Kafana Kompjuterska svaštara

Ako neko moze da mi kaze otprilike kakav mi je komp, posto retko koju igricu mogu da igram :confused:
Operating System
MS Windows XP Professional 32-bit SP2
CPU
Intel Celeron E3300 @ 2.50GHz 40 °C
Wolfdale 45nm Technology
RAM
2.0GB Single-Channel DDR2 @ 400MHz (6-6-6-18)
Motherboard
ASUSTeK Computer INC. P5KPL-AM IN/ROEM/SI (Socket 775)
Graphics
HannStar U171 @ 1024x768
Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family
Hard Drivers
313GB Western Digital WDC WD3200AAJS-00L7A0 (IDE) 42 °C
Optical Drives
TSSTcorp CDDVDW SH-S223C
CTOZ OLQVSXQN8H6 SCSI CdRom Device
Audio
VIA High Definition Audio

Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family
Memory 256 MB
Memory type 2
Driver version 6.14.10.5009
 
Ne. Obojica nismo bili u pravu. Eno lik pokrenu mafiu 2 na radeonu 1650, znači da može i na geforce 7600GT. To je grafička kartica ranga 8500 ili 9500GT. Msm da košta oko 50ak eura. Ali stvarno te igre nisu ni za šta.
 
Ne. Obojica nismo bili u pravu. Eno lik pokrenu mafiu 2 na radeonu 1650, znači da može i na geforce 7600GT. To je grafička kartica ranga 8500 ili 9500GT. Msm da košta oko 50ak eura. Ali stvarno te igre nisu ni za šta.
ma ok pokrenuo sam je i može da se igra ali na minimumu , benčovo sam je i na rezoluciji ide oko 25 fps što je tek tek međutim čim podigneš nešto benč pada ispod 12 fps tako da je on neupotrebljiv za to .
Po meni zadovoljavajuća solucija za sve nove igrice je ati 4770 dx11 kartica sa 512 ddr5 na 128 bita , ona košta ispod 100 evra , tj oko 90 ako sam dobro video cene na pcberzi.
inače x1650 moja je u rangu sa GF 8600 po svim merilima
toliko samo
 
Poslednja izmena:
I ja imam mali problem...kada ukljucim komp,toliko zvrnda da mi ide vec na zivce...neki kazu da je ventilator,nosila sam ga u servis da ga ciste,pa kao menjali kuler i nemam pojma sta jos a on i dalje zuji...elem,interesuje me kod koga da ga odnesem da stvarno nesto ucini, da to popravim da nije tako bucan...molim preporuku,pa makar i na pp.... hvala...
 
Postoji malena mogućnost da je i hard disk. Al najvjerovatnije je kuler, ti u servisu te najvjerovatnije vuku za nos zato što imaš najmanje 2 kulera u računaru, jedan na procesoru i jedan na napajanju, dok se često pojavljuju na visokobudžetnim grafičkim karticama, a rijeđe i na čipsetima. Overklokeri stavljaju hladnjake i na ram, a nekad se klokovane mašine isporučuju sa hlađenim ramom. A ponekad se ventilatorima hladi i hard disk. Moraš znati koliko imaš hladnjaka u kućištu.
 
I ja imam mali problem...kada ukljucim komp,toliko zvrnda da mi ide vec na zivce...neki kazu da je ventilator,nosila sam ga u servis da ga ciste,pa kao menjali kuler i nemam pojma sta jos a on i dalje zuji...elem,interesuje me kod koga da ga odnesem da stvarno nesto ucini, da to popravim da nije tako bucan...molim preporuku,pa makar i na pp.... hvala...
Ne znam koji je to servis, ali je najmanji problem utvrditi koji je ventilator "prolupao" i zameniti ga kvalitetnim i tihim ventilatorom. Čišćenje u tom slučaju ne pomaže mnogo.

Naravno, kao i ženske torbe, automobili i cipele - ni svi ventilatori nisu isti: najbolji je Noctua (ako možeš da ga priuštiš), pa onda Cooler Master, Spire, Scythe, Thermaltake, Chieftec, pa onda ostali.

Čitaj specifikacije, koji god da odlučiš da staviš, ne bi trebao da je bučniji od dvadesetak dB, u bilo kom režimu rada.

To je to...
 
Hvala na pomoci,ali vas molim da mi preporucite gde to da zamenim...racunar sam kupila u DESK racunarima i oni to nista ne urade kako treba(kao zamene,ali slaba vajda)....gde da odnesem,ne pitam za cenu,jer me izludjuje,kada ga iskljucim,kao avion da je sleteo...
 
SAMO oprezno , kada stavljate prste u ventilatore!

evo ovde šta je ostalo od ventilatora :pop2:
picture403ul8.th.jpg

piše tu crveno veliko upozorenje :hahaha:
http://www.overclockers.com/forums/showthread.php?t=484942

a ima i ovo :rotf: :per:
images
 
A kada bi prodavao ovu konfiguraciju koloko bi mogla da se proda po vasem misljenju?
Kuciste : Cooler Master Elite332
Maticna: MSI K9N2GM-FIH
Procesor: AMD Athlon 5400+ X2
RAM: 2X2GB kingston hyperx 1066
Graf: MSI nvidia9500GT 512DDR3
Hard: hitachi 300GB i Seagate 80GB
 
Imam pitanje a ne bih baš da otvaram novu temu,
Zeza me nešto punjač za Toshiba tecra laptop,
čini mi se da je problem u kontaktu tamo na onom delu što ide u kompjuter - proradi kad ga malo "pročačkaš"
Nije do kompjutera jer se normalno puni na mamin punjač (ima istu toshibu).
Jel zna neko gde u Beogradu mogu to da popravim/ili kupim novo?
Hvala :)
 
Imam pitanje a ne bih baš da otvaram novu temu,
Zeza me nešto punjač za Toshiba tecra laptop,
čini mi se da je problem u kontaktu tamo na onom delu što ide u kompjuter - proradi kad ga malo "pročačkaš"
Nije do kompjutera jer se normalno puni na mamin punjač (ima istu toshibu).
Jel zna neko gde u Beogradu mogu to da popravim/ili kupim novo?
Hvala :)

Ako je prekid na utikacu adaptera, moze da ti ga zamjeni bilo ko ko ima lemilicu.
 

Back
Top