Kafana Kompjuterska svaštara

Imam ssd od terabajt i za 4 meseca sam upisao 3 terabajta. Znaci da je to oko 10 terabajta godisnje. To je Linux, racunaj da Windows upise najmanje duplo od toga dakle u slucaju Windows 10 to je 60 terabajta za 3 godine.
 
Imam ssd od terabajt i za 4 meseca sam upisao 3 terabajta. Znaci da je to oko 10 terabajta godisnje. To je Linux, racunaj da Windows upise najmanje duplo od toga dakle u slucaju Windows 10 to je 60 terabajta za 3 godine.

Pa to i nije toliko lose ako sam dobro shvatio.
Znaci taj od 160 ne mogu upisati za 5 godina,a racunajuci da mi je komp vec star 5 god. ne verujem da ce i da dozivi toliko.
Palo mi je na pamet da na mesto HD postavim SSD,a stari HD da ubacim na mesto CD.I da ga palim u podesavanjima samo kad mi trebaju neki podaci sa njega.
Jel' postoji program pomocu kojeg mogu da operativni sistem kloniram sa diska na disk,da ne bih ponovo instalirao sve programe koje koristim?
 
Hvala,ja linux malo koristim,podizem ga za fles-a nevazno da li je windows aktiviran ili ne (hvala drugu na tome).
Video sam i ja te tutorijale na YT ali sam mislio da je neko ovde koristio neki program koji moze da preporuci.
U svakom slucaju,hvala na odgovorima.
 
Slider-Srecna-nova-godina.jpg
 
то најбоље да купиш и пробаш... :mrgreen:
Мени се чини да је то мој процесор и можда чак и плоча...
лењ сам да проверавам сад... али ако номинално пише да је на плочи сокет за тај процесор, онда немаш зиме...
 

Back
Top