Prevremeni raspust

Winex

Aktivan član
Poruka
1.837
Zbog svinjskoga gripa 'oće da nam skrate polugodište.

Neki kažu da će polugodište da se nastavi u januaru, a drugi kažu da neće.

Sutra se donosi zvanična odluka o tome.

Šta vi mislite da je bolje?
Da nam nastave polugodište il' ne?
 
OK, nisam ucenik vec roditelj odn. hrantelj (dakle brinem se o deci bez roditeljskog staranja iz doma).
Ako mene pitas, mislim da bi bilo bolje da vam produze u januaru polugodiste. Razlog je jednostavan. a) imacete vise vremena da se pripremite za ocenjivanje b) nece vam sledece sedmice svi nastavnici davati kontrolne i pismene bez mogucnosti da saznate sta ste dobili a kamo li popravite ocene ako se negde 'okliznete'.
 
Zbog svinjskoga gripa 'oće da nam skrate polugodište.

Neki kažu da će polugodište da se nastavi u januaru, a drugi kažu da neće.

Sutra se donosi zvanična odluka o tome.

Šta vi mislite da je bolje?
Da nam nastave polugodište il' ne?

Ja mislim da je glupo što je nastala frka oko ocena, što reče Night whisperer.
Ako lepo piše u planu i programu da se npr. kontrolni iz neke oblasti radi 28-29.časa (od mogućih 72 tokom školske godine), onda tada treba i da se radi, bilo da je to u novembru (kad je trebalo da bude) ili krajem decembra.

Jednostavno svaki raspust pomera/odlaže časove i samim tim i ocenjivanje. Ili bi bar meni bilo logično da tako bude. (pa se onda školska godina produžava do pola jula ili šta već, ali to je već greh onih u ministarstvu koji uopšte i izmišljaju ove dodatne raspuste)

Nelogično je da neko bude ocenjivan za gradivo koje još nije obrađivano jer nije održano dovoljno časova (a to nije krivica nastavnika što nisu hteli da drže časove, nego ministarstva koje je izmišljalo raspust). A ta poslednja ocena koja svima KAO fali, u stvari treba da bude data na to gradivo koje i nije još obrađeno.

E onda su se nastavnici uplašili da neće imati četvrtu ocenu (u osnovnoj) ili treću (u srednjoj školi) pa će tu da budu neke strašne reperkusije (valjda će da izbace sa posla sve nastavnike u Srbiji što nisu stigli za tri časa da ocene đake po četiri puta na nepostojeće gradivo?).

Onda se još spominje strahota da će učenici ostati neocenjeni na polugodištu, ZABOGA kako strašno! Koje polugodište kad je nekidan bilo tromesečje. A koja će strašna sudba da zadesi one koji ostanu neocenjeni? Morali bi da idu na razredni ispit. Strašno. Stres neviđen. A nije isti takav stres kada isto to celokupno gradivo mora da se nauči za nedelju dana za "obični" kontrolni koji se ne zove razredni ispit.

Nazad na raspored: mislim da je bolje da svaka škola odluči da li ima dovoljno đaka da drži časove. Koja nema đaka, neka daju raspust pa neka se posle odrađuje. Tamo gde su svi već preležali grip neka se lepo ide u školu dok ne dođe vreme za pravi raspust i gotovo.
 
Ne znam šta je gore...:confused:
I,da,muči me jedno pitanje...Kako misle da osmaci to sve odrade,ako znamo da treba da se raspuste 28.maja i da se spremaju za prijemni?

Mogu da proglase da je ovo godina vanrednog stanja (ali onda će i svake sledeće biti vanredno stanje čim krene grip) i da se prašta deo gradiva i časova. Tako je rađeno 1999 kada je bilo bombardovanje. Mislim da su tada čak oprostili i ceo prijemni pa su gledali ocene iz osnovne? U svakom slučaju gledajte da izvučete 5 i iz srpskog i iz matematike, računaće se 15-ostruko.

