Istina o ratu na Kosovu, da li smo mi uopste izgubili rat ?
Strana 1 od 10 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 232

Tema: Istina o ratu na Kosovu, da li smo mi uopste izgubili rat ?

Aktivan član Jovkesrbin (avatar)
    Učlanjen
    22.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Istina o ratu na Kosovu, da li smo mi uopste izgubili rat ?

Moje pitanje glasi: Da li smo mi uopste izgubili rat ?
    Sta je znacio sporazum u Rambujeu, da li je zaista izbegnut Treci svetski rat, da li se NATO zadovoljio vazdusnim napadom ???

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano Re: Istina o ratu na Kosovu, da li smo mi uopste izgubili rat ?

Da, izgubili smo rat.

Treci svetski rat je izbegnut pre pocetka bombardovanja, jer su Ameri dobili zeleno svetlo od Rusa za napad na Jugoslaviju (u zamenu za odredjenu svotu zelenih novcanica), a nikom drugom nije padalo na pamet da se mesa.
    Nije poenta rata da se neko zadovoljio necime. Oni su postigli sta su hteli, mozda ne bas u potpunosti (prvobitna namera im je bila da mogu da špartaju na teritoriji cele SRJ, pa su se posle ograničili samo na teritoriju KiM), ali su postigli.
    Hy everybody

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

Ako gledamo po tome da smo mi materijalno najvise osteceni,onda jesmo.Ali ako hocemo da gledamo vojnicki,ni u kom slucaju nismo izgubili rat.Jeste,da je NATO usao na Kosovo,ali tek po povlacenju vojske i policije ,a tome je prethodio Kumanovski sporazum.Postavi sebi pitanje zasto NATO nije za vreme bombardovanja usao sa kopnenom vojskom i izvrsio agresiju na SRJ?U napadima je ucestvovao NATO,UCK,Albanska armija,mudzhedini,raznorazni placenici...oni nisu mogli da veruju kad su videli da vojska i policija sa Kosova izvlace 90% svog naoruzanja i opreme...moze o ovome da se pise sto godina,ali od mene za sad toliko...neka se i drugi ukljuce pa da suocimo stavove...
    “Ponosni smo na srpsko porijeklo i crnogorsku državnost, na slavnu istoriju srpskog naroda. Zato i vjerujemo u zajedničku budućnost i prosperitet.” - Milo Djukanović

Mrkalj nije na forumu
    Demokratski izabrani koordinator istoriografske revolucije na Slovenskom Jugu
    Elita Mrkalj (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    51
    Reputaciona moć
    515

Nije ovo ni za istoriju. Gomer.

Buduća legenda C0NSIGLIERI (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

Izgubio ga je Slobodan Milosevic kao i svaki koji je vodio 90ih sa svojom najpoznatijom naredbom "Povlacenje". Kako se povlacio, tako je i zavrsio.
    A Mari usque ad Mare

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Citat Original postavio Jovkesrbin Pogledaj poruku
    Sta je znacio sporazum u Rambujeu, da li je zaista izbegnut Treci svetski rat, da li se NATO zadovoljio vazdusnim napadom ???
    Iz koje si ti bajke utekao?

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Pa sta bi bilo da se to nastavilo i da je NATO morao kopnom da krene to je vec pitanje.....ali bilo bi svasta to je sigurno.....Ali eto mi imali Slobu koji je sve zapocinjao ali nista nije zavrsavao do kraja vec uvek odustajao.
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Iskusan MuskoSamBre (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    86

Moze da pise ko sta hoce ali je cinjenica da nismo bili vojno porazeni !
    SEKA mozda i nije, ali B@TA se ukakio...uzmite Perfeks, lakse se brise...Perfeks, podvuceno zutim!

paja1408 nije na forumu
    ucim istoriju kako bi sagledao sadasnjost i predvideo buducnost
    Buduća legenda paja1408 (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

rat za kosovo i bombardovanje srbije---moze komotno zameniti dosadasnji sinonim ---pirova pobeda---

Moderator Slaven777 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Ne. Ali daleko od toga da ga je SRJ dobila;.

