QuarkXPress 8.1 problem

radzaue

Početnik
Poruka
15
Radio sam pre par godina knjigu u kvarku petici. Sada treba da uradim dopunjeno izdanje u kvarku 8.1. Knjiga je u 2 stubca i ima dosta formula koje su unete u polja. Kada stranicu okrenem pomocu flip horizontal na ekranu je sve u redu, ali se pri stampanju polje sa formulom pojavljuje i u onom stupcu gde je je bilo (kao da nije ni okrenuto), i na suprotnom gde bi i trebalo da bude (okrenuto kao sto treba).
 
Radio sam pre par godina knjigu u kvarku petici. Sada treba da uradim dopunjeno izdanje u kvarku 8.1. Knjiga je u 2 stubca i ima dosta formula koje su unete u polja. Kada stranicu okrenem pomocu flip horizontal na ekranu je sve u redu, ali se pri stampanju polje sa formulom pojavljuje i u onom stupcu gde je je bilo (kao da nije ni okrenuto), i na suprotnom gde bi i trebalo da bude (okrenuto kao sto treba).
Да ли си пробао да инсталираш виртуелни штамач Линотроникс?
 
Nisam. Probao sam da kreiram PDF fajlove preko nekoliko programa, ali ili je otisak los ili se javlja ista greska. Ako moze malo konkretnije o tom Линотроникс. Je li to isto pravljenje PDF?
Да, јесте.
Није проблем до кварка већ до сетовања штампача.
Линотроникс је виртуелни штампач адобеа.
Инсталирај га преко add printer.
To je lokalni stampac, prikljucen na tvoj kompjuter.
On ga nece naci, ali ti idi na next...
Izaberi u portu: FILE (print to file)
Onda u listi stampaca pronađi Linotronic tip Linotronic 330 RIP
Kada se instalira pusti iz kvarka na štampu neki dokument i ne zaboravi da ga podesiš na "horizontal"
Napraviće ti ps fajl.
Ako ne možeš da ga otvoriš, probaj ovde da konvertuješ u pdf:
http://www.ps2pdf.com/convert.htm
Ја радим у петици, али ми је ово успело и у седмици.
И обавезно јави шта си урадио...
 
Sad problem je kako da otvorim ps fajl koji sam dobio.
То је било у другом делу поста...

Ako ne možeš da ga otvoriš, probaj ovde da konvertuješ u pdf:
http://www.ps2pdf.com/convert.htm
Ја радим у петици, али ми је ово успело и у седмици.
И обавезно јави шта си урадио...

Дакле, на том сајту имаш прозор у којем аплоадујеш пе фајл са компа и кликнеш на конверт.
 

Back
Top