Kafana Kompjuterska svaštara

Treba mi mala pomoc.Ja se nesto bas ne razumem u kompjutere previse.Nudi mi drug komp sa sledecom konfiguracijom za 150 e pa ako ima neko da mi kaze da li to vredi te pare.
Graficka-MSI Radeon HD 7750 1GB GDDR5 R7750-PMD1GD5/OC
Procesor-Intel® Core™2 Quad Processor Q6600
(8M Cache, 2.40 GHz, 1066 MHz FSB)
4Gb ram dd3
320gb hard
 
Ни ја се нешто не разумем, али то мени личи на фину комбинацију... пробао бих да мало убијем цену, али не делује лоше...
једино је рам мало тањи, али то бар није неки велики трошак да се појача...
 
Treba mi mala pomoc.Ja se nesto bas ne razumem u kompjutere previse.Nudi mi drug komp sa sledecom konfiguracijom za 150 e pa ako ima neko da mi kaze da li to vredi te pare.
Graficka-MSI Radeon HD 7750 1GB GDDR5 R7750-PMD1GD5/OC
Procesor-Intel® Core™2 Quad Processor Q6600
(8M Cache, 2.40 GHz, 1066 MHz FSB)
4Gb ram dd3
320gb hard

Sistem je minimalno pet godina star, pretpostavimo rikne ti matična, hdd ili procesor koliko to košta kupiti, pa opet ista priča staro...

Ako imaš na raspolaganju 150.- sakupi još neku kintu dobićeš novo za 250.-
ili kupiti polovno/novije na servis koji ti daje garanciju makar godinu dana.
 
Treba mi mala pomoc.Ja se nesto bas ne razumem u kompjutere previse.Nudi mi drug komp sa sledecom konfiguracijom za 150 e pa ako ima neko da mi kaze da li to vredi te pare.
Graficka-MSI Radeon HD 7750 1GB GDDR5 R7750-PMD1GD5/OC
Procesor-Intel® Core™2 Quad Processor Q6600
(8M Cache, 2.40 GHz, 1066 MHz FSB)
4Gb ram dd3
320gb hard


Pozdrav...
novi sam clan...primate li me temu? z:)

Mislim da je previse novca za ovu konfu...
samo ram i HDD, novi u radnji ne kostaju 50 evra, proc je relativno star sa 775soc i ne vredi bas nesto
grafika je srednje klase pa ni ona nije nesto previse vredna...

Sve u svemu, realna cena je oko 100 evra, a ako je bas dobar drug daj mu 120 z:lol:

Nadam se da sam pomogao
 
Pa pomogliste mi,uglavnom kazate da ne vredi te pare.E sad ja se slazem,verujem vam na rec :) Ali ajde nek me neko onda uputi gde uzeti neki solidan komp za te pare od prilike?Gledao sam na kupujem prodajem i bas za 150 e nemogu da nadjem ni ovakvu konf kao sto sam naveo...
 
U principu najbolje bi bilo da probas da nadjes neku konfiguraciju baziranu na AMD FM2+,neki quad sa int. grafikom, 4gb memorije, neki jeftiniji HDD(oko 3000din.) 320GB, i nekim jeftinijim kucistem (min 500W)...
To bi trebalo da bude u nekom tvom cenovnom rang cca 1000-2000 din....kad budes skupio jos nesto novca uzmi neku polovnu grafiku i to ti je to.
Mislim uvek mozes da pogledas i po Limundu ili KP, ali to ti je, u principu, macka u dzaku, ne znas sta tacno kupujes...inace ima nekih OK konfi za te tvoje novce...sad sam gledao.
Nadam se da sam pomogao.
 
16114558_224280034648187_8958670060827470588_n.jpg


- - - - - - - - - -

CER-10 (Cifarski Elektronski Računar) je prvi digitalni računar proizveden kako u Jugoslaviji, tako i u ovom delu Evrope. Pre Jugoslavije, u Evropi su sopstvene računare proizvele samo Velika Britanija, Francuska, Nemačka i Sovjetski Savez. CER-10 je zvanično pušten u rad 1960. godine, nakon čak četiri godine sklapanja i testiranja. U početku je rešavao razne matematičke zadatke u Institutu „Vinča”, da bi kasnije bio ustupljen Tanjugu. Njegovih 1750 elektronskih cevi, 1500 tranzistora i 14.000 dioda bilo je smešteno u šest ormara dimenzija 2x2m, a kada je reč o performansama - mogao je da izvrši 1600 sabiranja u sekundi. Nasuprot uobičajenoj praksi ovog podneblja, računar je sačuvan i danas je izložen u Muzeju nauke i tehnike u Beogradu.
 