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Citat Original postavio MuskoSamBre Pogledaj poruku
    Moze da pise ko sta hoce ali je cinjenica da nismo bili vojno porazeni !
    junački smo kapitulirali

Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    86

Citat Original postavio Slaven777 Pogledaj poruku
    S ovim mogu da se slozim !
    SEKA mozda i nije, ali B@TA se ukakio...uzmite Perfeks, lakse se brise...Perfeks, podvuceno zutim!

Poznat zplja (avatar)
    Učlanjen
    16.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    357

Питање Косова и Метохије још увек није решено, а самим тим ни питање победе.

Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    86

Citat Original postavio mario80 Pogledaj poruku
    junački smo kapitulirali
    Mario jos si ti mlad za neke stvari...covek s godinama stice iskustvo i mnogo toga mu postaje bar malo jasnije . Videces i sam da ces recimo za jedno 20 godina o nekim dogadjajima imati potpuno drukcije misljenje nego sad a o nekim,naravno isto ili slicno !

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Citat Original postavio zplja Pogledaj poruku
    Питање Косова и Метохије још увек није решено, а самим тим ни питање победе.
    Znači odložena pobeda na 6 mesečnih rata bez kamate

daj ljudi, izvucite glavu iz peska, sve je prokockano 1999 godine lošom politikom 90tih godina. Ne razumem taj autizam.

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Citat Original postavio MuskoSamBre Pogledaj poruku
    Mario jos si ti mlad za neke stvari...covek s godinama stice iskustvo i mnogo toga mu postaje bar malo jasnije . Videces i sam da ces recimo za jedno 20 godina o nekim dogadjajima imati potpuno drukcije misljenje nego sad a o nekim,naravno isto ili slicno !
    Jel kao onaj stručnjak pod lipom?

Primećen član
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio Slaven777 Pogledaj poruku
    Мислим да ће ово бити најбољи одговор на овој теми.

Poznat zplja (avatar)
    Učlanjen
    16.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    357

Citat Original postavio mario80 Pogledaj poruku
    Znači odložena pobeda na 6 mesečnih rata bez kamate

daj ljudi, izvucite glavu iz peska, sve je prokockano 1999 godine lošom politikom 90tih godina. Ne razumem taj autizam.
    Косово и Метохија су по Уставу Србије, њена покрајина.

Сепаратисти су се у покрајини прогласили независном државом.

Већина држава у свету није признала ту државу.

Пред Међународним судом води се процес о правној валидности тог сепаратистичког акта.

И шта је ту решено?

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

ja mislim da nije izbegnut samo treci svetski rat, vec je verovatno izbegnuto unistenje zemlje.
    i normalno je da niste izgubili rat.

Moderator Platin (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2276

Svaki dogadjaj u istoriji ima predistoriju...

Naknadno smo priznali da smo izgubili - kad smo se povukli iz Slovenije.
    Isto i u Hrvatskoj... povlacenje je okarakterisano kao poraz.
    U BiH... tu je vec malo komplikovano... tu kao nismo ucestvovali, ali su se Srbi ipak skupili... i ipak pod tvrdim pregovorima i pritiscima se dobila BiH iz dva dela. Moze se okarakterisati kao slabo, ali ne kao puni poraz.
    I naravno KiM... povukli smo se kao i iz Slovenije, nase odsustvo odande je potpuno. Kontrolisemo tek nesto Srba tamo i nista vise. Poraz.

