У Холандији се шири козји грип
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: У Холандији се шири козји грип

Primećen član Kључки Тавор Алекса (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Podrazumevano У Холандији се шири козји грип

Нова здравствена опасност над Европом
    У Холандији се шири козји грип
    Аутор: ЦДЦ/МА | Фото:АФП | 13.12.2009. - 00:02

Оно због чега многи Холанђани страхују за сопствено здравље није свињски, већ козји грип. Од последица такозване „Q грознице“, која код људи изазива козји грип, а преноси се директно са животиње на човека, већ је умрло шест особа. Зато су холандски министар здравља Аб Клинк и министарка пољопривреде Герда Вербург наложили да се униште десетине хиљада коза заражених вирусом грипа.

Епидемијом козјег грипа су, пре свега, погођене источне и јужне холандске провинције, у којима се на фармама гаји већина од укупно око 375.000 коза. Вирусом козјег грипа већ је заражено 2.300 људи.

„Више бих волела да сам добила свињски него козји грип“, каже Жаклин ван ден Бос. Ова педесетогодишњакиња већ осам месеци пати од последица козјег грипа. „Попила сам гомиле антибиотика. На срећу, више немам високу температуру као на почетку болести, али и даље се осећам слабо и уморно.“
    Жаклин је имала срећу што је њен лекар одмах препознао симптоме козјег грипа, а то су болови у грлу, глави и удовима, висока температура и исцрпљеност. Одмах је добила одговарајућу терапију, а да није било тако, можда не би преживела.
    Анита Винцент није имала толико среће. Четрдесетшестогодишња мајка четворо деце добила је погрешну терапију јер њен лекар није препознао симптоме козјег грипа.
    „Болели су ме грло, глава и удови, била сам мртва уморна, плакала сам од бола“, каже она. Пошто је мислио да је депресивна, лекар јој је преписао антидепресив. Тек пошто се због упале плућа подвргла детаљном прегледу у болници, лекари су поставили праву дијагнозу: „Q грозница“. Након тога је добила одговарајућу терапију.
    У међувремену, Анита Винцент је основала Удружење оштећених због козјег грипа. Она и њено удружење оптужују одговорне министре Аба Клинка и Герду Вербург да су прекасно интервенисали. „Заражене козе требало је одавно да буду убијене“, сматра она. Многе животиње које су заражене вирусом грипа већ су скотне. „Ако заражена коза донесе на свет једно мртво јаре, оно у себи носи милионе вируса и болест се шири огромном брзином“, упозорава Рул Каутинхо из амстердамског Центра за инфективне болести. Козји грип је откривен на 50 од укупно 350 фарми коза широм Холандије.
    Министар здравља Аб Клинк, међутим, умирује становништво и поручује да је ризик од заразе релативно низак и да за сада није забележен ниједан случај преношења вируса са човека на човека. По речима министра, у прилог борби против епидемије иде и чињеница да у ово доба године козе и овце не доносе на свет младунце.

Elita greba (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2258

Podrazumevano Re: У Холандији се шири козји грип

e svasta.
    ja strahujem od pojave machijeg gripa

Zainteresovan član crazy ja (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

A svi simptomi isti kao i kod svinjskog

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    33

Sasta!
    cutanje je zlato vidim mnogi su se obogatili [SPOILER][/SPOILER

Početnik
    Učlanjen
    18.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Hahaha sta cu sve da procitam!
    Mene su ucili da Q groznicu izaziva rikecija Coxiella burnetii,a ne virus gripa.

Domaćin bela76 (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    344

Tema totalni spam.

Lock.

Slične teme

1. У Холандији се шири козји грип