VHS u DVD
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: VHS u DVD

Početnik
    Učlanjen
    26.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano VHS u DVD

Koja je TV kartica najbolja za prebacivanje VHS-a u DVD?

Početnik
    Učlanjen
    05.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

to moze i graficka kartica sa tv ulazom

Aktivan član panther (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano Re: VHS u DVD

Citat Original postavio serpiko
    Koja je TV kartica najbolja za prebacivanje VHS-a u DVD?
    Ja imam k-world i sasvim sam zadovoljan a i nije skupa 33evra 8)

Početnik
    Učlanjen
    26.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

treba mi neka za shto kvalitetniji prenos,a chuo sam da moze preko neke VIVO kartice ali ne znam da li je to i grafichka kartica ili je posebno,grafichku ne bih uzimao jer vec imam jednu,hvala za informacije

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Podrazumevano

VIVO - Video In Video Out, je skracenica koja se danas kaci na GRAFICKE kartice koje imaju, ko sto ime kazi i TV ulaz i izlaz. Ranije je to bio vrhunksi luxuz, pa se pojavio TV-Out kao standardn na iole opremljenijim modelima (u doba GF4 generacije), a danas za nesto vise para dobijes i TV-In. U pitanju je najcesce i kompozitni i S-VHS ulaz. Kvalitet slike je za vecinu potreba odlican. Naravno najvise zavisi od kvalitete izrade same kartice (isti faktor koji ti odredjuje i izlaznu sliku na monitrou) kao i video chipa koji se nalazi na kartici. Neki proizvodjaci stavljaju i chipove koji podrzavaju mpeg2 hardwaresku kompresiju. Pa po logici sto bolji proizvodjac i vece cena dobijas i bolji kvalitet i mogucnosti. Jednostavno, vrlo su mala odstupanje od pravila :wink:

Početnik
    Učlanjen
    26.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Da li je moguce pomocu neke TV kartice raditi korekcije filma(poboljshanje slike) prilikom prebacivanja sa VHS na DVD?Da li to uopste zavisi od kartice ili je moguce pomocu nekog programa i kog?Hvala

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Podrazumevano

Ti mislis da popravljas izvorni kvalitet slike. To TV i graficka karata ti nemogu odraditi. Od njih zavisi samo koliko ces da izgubis od izvornog kvaliteta u prenosu (naravno za ovo ti treba neka extremno losa i neprofesionalna karata, da bi dobio neke zesce greske).
    Za to peglenje snimaka, se koriste posebni programi. Npr. mozes da koristis Adobe Premiere i njegove alatke. Pa mozes naci neke plug-inove koji sluze za neke specijalne namene u restauriranju snimka (uklanjanje ogrebotina sa starih filmskih traka i sl.) Probelm je sto za ovo treba imati debelo predznanje od videu (analognom i digitalnom), formatima, standardima i sl. i jos deblje iskustvo.

Početnik
    Učlanjen
    17.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Najbolja ti Pinacle TV kartica,da bi ti radila moras da imas kompas minimu 2.0 Ghz da bi ti radila perfektno!!!! 8)

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •