B92: Svaka treca zena je zrtva nasilja
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 42

Tema: B92: Svaka treca zena je zrtva nasilja

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano B92: Svaka treca zena je zrtva nasilja

Dakle tema je kako ostati normalan muskarac...?

Nema veze sa naslovom ili ima...

Ako je svaka treca zena zrtva nasilja, a od onih 66% pola je povremeno zrtva nasilja, ostaje 33% zena koje slusaju o nasilju, pa prave sebi fobije i frustracije jer su okruzene sa 66% zena koje su stalno ili povremeno zrtve nasilja...

Sad ponudite vasa resenja kako ostati normalan muskarac...

-Ignorisanje

-Opravdavanje takvih insinuacija, "kad vec ocekujes , onda prosto provociras, a i prihvatas"

-terapeutski (uvazavanje , titranje, uz dozivljavanje zadovoljstva zbog nefrustracionih simptoma kod vase izabranice)

-Distanciranje i svodjenje na ogranicenu interakciju i komunikaciju....(menjaza usluga, seks , rame za plakanje, izlazak, ostalo svako svoje..., nema zamaranja kad nije nesto od navedenog...)

-Ultimativno slaganje, (na prvi sukob, raskid, nema nerviranja niti dolaska u stanje gde bi moglo da se ispolji agresivnost i nasilje)

-Ostalo, navedite sta i kako funkcionise....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Podrazumevano Re: B92: Svaka treca zena je zrtva nasilja

Pa šta znam. Za početak probaš da ne tučeš žene, a patak?
    Janidebi

Primećen član BigZexy2000 (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    55

U sustinin, smatram da je to sve malo i preterivanje. Voleo bi znati i koliko je muskaraca zrtava nasilja? a, da, to se ne objavljuje, prvo to ce tesko koji muskarac priznati, a drugo nije ni toliko zanimljivo ni aktuelno.
    u principu sam protiv svake agresivnosti i svakog oblika nasilja prema bilo kome i to bi trebalo biti mozda tema, jer nisu samo zene zrtve nasilja, zrtve nasilnika su i muskarci, a sto je najgore i deca...

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Za decu se isto ***** na sva usta.

A kad su otvorili onu mušku sigurnu kuću, prvi forumaši koji su je onako baš ljudski ispljuvali su bili muškog pola.
    Janidebi

Primećen član BigZexy2000 (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    55

Citat Original postavio Lexa Pogledaj poruku

A kad su otvorili onu mušku sigurnu kuću, prvi forumaši koji su je onako baš ljudski ispljuvali su bili muškog pola.
    e vidis, po meni bas to je najveci problem. to je najveci i najcesci oblik nasilja, koji trpimo svi, i to od strane nekolicone najgorih. protiv toga bi trebalo ustati i o tome raspravljati

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

svašta će čoek da čuje slušajući taj b92...

Veoma poznat
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ne znam na osnovu kog uzorka je izvucen zakljucak...zvuci zastrasujuce...slican podatak je imalo i Viktimolosko drustvo pre par godina, cini mi se 2004. Ne znam da li je istinit podatak, ukoliko jeste nije nam za zameriti sto smo preplasene. Ne verujem ni da je muskarcima mnogo lakse, takodje iskreno verujem da su i oni cesto zrtve nasilja (ukoliko neprestano gundjanje podvedemo pod psihicko nasilje, ja smatram da bi trebalo). Tema je uopste pipkava i nezna za grubu analizu jer se odnosi na nemali broj zaista maltretiranih zena iako smatram da je podatak ipak malkice preuvelican. Dosta je i do percepcije maltretiranja kao i do sredine u kojoj je razvod i dalje bauk pa ljudi ne umeju brak da dovedu do konacnog kraja vec ulaze u krug sadizam-mazohizam na smenu, malo ja tebe a onda malo ti mene...uzas...

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Da, deo ove teme je i usled te klackalice sado-mazo koja se oformi kod isfrustriranih osoba, ali sa drugom frustracijom...
    Poslovno , drustveno , ekonomski isfrustrirana osoba ce mnogo lakse pokupiti fobije i u ovoj oblasti, a mozda pre fobija pokupiti frustracione refleksije (ne znam kako da nazovem te konstrukte, ideje koje zastrasuju i otudjuju , a zasnivaju se na manjku samopouzdanja i na osecaju manjka sigurnosti)...

A da ne bude da samo zene to pogadja, pogadja i muske, taj efekat frustracione refleksije, ali kad dodate jos i feministicki trend, odjednom imate totalnu getoizaciju u smislu banovanja, svakog drustvenog modela odnosa koji nije predlozen...sugerisan i usvojen kao dominantni...

