj “biznis artikal” učini atraktivnim za švec, za kriumčarenjem i za zaradom pre svega. A što da se lažemo, kad svi znaju da je to tako.

Prošle godine imao sam vrlo zanimljiv razgovor na ovu temu sa jednim našim čovekom, koji decenijama živi preko okeana…pitao sam ga: pa dobro čoveče, zašto se ne legalizuje ta Droga kod vas ? Eee, kaže mi on, time bi samo u toj zemlji posao izgubilo ravno 20 miliona ljudi, jedni koji kao jure ove što diluju, a jedni kojima je to posao kao svaki drugi. Dakle, tim poslom se u toj zemlji bavi toliko ljudi, da niko ne sme ni da dirne u to osinje gnezdo. Eto zato se Droga nikada neće legalizovati, jer bi taj posao i biznis posle te odluke, naprosto zamro za godinu-dve.

Tu su stvari jasne ko beli dan, da ne kažem i maloj deci…uzmite i sutra zabranite zakonom proizvodnju Svinjskog mesa. Posle mesec dana, kilogram tog mesa umesto 300-400 dinara za kilogram, na crnom tržištu će koštaće od 50-100 evra. Eto lepog posla za crno-berzijance, za dilere mesa i butkica.

P.S. Šta briga državu što neki gradjanin želi da se drogira, da se uvošti I da ga nema!? Pokazalo se, da svaka država na svetu, o vama brine, samo ako od toga ima koristi više no vi od nje. Dakle, prosto ko pasulj za razumeti, samo što kod nas pasulj ima akademsku titulu pa ga niko ne razume.

Batice nećeš ti dugo biti sa nama - ispucaćeš sve teme za par dana a onda ćeš reći kako ti se sve smučilo.
Čekaj malo ni od gripa se nismo povratili...
 
iskreno, nije me briga koje si kruske tocno kruske spao
al vidim da je bilo bolno...samo, moze i bolnije, znas...stvarnos je cudo :lol:

Znaš šta, kruške nisu toliko visoke, pad nije opasan ako je neko živahan i spretan kao ja recimo.
Opasniji je tvoj slučaj, ti živiš sa televizorom na glavi, a to znači da treba da paziš da te ne uhvati struja.

Ja sam izneo debele argumente zašto mislim to šta mislim, a ti si meni umesto argumenata protiv, iznela voće.
 
Poslednja izmena:
Bas sam neki dan bio na sahrani u naselju lik se predozirao pajdom relativno mlad 33 god, dobar cova. A sto se tice droge drzava moze "hapsiti" dilere ali ne moze istrijebiti drogu, jer je toga bilo od pamtivjeka pa bice i dalje. Sto se mene tice nemam nista protiv narkomana meni nijedan nije nista uradio niti ukrao a kamoli nesto vise. Mislim da je to njihova stvar i ne vidim nista dobro i zanimljivo sto cu ga ocrniti na ulici kada vidim, to je bespotrebno.

Najjaca je moja baba-Sine uf pazi se sipace ti drogu u pice
al starim ne zamjeram jer ona je senilna, ne konta, ali me nervira kada neko mlad sklon predrasudama blati po narkomanima iz neznanja ili sto je vidio preko tv-a. ja se licno ne drogiram, pusim travu vec nekih 7 godina i mislim da bi ovakve teme trebale cesce da se malo razbije mit o "razvratnicima i narkomanima".:cool:
 
Znaš šta, kruške nisu toliko visoke, pad nije opasan ako je neko živahan i spretan kao ja recimo.
Opasniji je tvoj slučaj, ti živiš sa televizorom na glavi, a to znači da treba da paziš da te ne uhvati struja.

Ja sam izneo debele argumente zašto mislim to šta mislim, a ti si meni meni umesto argumenata protiv, iznela voće.

nisi ti obicna kruska, Neznanko, vec...gnjila...inace bi bijo na grani, a ne pod drvetom...
 