Nisam bas upoznat sa racunarima.....Nisam neki ekspert.....Da budem iskren ama bas nista o njima ne znam.....Sem da ih ukljucim to se podrazumeva.....Neka informacija ili pomoc strucnjaka bas bi mi dobrodosla.....Potrebno mi je novo kuciste.....Kako se krece njihova cena vec sam obavesten.....Ali me zanima da li je u cenu uracunato kompletno kuciste ili se naknadno ugradjuje grafika, memorijska i sve ono ostalo.....
 
Da li mi neko moze pomoci...
kupio sam tablet, na kome se zezam mozda oko 4h, od toga je polovina vremena bez ukljucenog wi-fi...i baterija se isprazni. Nisam do sada imao prilike da cesto koristim tablete ali mi se cini da je to bas malo? Npr. citam knjigu na njemu, sa prilicno slabim osvetljenjem, wifi naravno ugasen... i da mu ode baterija za 4h mi je bas bas nerealno!?
Razmisljam da ga vratim tj.zamenim i uzmem neki bolji... Zanima me samo, da li cu, ako ovaj trenutni kome je baterija 2700 mAh, dobiti neki znacajniji boljitak ako uzmem neki koji ima 3500 mAh? Sta ta razlika od 800 mAh znaci prakticno... da li je to znacajno duze vreme drzanja baterije ili je rec o pola sata, sat?
Hvala unapred.
 
Има ту више фактора... колики је екран, који је тип екрана, колико позадинских процеса иде...
Колико је стара батерија и како се користила и протеклом периоду... може бити да је она квикнула... мени на мом неком Асусу (memo pad HD7) годинама ради као змај, а ништа га не штедим и опет држи данима кад га по мало користим, а може да састави и десетак сати активног коришћења...
 
evo ja cu da ti odgovorim...svaki sam dan u kontaktu sa tim pa cu pokusati da pomognem, koliko mogu...
generalno, sto se baterija u tabletima tice, sve zavisi od kvaliteta samog proizvoda odn. branda a to izgleda ovako...
ja licno u kuci imam tri tableta i to izgleda ovako - Motorola od 10" ima najvecu bateriju i moze da sastavi i do ceo dan
koriscenja komplet sa WI-FI-em i to je ok.Zanimljiva je stvar sa drugim tabletima od 7" i to su Lenovo i neki Vivax...prvi sastavi i
do 12 sati sa ukljucenim bezicnim netom a drugi ni 4 cela sata iako su po hardverskoj specifikaciji maltene isti.Moj brat ima Blueberry
od 8" i E-star od 7 koji takodje ne mogu da izguraju vise od 4-5h, mozda malo vise sa iskljucenim bezicnim.Moj stari Samsung od 7" je mogao
sigurno da izdrzi bar duplo vise vremena istovetne manipulacije.
Kako se i zasto to desava zaista ne znam ali je jedino objasnjenje da bolji brendovi ugradjuju bolje odn. kvalitetnije baterija pa je i samim
tim trajanje baterije duze. To moje neko iskustvo govori ali ne mora da bude istina. Nisi napisao koji je tablet u pitanju pa ne znam koliko sam ti
pomogao ovim postom.
 
Pomogao si mi...tj.potvrdio bojazan da je to to sto se tice baterije, i da ovi losiji i jeftiniji brendovi jednostavno zakidaju na baterijama, ugradjujuci one manjeg kapaciteta.
Moj je e star od 7 inca.
Juce sam ga bas probao, sa ugasenim wifi, aktivna samo aplikacija za citanje i za 2h mu je otislo oko 50%. Kako sam ukljucio wifi otislo mu je 30% bukvalno za 15 minuta.
Sve u svemu, to mi je bas nerealno, ocekivao sam da bez koriscenja wifi ce moci da izgura bar 7,8h... ali sta je tu. Konsultovao sam se i sa prodavcem, da ga zamenim za neki 1500-2000 skuplji, koji navodno ima nesto bolju bateriju, i kaze mi covek da je to sve manje vise isto, razlika je u pola sata. Ako zelim sustinsku razliku onda treba dosta vise para i neki samsung, asus i sl.
 

Back
Top