Otud ona pitanja gde su one nesponzoruse, gde su one kulturne, nenametljive i fine, i gde su oni normalni , vredni i neegocentricni muskarci...Odgovor , nisu u sastavu nijednog drustveno predlozenog modela ponasanja....

------------------------------------------------------------------------
    Da li ovakvo ponasanje medija spada u krsenje ljudskih prava?
    Sugerisanje i kreiranje samo odredjenih drustvenih modela ponasanja, zar to nije teror, degradacija i cak diskriminacija odredjenih profila ljudi .
    Da li je totalno razlicito kad je zabranjeno ponavljati recenicu "zrtva je uzivala u silovanju od svog oca" i ponavljati recenicu "svaka treca zena je zrtva stalnog nasilja"?
    Truje li se time medijski i drustveno javni prostor...?

Veoma poznat
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Tuzni_patak Pogledaj poruku
    Da, deo ove teme je i usled te klackalice sado-mazo koja se oformi kod isfrustriranih osoba, ali sa drugom frustracijom...
    Poslovno , drustveno , ekonomski isfrustrirana osoba ce mnogo lakse pokupiti fobije i u ovoj oblasti, a mozda pre fobija pokupiti frustracione refleksije (ne znam kako da nazovem te konstrukte, ideje koje zastrasuju i otudjuju , a zasnivaju se na manjku samopouzdanja i na osecaju manjka sigurnosti)...

A da ne bude da samo zene to pogadja, pogadja i muske, taj efekat frustracione refleksije, ali kad dodate jos i feministicki trend, odjednom imate totalnu getoizaciju u smislu banovanja, svakog drustvenog modela odnosa koji nije predlozen...sugerisan i usvojen kao dominantni...

Otud ona pitanja gde su one nesponzoruse, gde su one kulturne, nenametljive i fine, i gde su oni normalni , vredni i neegocentricni muskarci...Odgovor , nisu u sastavu nijednog drustveno predlozenog modela ponasanja....

------------------------------------------------------------------------
    Sugerisanje i kreiranje samo odredjenih drustvenih modela ponasanja, zar to nije teror, degradacija i cak diskriminacija odredjenih profila ljudi .
    Da li je totalno razlicito kad je zabranjeno ponavljati recenicu "zrtva je uzivala u silovanju od svog oca" i ponavljati recenicu "svaka treca zena je zrtva stalnog nasilja"?
    Odgovoricu kratko...truje se i to puno. Utice na otudjenje izmedju muskaraca i zena, stalno se potenciraju razlike koje dovode do toga da polovi ne saradjuju vec deluju jedan naspram drugog. Kod devojaka se masovno javlja sindrom "sama sebi dovoljna, uklopi se ako zelis" a muskarci dodju zbunjeni sta se zapravo od njih ocekuje. Zapravo muskarci danas odaju utisak da su uplaseni jer ne znaju kako da se postave

Domaćin vd (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    128

Podrazumevano neki

Citat Original postavio vazdusasta Pogledaj poruku
    . Zapravo muskarci danas odaju utisak da su uplaseni jer ne znaju kako da se postave
    neki muškarci
    neke žene

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Da tako je...neki...

drugi se pridruze nekom starijem modelu ponasanja ili cak agresivnom modelu ponasanja, ili ruralnom modelu ponasanja...

Jesam zatecen, ali sam video kako se neko ko nije bio seljak, odjednom pridrzava seljackih kriterijuma u MZ odnosima...sad , to moze da bude odgovor na zensku ruralnu pamet, ali mi se ne cini tako , bar ovo primera sto znam...

Mozda mediji , mozda musko drustvo...ko ce ga znati...

Poznat Truman (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

Možda se misli i na verbalno nasilje? Onda je 66 posto verovatno realna mera, ako se misli samo na fizički preterano je...
    "Ne postoji stvaranje ni razaranje Ni sudbina ni slobodna volja; Ni staza ni postignuće; Ovo je konačna istina."
    Šri Ramana Maharši

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Licno sam ubedjen da je ovo laz,vec duze vreme ekipica mentola sa poglavarima sa b92 pokusava da nas predstavi kao divljake.

Drugo,po onoj skorashnjoj statistici preko 1/3 ili cak 2/3 zena varaju muzeve,u tom slucaju odobravam svaki moguci vid kazne tako da sto se tice globala ...ocu da kazem da bi me po toj statistici stvarno zacudilo da nema maltretiranih zena,ne ukljucujuci divljake koji bezveze maltretiraju nekog.

Nasilje je shirok pojam,ne znam sta smatraju pod to,svaki vid nasilja?pa onda je sigurno i 66% muskaraca bilo pod nekim vidom nasilja(jaci nad slabijim),ne znam po kom osnovu se odvaja nasilje na zensko i musko?