Mogu i da odlože prijemne za npr. 20.juli (taman da se ostalima završi školska godina i da škola bude prazna da mogu da se održe prijemni). Nije uklesano u steni da mora 28. maj ili ništa, ministarstvo pravi i prepravlja raspored, ako ubacuju raspuste mogu i da pomere prijemni.

U najgorem slučaju osmaci polažu prijemni na prvobitni datum pa kako ko uradi... rang liste su klizne; recimo da svi jako slabo urade, onda će i prag za svaku školu da se spušta naniže (škola npr. prima prvih 120 sa spiska, bilo da taj 120-ti ima 95 ili 52 poena).
 
Mogu da proglase da je ovo godina vanrednog stanja (ali onda će i svake sledeće biti vanredno stanje čim krene grip) i da se prašta deo gradiva i časova. Tako je rađeno 1999 kada je bilo bombardovanje. Mislim da su tada čak oprostili i ceo prijemni pa su gledali ocene iz osnovne? U svakom slučaju gledajte da izvučete 5 i iz srpskog i iz matematike, računaće se 15-ostruko.

Mogu i da odlože prijemne za npr. 20.juli (taman da se ostalima završi školska godina i da škola bude prazna da mogu da se održe prijemni). Nije uklesano u steni da mora 28. maj ili ništa, ministarstvo pravi i prepravlja raspored, ako ubacuju raspuste mogu i da pomere prijemni.

U najgorem slučaju osmaci polažu prijemni na prvobitni datum pa kako ko uradi... rang liste su klizne; recimo da svi jako slabo urade, onda će i prag za svaku školu da se spušta naniže (škola npr. prima prvih 120 sa spiska, bilo da taj 120-ti ima 95 ili 52 poena).

Vaše je samo da učite :manikir:
 
e pa najnovije vesti su da sutra niko nece doci u skole jer smo svi navodno bolesni pa da vidimo sta ce sa ocenama... da skrkaju sve u jednu nedelju... e pa nece moci
serem ti se i na ministra i na raspust i na polugodiste i na svinjski grip!
 

Evo sa B92:
http://www6.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=12&dd=14&nav_category=12&nav_id=398312
to je ovo dole, samo ima i :confused:ministrova slika
...
Škole ne rade od 18. decembra
14. decembar 2009. | 21:14 | Izvor: Tanjug
Beograd -- Prvo polugodište u školama u Srbiji će zbog gripa biti prekinuto u petak 18. decembra i nastavljeno od 11. do 22. janura, izjavio je večeras Žarko Obradović.

Ministar prosvete je objasnio da će prvi radni dan biti 11. januar i da će prvo polugodište biti završeno 22, da bi nastavnici stigli da zaključe ocene. Stanje gripa u Srbiji, prema informacijama koje smo dobili od Radne grupe koja prati stanje gripa, je takvo da je potrebno doneti odluku u vezi sa prekidom nastave od petka 18. decembra", izjavio je Obradović.

On je kazao da je takva odluka doneta jer je zdravlje dece u prvom planu, kao i da ceo obrazovni proces ne bi bio doveden u pitanje.

"Nastavnici i učenici imaju dovoljno vremena da završe sa svojim obavezama prema planu i programu", dodao je Obradović.
 
Prvo polugodište će biti završeno 16. , a drugo će početi 18. januara. ( upravo sam čuo, vesti b92 )
Sada više.. ništa ne razumem. :lol:

Završava se u subotu (btw to je samo jedna sedmica!, biće opet frke oko ocena :eek: UF, ala su rešili problem!) a drugo počinje u ponedeljak. Kao kada je tromesečje.

Ma nema problema, biće još naleta gripa i u februaru i u martu, ići će se 3 nedelje, pa pauza, pa 3 nedelje škole, pa pauza...

(btw čuo sam da u nekom gradu u Americi škole stalno tako idu, i da ljudi to vole. Tri nedelje šljakaju, jednu nedelju se odmaraju, pa opet tako... Naravno letnji raspust im je tri nedelje, ali bar ne provedu prvih par nedelja oporavljajući se od škole)
 

Back
Top