Kafana Kompjuterska svaštara

epox

Početnik
Banovan
Poruka
1
S obzirom da sam primetio da se cesto otvaraju teme kako bi se neko pohvalio svojom konfiguracijom, pitao za cenu neke polovne komponente i sl. a takve teme cesto odu offtopic, postanu mesto za spam i chat i bivaju ili zakljucane ili brisane, otvaram ovu Svastaru... Ovo je tema gde mozete razmenjivati bilo kakve komentare vezane za Hardver... Davati savete jedni drugima, preporuke, razgovarati o cenama, ostavljati slike svojih kompjutera... Sta god zelite a da je vezano za oblast Hardvera...

Fanatik78




Budzet je do 30000din,koristice se za sve po malo pa i za igrice koje ne spadaju u najzahtevnije tipa Crysis itd:

Procesor: AMD Athlon II X2 240m - 4.795,00 din

Maticna: Gigabyte GA-MA770-UD3 - 6.246,00 din

Graficka: VGA SAPPHIRE - ATI Radeon HD4650 512 MB - 3.975,00 din

Memorija: 2 x 1GB DDR2 Geil PC800 Black Dragon - 4.047,00 din

DVD-RW: SAMSUNG DVD-RW SH-S223B/BEBE - 1.863,00 din

HARD DISK: WD 500 GB WD5000AAKS, SATA II, 16MB - 4.454,00 din

Kuciste sa napajanjem: Kuciste Cooler Master Tower Elite 332 420W - 5.400,00 din

Cena: 30780 din

Molio bi za vase misljene o racunaru i ako imate bolji predlog predlozite

Hvala unapred :)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Dobro izbalansirana konfa, za te pare mislim da neces naci nista bolje...
Upravo je crysis jedna od najzahtjevnijih igara, ali moci ces se poigrati na manjim rezolucijama i sa smanjenim detaljima...
 
S obzirom da sam primetio da se cesto otvaraju teme kako bi se neko pohvalio svojom konfiguracijom, pitao za cenu neke polovne komponente i sl. a takve teme cesto odu offtopic, postanu mesto za spam i chat i bivaju ili zakljucane ili brisane, otvaram ovu Svastaru... Ovo je tema gde mozete razmenjivati bilo kakve komentare vezane za Hardver... Davati savete jedni drugima, preporuke, razgovarati o cenama, ostavljati slike svojih kompjutera... Sta god zelite a da je vezano za oblast Hardvera...
 
Pozdrav ljudi. Potrebnas mi je pomoć oko izbora konfiguracije.
Kompjuter mi služi za učenje, surfovanje i igranje zahtevnijih igrica.
Šta mislite konkretno o ovoj konfiguraciji:

matična ploca MB MSI K9N6PGM2-V B
procesor AMD QuadCore ATHLON II X4 X620 2.6GHz
grafička karta nVidia VGA Gainward GeForce 9800GT 512MB GDDR3
memorija 4 GB DDR2 800MHz
hard disk 500 GB SATA II 7200 rpm
optički uredjaj DVD-RW
kućiste MIDI Tower Blueberry Case 832 400W
zvučna karta 5.1 Ch. Sound Blaster OnBoard
tastatura Logitech PS/2 Black
miš Logitech Optical PS/2 Black
garancija 36 MESECI

Cena -35, 000 dinara

Mene interesuje konkretno ima li šta bolje od ovoga za sličnu cenu? Monitor mi nije potreban. Problem je samo što odavde ne mogu ništa da vadim/dodajem pošto se konfiguracija prodaje već složena.
Veliki hard disk mi takođe nije bitan budući da sve filmove što imam oni su na dvdu.

Dakle, jel valja ovo za 35k ? :)
 
Uh, znači ne valja. Dobro se nisam zaleteo da kupim pošto već duže vreme gledam da pazarim malo jači kompjuter.
Ali opet koliko sam gledao za te pare i nema nešto jače (ja sam doduše laik).
Čitam na drugim temama možda je bolje da sačekam Novu godinu pa neka sniženja i akcije?
 
Nađi nekog ko to radi za pare,dogovori se za koliko hoće da te posavetuje šta da kupiš i da obavezno pregleda to što se kupuje i papire i specifikacije koje idu uz komponente.35000 za kantu bez monitora nije baš malo para.
 
Nažalost nemam nikog ko se razume baš dobro.
Imam nazovi znalce ali oni su me i ubedili da bolje od ovog za te pare nema.
Pa sam mislio ovu temu i da iskoristim ako je moguće pa da se posavetujem sa vama na forumu.
Evo malo detaljnije da opišem kako sam ja to zamislio.

Jača grafička karta (ATI 4850 / nvidia 6800gt), procesor od 4 jezgra, bar 4gb memorije pretpostavljam da tu ne mogu mnogo da biram za te pare dakle DDR2 i neka solidna ploča koja može da podrži i DDR3 ako je moguće.
HDD mi nije toliko bitan kao što sam već rekao, monitor imam, kućište može i bez kulera, tastatura, miš nepotrebno, zvučna nije toliko bitna.