Inace,ne verujem da u Srbiji ima i 5% ljudi koji bezveze maltretiraju zene,tj necu da kazem da je neko maltretiranje sa vezom,nego prosto ne verujem da toliko ljudi eto tako maltretira zene......pa iz svakog 3 stana bi se ponekad culi krici
    Poslednji put ažurirao/la ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ : 15.12.2009. u 06:47

Veoma poznat
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Pogledaj poruku
    Licno sam ubedjen da je ovo laz,vec duze vreme ekipica mentola sa poglavarima sa b92 pokusava da nas predstavi kao divljake.

Drugo,po onoj skorashnjoj statistici preko 1/3 ili cak 2/3 zena varaju muzeve,u tom slucaju odobravam svaki moguci vid kazne tako da sto se tice globala ...ocu da kazem da bi me po toj statistici stvarno zacudilo da nema maltretiranih zena,ne ukljucujuci divljake koji bezveze maltretiraju nekog.

Nasilje je shirok pojam,ne znam sta smatraju pod to,svaki vid nasilja?pa onda je sigurno i 66% muskaraca bilo pod nekim vidom nasilja(jaci nad slabijim),ne znam po kom osnovu se odvaja nasilje na zensko i musko?

Inace,ne verujem da u Srbiji ima i 5% ljudi koji bezveze maltretiraju zene,tj necu da kazem da je neko maltretiranje sa vezom,nego prosto ne verujem da toliko ljudi eto tako maltretira zene......pa iz svakog 3 stana bi se ponekad culi krici
    I sta covek posle da kaze...kako pobogu covece odobravas?

Poznat
    Učlanjen
    22.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Lexa Pogledaj poruku

Nije tacno, ja sam prvi podrzao takvu kucu.
    Zene isto mogu vrsiti nasilje isto kao i muskarci.
    Cak i nema tolike neke razlike.

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Ima razlike, perfidnije je i vise boli glava, brze se sedi, a i srce i krvni sudovi odu pre....

Sigurna kuca bi bila prava tek kad bi bila pod mojom rukom...cak mi sad pade na pamet da bi to itekako bilo isplativo.....
    Znam puno muskaraca koji bi rado deo svog poslovnog uspeha dali da im se beda skine sa vrata...

Malo se salim , mada nije daleko od istine.
    Salim se zato sto ja nisam siguran da li bih pristao da dugo radim u takvoj ustanovi , jer je sa negativnim prizvukom , tj uvek te podseca na negativnosti prisutne u drugom polu (po meni nije suprotan pol), a ja ipak zelim da i dalje uzivam u zenama i da ih volim...
    Mada mozda bi to bas bio kvalitet, izrastati iz fobije, frustracije u nesto sto bi ne samo bilo indiferentno iliti neutralno , vec u nesto sto inspirativno trazi kvalitet i na drugi nacin tumaci ponovno javljanje nekih situacija koje su ranije bile maltretiranje i izivljavanje...
    Poznajem mladica koji je izuzetno uspesan za zenama ali iznutra on im se sveti, znaci spusta nebo zbog njih sve dok ih ne ocara do maksimuma, znaci skroz zalude, a onda prestane motiv , i ostane osveta....

Primećen član Andi014 (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    38

Nasilje nad partnerom/kom nije resenje nikakvih problema, ako veza ne funkcijonise kako treba batine to nece resiti
    . Zrtve nasilja treba da potraze pomoc a ne da se 'mire' sa tim tj. da trpe, vec da se obrate odredjenim ustanovama koje su predvidjene za to. Jedino tako sami sebi mogu pomoci.
    A ti mucenici koji zlostavljaju svoje partnere treba ih
    Alooo pa nije partner tvoje vlasnistvo pa da ga zlostavljas!!!
    "device, padobranci i mineri greše samo jednom!"

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio vazdusasta Pogledaj poruku
    I sta covek posle da kaze...kako pobogu covece odobravas?
    Pa tako lepo

Ma odobravam i kada me neko podyebava

Aktivan član
    Učlanjen
    20.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Nikada nisu uspele toliko da me iznerviraju da bih morao da lepim shamare.

Početnik
    Učlanjen
    28.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

U Americi je po jednoj anketi vise od polovine bilo zrtve nasilja. Ja to nikad nisam i ne bih. Ako mi ne odgovara - razlaz. Nista batine.

Aktivan član
    Učlanjen
    20.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Ma dobro
    Tu i tamo po neki samarcic
    Nemoj pesnicom
    ali 2-3 samarcica, ono u jednom naletu, why not?