Batice nećeš ti dugo biti sa nama - ispucaćeš sve teme za par dana a onda ćeš reći kako ti se sve smučilo.
Čekaj malo ni od gripa se nismo povratili...

Neznaš mali, mala sa kim imaš posla, što bi rekao moj drug Kanjevac.
Ja mogu ceo sajt da držim sa temama, za razliku od vas RESAVACA ja svoje postove sam kreiram i svi su orginalni i autorski.
 
Naravno slabost, a bolje reći izbor...šta briga drušvo što se neko drogira.
To je isto kao da se neko sekira za gradjanina koji jede previše masnu hranu.
Meni su narkomani omiljena grupacija, koja nikome ne čini zlo sem sami sebi.
Za razliku od kriminalnih pušača.

Tacno...jer to o tome oni odlucuju,niko ih ne siba po usima da to djubre uzmu!
Cino zlo sebi,a u kasnijim fazama vala i drugima!
 
Dragi moj postavljacu teme....ttrziste se siri niskim cenama, a kada se stvori zavisnost onda cene mopgu i da rastu.....Ove akcije sprovedene u zadnje vreme meni samo govore da neko nekog peva da bi preuzeo trziste....A onda ce i cene porasti......
 
Licno sam za legalizaciju marijuane. Ali, opet ne smatram ni da je to bezazlena droga. Znam kako ljudi nemaju volje ni za cim kad puse istu, i slicno. Ali, ostale droge, da ne pominjem heroin, dovode do sloma porodica, i to bi postao veoma velik socijalni problem. Ima slucaja u mom gradu koliko oces. Sin narkoman, roditelji nit zivi nit mrtvi. Ne smatram da bi se legalizacijom smanjilo uzivanje droga, iz prostog razloga sto ta droga zaista ima efekte koji se dopadaju ljudima koji ih uzivaju. Stoga, ta prica zabranjenog "voca" na ovom primjeru ne vjerujem da bi imala primjene....
 
Sama amerika da hoce, satrala bi celu svetsku prozivodnju tog zla...
Mislim, kada su okupirali Irak, Vijetnam, pa i Kosovo i boga pitaj koje jos zemlje, da ne mogu sravnati u kolumbiji i gde vec jos ima velikih plantaza istu.

Znaci, nemaju interesa, a 'vamo cmizdre na sva usta...


I ja se slazem da narkic ne nanosi stetu samo sebi (pa i u tom slucaju mu treba pomoci) nego celoj svojoj posrednoj, a posle i neposrednoj okolini.
 
..pre neki dan u mojoj zgradi narkoman upao komsijama u stan preko terase..uhvatili ga na licu mesta..zene, deca, paranoja.. a boga mi i ja sam se smorio.. mada mislim da droga treba da se legalizuje, i da se naprave detaljna uputstva o koriscenju i stetnosti a da se osobe koje vrse krivicna dela strozije kaznjavaju.. pa kad odlezi jedno godinu dve dana zbog provale a sledeci put 5 godina, ne verujem da ce to da radi..a ni ovi ostali nego ce da se zaposle pa kad uzmu dnevnicu pravac apoteka.. Prosto.
 
Sama amerika da hoce, satrala bi celu svetsku prozivodnju tog zla...
Mislim, kada su okupirali Irak, Vijetnam, pa i Kosovo i boga pitaj koje jos zemlje, da ne mogu sravnati u kolumbiji i gde vec jos ima velikih plantaza istu.

Znaci, nemaju interesa, a 'vamo cmizdre na sva usta...


I ja se slazem da narkic ne nanosi stetu samo sebi (pa i u tom slucaju mu treba pomoci) nego celoj svojoj posrednoj, a posle i neposrednoj okolini.


..apropo priche... u Avganistanu je od dolaska amera skocilo X puta uzgajanje maka>opijum>heroin..
 

Back
Top