Znači ako neko može da mi kaže imena komponenti samo pa ću ja sam da tražim cenu i da pokušam da sastavim. Jer bojim se ako odem u prodavnicu da će me odrati tamo i naravno zeznuti, jer sam uvek imao neprijatna iskustva kada mi je prodavac sastavljao konfiguraciju.
 
Nažalost nemam nikog ko se razume baš dobro.
Imam nazovi znalce ali oni su me i ubedili da bolje od ovog za te pare nema.
Pa sam mislio ovu temu i da iskoristim ako je moguće pa da se posavetujem sa vama na forumu.
Evo malo detaljnije da opišem kako sam ja to zamislio.

Jača grafička karta (ATI 4850 / nvidia 6800gt), procesor od 4 jezgra, bar 4gb memorije pretpostavljam da tu ne mogu mnogo da biram za te pare dakle DDR2 i neka solidna ploča koja može da podrži i DDR3 ako je moguće.
HDD mi nije toliko bitan kao što sam već rekao, monitor imam, kućište može i bez kulera, tastatura, miš nepotrebno, zvučna nije toliko bitna.

Znači ako neko može da mi kaže imena komponenti samo pa ću ja sam da tražim cenu i da pokušam da sastavim. Jer bojim se ako odem u prodavnicu da će me odrati tamo i naravno zeznuti, jer sam uvek imao neprijatna iskustva kada mi je prodavac sastavljao konfiguraciju.
nvidia 6800 je tehnološki prevaziđena kartica i mislim da je nema u prodaji.Ati 4850/4870/nvidia 9600Gt/9800GT/GTX250...to je srednja kategorija.I tu mogu da te zeznu jer prodavci uvoze jeftino đubre pa kartice imaju na sebi sporu memoriju,loše kulere ili osakaćenu magistralu.Uzmi dobru ploču,znači ništa sa integrisanom grafikom,AMD X4 pošto je best buy,a možeš i X3,X2,sve će to tebi raditi posao ako nećeš da se igraš.Ploče imaju slotove za DDR2 ili DDR3,nemoj da uzimaš hibride obično ne valjaju ili imaju nedorađene BIOS-e.Kućište Neko LC power,kulermaster ili Asus po mogućnosti sa napajanjima istog proizvođača.I to bi bilo to.Nema šta previše da se kaže ovako.
 
Poslednja izmena:
jel mi moze neko ko se razumije da kaze konfiguraciju za komp koga bi platio 500 eura

Evo ti predog bez kucista ali sa napajanjem:

AMD Phenom II X3 720, 2.8GHz Box Black Edition
GigaByte MA770T-UD3P
2 x 1GB DDR3 Geil PC1333, Black Dragon
Sapphire ATI 5770, 1GB DDR5
DVD+-RW Samsung SH-S223C SATA
OCZ 500W StealthXStream
640GB WD 6401AALS Black, 32 MB Cache, 7200 RPM

Ovo ti je 500E
 
Pozdrav ljudi. Potrebnas mi je pomoć oko izbora konfiguracije.
Kompjuter mi služi za učenje, surfovanje i igranje zahtevnijih igrica.
Šta mislite konkretno o ovoj konfiguraciji:



Mene interesuje konkretno ima li šta bolje od ovoga za sličnu cenu? Monitor mi nije potreban. Problem je samo što odavde ne mogu ništa da vadim/dodajem pošto se konfiguracija prodaje već složena.
Veliki hard disk mi takođe nije bitan budući da sve filmove što imam oni su na dvdu.

Dakle, jel valja ovo za 35k ? :)

Kao sto si cuo losa ploca,krs napajanje.evo ti moj predlog:

AMD Phenom II X2 545, 3GHz/7MB BOX 64Bit BOX
GigaByte MA770T-UD3P
2 x 1GB DDR3 Geil PC1333, Black Dragon
Palit 9800GT 512MB, TV, DVI
DVD+-RW Samsung SH-S223C SATA
CoolerMaster Elite 332, 420W, 12cm fan
500GB WD AAKS, SATA2, 7200rpm, 16MB


Cena oko 37000 din
 
koji komp je bolji:
1.
AMD Phenom II X3 720, 2.8GHz Box Black Edition
GigaByte MA770T-UD3P
2 x 1GB DDR3 Geil PC1333, Black Dragon
Sapphire ATI 5770, 1GB DDR5
DVD+-RW Samsung SH-S223C SATA
OCZ 500W StealthXStream
640GB WD 6401AALS Black, 32 MB Cache, 7200 RPM

2.
amd athlon x3 425
gigabyte ma-770t-ud3p
2gb ddr3 trancend 1333mhz ram
500gb samsung spinpoint f1
Powercolor ati hd5770 1gb gddr5
dvd rw samsung s223c
chieftec cft600w
xigmate asgard kuciste
 

Back
Top