Ističe se darko darko (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    174

Nisam za batine imam cerku e a koliko sam puta bio isprovociran -koliko sam puta molio da prestane sa provokacijama, pa sve batine ovog sveta bile bi male ,fala bogu gledam na to kao provokaciju na moj muski hormon testeron (zato muskarci biju a ne zene,(mada je nekad i obrnuto), fala bogu kad te neko iznervira -batine), kontrolisem ga kako znam i umem a b92 je glavna stetocina i provokator drzave ,kulture, porodice a da nepricam o gejevima i pravim ratnim zlocincima.Znate li koji je procenat dece u braku rodjene kojoj muz nije otac a niko nista nezna, CIGANCE SE BIJE PRE NEGO STO RAZBIJE KRCAG POSLE JE KASNO posle sve tuzbe i novinari nemogu da operu kad je kasno.Razumem tezak dan inerviras se , al porodica je na pravom mestu pa ako te tata nije vaspitao, ili neznas red lazes, deca da ispastaju, pa jbo te b92- OPRAVDAVAM zaplasivanje ne boks, u odredjenim situacijama treba koristiti silu da ugasis pobunu i zadrzis mir u kuci, ako drugacije nemoze zarad porodice-normalno u odredjenim slucajevima ima ludaka verujem, ja jos nijednog nisam sreo da tih 66%u srbiji nepoznajem ni jednog a sto se zena tice vecina su teske na provokacijama, da nevredjam one koje nezasluzuju, ponasanje je za medalju provokacije su mnogo vece, jedna od provokacija je i ovih 66% (rekao bi nezadovoljnih) A sto se tice pravog nasilja bez nekih prekih potreba treba strogo kaznjavati, mislim da su vrlo retko takve situacije,obicno su neduvene price novinara da privucu masu, samo jedne strane navodno ostecene
    Poslednji put ažurirao/la darko darko : 30.01.2010. u 23:42

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5977

Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Ističe se Serdecnij (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio Tuzni_patak Pogledaj poruku
    ----------------------------------------------------------------------
    Za ovo boldovano kad cujem osudila bih na minimum 5god i jos 5 drustveno korisnog rada

Nasilja je toliko da se zaista vise ne zna izmedju kojih ima vise zrtava , da li izmedju supruznika, izmedju dece , ....
    Tacno je da mediji itekako propagiraju nasilje , ali ne ovi koji se bave statistikom jer po meni to i treba da se objavljuje (nikako skriva) jer se na taj nacin jasno vidi stanje drustva i mogu se preduzeti mere kako bi se tako nesto sprecilo ili najbolje iskorenilo koliko je moguce
    Realiti emisje u kojima se propagira nasilje , ruzicasta televizija u kojoj se opet potencira na enormnom samohvaljaenju firmiranom garderobom , automobilima, avionima, kamionima, bahatost , primitivizam , muskobanjaste -izoperisane pevaljke na osnovu kojih je veliki broj muskaraca stvorio sliku da su sve zene sponzoruse i da se trebaju tretirati kao sto to one vole

..... to je ono sto treba ukinuti na TV-u, to je ono sto je dovelo i dovodi kao posledica do ovolikog nasilja , a posledice nikako ne treba zanemariti

Ističe se darko darko (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    174

Upravu si jedino nasilje je u medijama a to ljudi gledaju i sve vece je -naravno i dokazana nasilja treba najstrozije da se sankcionisu(nasilje cak i kad zena provocira svojim dugackim jezikom da bi rekla da je muz tuce posle- jer joj hoce razvod, koji znam licno samo sto jadnik cuti sta je stim , nasla svalera i sad divlja, provocira podirasla do neba) nemoze bas statistika da se tako tumaci , i meni je dete pricalo da je baba bije dok se nisam sunjao da vidim da laze -(mada je baba kriva za svadju) i sta sad, treba da se osecam kao seselj u hagu ,jednostavno ni ja nesmem da se branim za ono sto nisam uradio, i sve ce vise da zloupotrebljavaju takve zakone za nasilje,zastitu zivotinja, gejeve i sl . Novinari da rade svoj posao kako treba nebismo bili gde jesmo, mislim i da je obmana najveci krivac za celo stanje u drzavi ne samo za ovo....

Slične teme

1. svaka treca zena zrtva nasilja!!!
    Autor Navar u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 30.11.2008., 21:29
  2. Sta svaka ZENA mora da ima u svom GARDEROBERU?
    Autor Marilyn u forumu Žene
    Odgovora: 153
    Poslednja poruka: 03.09.2008., 08:38
  3. Da svaka žena gorko zažali....
    Autor evaras u forumu Politika
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 19.11.2007., 18:51
  4. Svaka zena bi trebala imati /znati
    Autor **case-problem**Tratincica u forumu Žene
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 26.04.2005., 10:21

Pravila za slanje poruka