bolonjezer

pankerka

Obećava
Poruka
83
posto vidim da nema ovakva tema:eek:ja cu da j epostavim!obozavam bolonjezere!:heart:oni su mnoooogoo slatki!volela bih da znam gde mogu da kupim jedno zdravo i dobro stene??i da naucim nesto o toj rasi!ako slucajno ima ovakva neka tema mozete mi slobodno reci pa da vidim na njoj...ali nisam nasla ni jednu temu o olonjezerima..:(tako da sam morala sama da je napravim!:mrgreen:pa pliz pisite na ovoj temi!i upisite svoje ljubimce!ako neko ima i kovrdzavog bisona ili maltezera moze isto da postavi slikice!!!:cmok2::heart::heart::heart:
 
Evo ja nesto da pitam u vezi njih...
Nadam se da ce mi neko odgovoriti..
Da li je Bison kucni pas ili se moze drzati i napolju??
zato sto cu ponekad ici kod bake a ona mi je rekla d akuca ne bi mogao biti u kuci :(
Naravno ceo dan bi bio pusten i bio samnom napolju..
Ali uvece bi morao u box :(
To nece biti jako cesto ali ponekad idem kod bake...tako da pitam..
Da li se oni mogu drzati i napolju??
 
To nisu psi za boks! Nemaju podlaku i bilo bi im hladno. Drugo dosta je teško održavati im dlaku, tako da posle boksa ne znam kako bi mogla da ga dovedeš u red. Treća pas koji je navikao da bude stalno u kući i onda bude izbačen da spava u boksu mislim da bi baš patio.. makar to bilo i na par noći..
 
ma neznam za boks,to su kucni psi ja uzgajam bisone,kovrdjave i havanezere
ako su u boksu dlaka im se upropasti,pa im dugo treba da se oporave

To nisu psi za boks! Nemaju podlaku i bilo bi im hladno. Drugo dosta je teško održavati im dlaku, tako da posle boksa ne znam kako bi mogla da ga dovedeš u red. Treća pas koji je navikao da bude stalno u kući i onda bude izbačen da spava u boksu mislim da bi baš patio.. makar to bilo i na par noći..

Da tako sam i mislila... :aha: :sad2:
 
Posto sam nov ovde zelim da se pohvalim da cu uskoro postati vlasnik jedne male Bolonjezerke. Posto sam trazio kucu za moje male klince bolonjezer mi se ucinio simpaticno i ja sam rezervisao jednu malu zenku Bolonjezera :) Sad samo treba iscekati 30 jun za preuzimanje :(

Ne bi bilo lose da me posavetujete sta da kupim u pet shopu za pocetak (kod dece znam sve ali kod pasa ne bas :)

pozzz
 
Treba Vam za pocetak hrana za male rase, za stence. Preporuka vam je sto skuplja hrana, jer ona garantuje i kvalitet. Pas ne jede puno, pa vam to i nece biti neki izdatak.
Cinijice za hranu i za vodu mozete i kupiti, a maogu i posluziti neke koje ne koristite. Bitno je da se dobro peru.
Cetka s iglicama, tkz, silker četka, pri cemu treba obratiti paznju da je jastuce u kome su iglice meko, kao i da iglice na kraju nemaju "zastitu".
Kasnije, kada krene napolje neophodna je ogrlica-po mom iskustvu, ne sa "stipaljkom" vec da ima snalu kao nasi kaisevi i flexi. Ja licno ne preporucujem am, jer osim sto unistava dlaku i produzava ucenje steneta na povodac do beskonacnosti.
Procitajte teme o pudlama i maltezerima, nega je slicna a svi stenci su isti, sto treba jednima, treba i drugima.
Sve najbolje s novim clanom :)
 
koliko grama ide po obroku za stenad ? Neko mi je rekao da mogu da stavljam jogur u granule, pa koliko to cesto da radim i da li to mora ? po vasem iskustvu da li je bolje da se kupi jastuce za pse ili pletena korpica za pse gde ce spavati ? I jos me interesuje sistem ucenja nuzde. da li je najbolje koristiti pelenu i nko ulje cuo sam da ima ili stari metod sa nekom kutijom i peskom ?! Kad se nauci na jedno mesti gde onda vrsi nuzdu ? Da li ima neka nosa ili nesto slicno sto moze stojati u wc-u ? hvala pozzz
 
E ovako..stene se hrani dok je jos malo 5 puta dnevno, stavlja mu se cinijica s hranom i ono jede koliko hoce u roku od 5-10minuta. Onda se cinijica sklanja do sledeceg obroka. Ja nisam za namakanje granula u bilo sta jer je neophodno da jedu cvrstu hranu. Jogurt sam davala kao poslasticu, poseban obrok ili kakogod...
Sta ce te kupiti psu za spavanje je samo Vas izbor. Ja sam odabrala "jastuce sa stranicama, jer volim da ga s vremena na vreme gurnem u masinu i operem kompletno. http://www.pet-centar.rs/content/view/66/36/ nesto kao ovo u cemu lezi jorki. Naavno, zamislite koliki ce malac biti i nemojte preterivati u velicini istog, jer oni vole da su ususkani sa svih strana.
Ja sam moje pse naucila da izlaze i na terasu, osim vrsenja nuzde napolju, sto mi je jako zgodno u vreme jesenjih kisnih i blatnjavih dana, pa razmislite i o toj varijanti.
O nuzdi evo vam teme http://forum.krstarica.com/showthread.php/93402-KAKO-NAUCITI-STENE-DA...
U sustini jako puno strpljenja, a od samog steneta zavisi za koje vreme ce usvojiti higijenske navike. Isto je kao i s decom, neko pre, neko kasnije ;) Samo bez nerviranja :)
I kao sto rekoh, iscitajte ovaj forum malo. Dosta se pisalo, ali dosta i treba znati pre nego vam u kuce stigneneko ko ce s vama provesti dugi niz godina.
 
Od tih sto donose na adresu a jos su iz Subotice bezte glavom bez obzira. Pa puni su forumi prica od toj "izuzetnoj" uzgaivacnici!!!!!!!!

Ljudi, psi su ziva bica, nisu krompir da vam ih donesu na kucu!!
 
Poslednja izmena:
Ima jedna mnogo kvalitena odgajivacnica bolonjzera u Subotici sa stvarno lepim stencima,a donose i na adresu

E izvini ali to tako ne ide, takvi su obicno prevaranti, treba otici i razgovarati sa odgaivacem da vidis majku, stenad, kako ih drze itd. itd.

Tako da, molim vas da ne sirite takve informacije, to kao sa i bez rodovnika, dostava....
 
Pa ja sam bila po kucu i bas su slatki,to sam pisala za onog sto je trazio odg. u okolini BG...Ne znam ali znam da sam ja jako zadovoljna i da su mi u BG trazili 500 Eur sa rodovnikom a u SU sam ga kupila za 300 Eur.
 
Pa ja sam bila po kucu i bas su slatki,to sam pisala za onog sto je trazio odg. u okolini BG...Ne znam ali znam da sam ja jako zadovoljna i da su mi u BG trazili 500 Eur sa rodovnikom a u SU sam ga kupila za 300 Eur.

Al ti ta mala slatka kuca porasla....? Bilo bi lepo da postavis neku slicicu!
 

Back
Top