I, nije problem da se konstatuje da je to poraz - nego kako se poraz dozivljava. Ako posle 1389te to nije bio kraj sveta, pa nije ni ovo. A to sto neki politikanti zele da se pokazu, to je pohlepa, ali to nas se ne tice.
    Sva navedena resavanja su uvek bila sa vojskom... i rezultat je zabrinjavajuci... tri izgubljena i jedan 'nereseni'... 0,5 : 3,5... Stvarno je vreme da promenimo recept. Svaka cast Jeremicu.

p.s. nije vazno kako se vojska ponasala u ratu, mada se na KiM ponela jako dobro, vazno je ono... onaj papir koji se potpise posle rata - to je nama problem... nepremostivi problem
    Poslednji put ažurirao/la Platin : 12.12.2009. u 02:01

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Treći svetski nije mogao da se dogodi jer Ruse boli ona stvar za nas. rat smo izgubili, a nismo ni trebali da ga vodimo jer je u rambujeu nudjeno više nego što smo dobili posle izgubljenog rata.

Primećen član
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio Platin Pogledaj poruku
    Svaki dogadjaj u istoriji ima predistoriju...

Naknadno smo priznali da smo izgubili - kad smo se povukli iz Slovenije.
    Isto i u Hrvatskoj... povlacenje je okarakterisano kao poraz.
    U BiH... tu je vec malo komplikovano... tu kao nismo ucestvovali, ali su se Srbi ipak skupili... i ipak pod tvrdim pregovorima i pritiscima se dobila BiH iz dva dela. Moze se okarakterisati kao slabo, ali ne kao puni poraz.
    I naravno KiM... povukli smo se kao i iz Slovenije, nase odsustvo odande je potpuno. Kontrolisemo tek nesto Srba tamo i nista vise. Poraz.

I, nije problem da se konstatuje da je to poraz - nego kako se poraz dozivljava. Ako posle 1389te to nije bio kraj sveta, pa nije ni ovo. A to sto neki politikanti zele da se pokazu, to je pohlepa, ali to nas se ne tice.
    Sva navedena resavanja su uvek bila sa vojskom... i rezultat je zabrinjavajuci... tri izgubljena i jedan 'nereseni'... 0,5 : 3,5... Stvarno je vreme da promenimo recept. Svaka cast Jeremicu.

p.s. nije vazno kako se vojska ponasala u ratu, mada se na KiM ponela jako dobro, vazno je ono... onaj papir koji se potpise posle rata - to je nama problem... nepremostivi problem
    Па сад зависи са ког аспекта посматрамо пораз.
    Ако посматрамо са аспекта материјалне штете онда смо изгубили рат.
    ако посматрамо са аспекта нанесениџ војних губитака онда никако не можемо да кажемо да смо изгубили рат, ма да не можемо да кажемо ни да смо га добили.
    Ако посматрамо шта смо на крају потписали ни ту не можемо да кажемо да смо изгубили, јер нам је резолуцијом СБ гарантован суверенитет, а и колико се сећам требало је да се на косову врате 1000 српских војника по тој резолуцији, е сад што то они не поштују то је друга ствар.
    Сама чињеница да постоји резолуција 1244 говори о томе да тај рат нисмо изгубили јер да нема те резолуције давно би Србија признала Косово.

Legenda
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kada izgubis suverenitet, znaci da si izgubi rat, ili kako god to nazvao...

Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    86

Moze i jos da se kaze...Rat nismo dobili ali ga nismo ni izgubili...izgubili smo mir jer smo u njemu prevareni od strane UN zbog nepostovanja rezolucije 1244 !

Aktivan član
    Učlanjen
    26.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa rat nismo izgubili,posto smo bili 500 puta slabiji,tad se ne gleda da li si izgubio ili dobio,nego da li si pichka ili nisi.

A i da se tako gleda,dobili smo rat-vojno.

Sporazum je morao da se potpise iz ekonomskih razloga.

Mada NATO nije dobio ni delic od onoga sto u startu trazio.

Ali su usli,sto je bilo za ocekivano.

Slične teme

1. Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 01.07.2009., 16:55
  2. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 31.05.2008., 18:14
  3. Istina o zadnjem Balkanskom Ratu!?
    Autor fosilvaso u forumu Politika
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 16.02.2008., 10:14
  4. Deset neugodnih istina o Kosovu
    Autor adem_ks u forumu Politika