Udaja...da...ili,ipak ne? :\

nensi_032

Obećava
Poruka
78
Tema mozda jeste glupa ali morala sam da je postavim,jer u poslednje vreme sve cesce dolazim na temu kako roditeljima saopstiti da im mezimica planira udaju u 18-oj?!? Sedele smo razgovarale i rekle svoja misljenja,a onda smo shvatile,da nemamo veze s vezom....! :\ Kako roditeljima izaci pred oci i reci da im ce cerka udaje...naravno zavrsice skolu ali vise ne moze da izdrzi pritisak,da se skriva i zeli da okonca svoje muke... Nadam se da ste razumeli...zelim da cujem vase misljenje....!!!
 
Pa ništa nek se uda,jednim udarcem dve muhe..Ako je papir glupost što bi tek rekli oni nepismeni,a i danas ih ima.Ljudi tj brak je zajednica dvoje ljudi,a tu treba više od ljubavi.Ja sam za to da se neko vreme živi zajedno bez papira tzv probni rok.A ne tipa "Bio je divan dok smo hodali,a wc šolju ne zatvara etc.".Međuljudski odnosi bilo kog tipa nisu jednostavni.I tu treba da se uči.Škola života.Ali ne trebaš da se složiš sa mnom.
 
Mislim da covek ne moze , i kada sve idealno isplanira,zasigurno da se zastiti od sopstvenih pogreski, i da stoga ne postoji neko pravo ili sigurno vreme za bilo sta...
Ili,sto bi rekao Aragorn- ''sta ti tvoje srce govori '':zcepanje:

Aragorn zvani "not king yet" ? :zper:

@tema
sto bi se udavala...da te puste da se vidjas s deckom?
paa...u tom lsucaju najbolje da im sapocis da se udajes...
kad se malo saberu skapirat ce da im je...jeftinije da te puste da izlazis...
stovise, mozda padne i neki kes...nisu ni roditelji vjeverice jbga...:zcepanje:
 
Ja sam se udala sa 18 i iako imam veoma srecan brak i dvoje dobre dece to nikom ne bi preporucila, za udaju ima vremena!U tim godinama se treba skolovati i zabavljati a ne ulaziti u ogromne obaveze koje brak donosi sam po sebi!Nikad se to vreme bezbriznosti nece vise vratiti!
 
Aragorn zvani "not king yet" ? :zper:

@tema
sto bi se udavala...da te puste da se vidjas s deckom?
paa...u tom lsucaju najbolje da im sapocis da se udajes...
kad se malo saberu skapirat ce da im je...jeftinije da te puste da izlazis...
stovise, mozda padne i neki kes...nisu ni roditelji vjeverice jbga...:zcepanje:

Ja mislim da se reši roditelja tj života sa njima.Ne znam jel problem u viđanju sa dečkom.
 
Ja sam se udala sa 18 i iako imam veoma srecan brak i dvoje dobre dece to nikom ne bi preporucila, za udaju ima vremena!U tim godinama se treba skolovati i zabavljati a ne ulaziti u ogromne obaveze koje brak donosi sam po sebi!Nikad se to vreme bezbriznosti nece vise vratiti!

E, kad ovako nešto čujem, ima dvoje divne dece, a htela bi da se provodila..
pa ne može sve u životu i zar takva izjava nije skrnavljenje ljubavi prema detetu?
 
nice,nice... :)) ma ne,nije to fazon bezanje od roditelja ili da brane vidjannje...vec jednostavno zeli da bude sa njim,on zeli da bude s njom...zele da zive zajedno da dele sve i to je to...planiraju brak ali dok ona zavrsi skolu,a decu kad bude vreme ne zele da im mladost prodje,a zivota i da ne vide...

pa eto...tako im kazite...
mada, bolje da ih nasmrt isprepadas...recimo pricom o braku i bolje da pocnes sto ranije...
dok su mladji, inace...moz neko u bolnici da zavrsi...:(
 
a mozda je to samo izjava coeka koji je svatijo da postoji zivot i nakon...djece...? :mrgreen:

Može biti, jasno je to, ali ipak treba da bude zadovoljna što ih ima..neka sad izlazi.

A to je ono velika ljubav.A ako to odma ne urade tj kad završi školu mogli bi da se olade?

Ne znam koliko su zajedno, kad su mlađi kao oni treba da prođe makar par godina za odluke tog tipa:lol:.
 
E, kad ovako nešto čujem, ima dvoje divne dece, a htela bi da se provodila..
pa ne može sve u životu i zar takva izjava nije skrnavljenje ljubavi prema detetu?

Sta je sa vama neko nesto kaze vi ga odmah napadnete ko da je zlocin pocinio!
Ja govorim svoje misljenje o temi koja je postavljena!Naravno da bih volela da sam imala vise vremena za sebe pa i za provod!Moja deca su moja najveca ljubav i ceo svoj zivot sam njima posvetila tako da me pridike tog tipa uopste ne uzbudjuju!
Ali kad bi se moje dete odlucilo za tako nesto u tim godinama ja bih ga savetovala da to ne cini!Tako i sad samo izrazavam svoje misljenje sto ne znaci da je i najispravnije!
 
Poslednja izmena:
Tema mozda jeste glupa ali morala sam da je postavim,jer u poslednje vreme sve cesce dolazim na temu kako roditeljima saopstiti da im mezimica planira udaju u 18-oj?!? Sedele smo razgovarale i rekle svoja misljenja,a onda smo shvatile,da nemamo veze s vezom....! :\ Kako roditeljima izaci pred oci i reci da im ce cerka udaje...naravno zavrsice skolu ali vise ne moze da izdrzi pritisak,da se skriva i zeli da okonca svoje muke... Nadam se da ste razumeli...zelim da cujem vase misljenje....!!!

Ako ćeš od kuće da bešiš u brak, onda ti ja predlažem da ne žuriš, jer može (a ne mora da znači) da te u toj drugoj kući dočeka još gora stvar.
Ali uvek mi je žao kada čujem da se neko rano venča...msm...meni sa 18 godina, nije ni na kraj pameti padalo da se udajem (a ne pada mi ni sad na pamet), ma koliko bila zaljubljena.Pa sad ako ne moraš -nemoj.:neutral:
A ako si baš zapela, budi hrabra, reci mami i tati da sednu pre nego što im to kažeš i budi odlučna dok im to govoriš jer ako osete i najmanju tvoju nesigurnost, gotova si.... ima da te zaključaju u sobu do kraja života.;)

P.S.(ovo za sobu je šala:))
 
Ja sam se udala sa 18 i iako imam veoma srecan brak i dvoje dobre dece to nikom ne bi preporucila, za udaju ima vremena!U tim godinama se treba skolovati i zabavljati a ne ulaziti u ogromne obaveze koje brak donosi sam po sebi!Nikad se to vreme bezbriznosti nece vise vratiti!

Slažem se u potpunosti sa tobom, pogotovo što si i prošla kroz to, pa znaš koliko te je puta uhvatio žal za provodom i bezbrižnosti mladosti.:)
 

Back
Top