ABORTUS za i protiv ?

Lucidini

Početnik
Poruka
10
Interesuje me Vase misljenje!

Ko tu ima prava na život, "RODITELJI" ili nedužno stvorenje?

Moram da se dopunim!
Ne radi se tu samo o fetusu do trećeg meseca, nego samom oplodnjom stvara se jedinstvena i ne ponovljiva potencijalna individua. Samo tada i nikad vise u bilo kojem obliku vremena i prostora!!!
Treba razmišljati o tome !!!
 
Niko nema prava da oduzima zivot nekome bez pitanja!!!Narocito i upravo zato sto su "RODITELJI"odgovorni za nastanak deteta(ploda)...Naravno oni mogu da nadju 1000-u razloga za oduzimanje zivota ALI nazalost, to dete ne moze da govori u svoje ime...Volela bih kada bi moglo,jer sta bi ono reklo roditeljima?Da zato sto kvari zivotne planove svojih roditelja treba da umre?Da svojim zivotom plati njihovu srecu i "miran"zivot?...
Treba imati u vidu,da je ta beba kompletan covek sa svim organima i razvijenim mozgom...Ne kazu uzalud da beba ,jos u stomaku reaguje na glas oca i majke...Sem toga, 12% parova u svetu je sterilno..Sta bi oni dali da mogu da budu roditelji i da uzivaju u svom detetu?Zato je po meni abortus ravan ubistvu,ubistvu ljudskog bica koje svakako ima pravo na zivot....
 
Elena_T:
Niko nema prava da oduzima zivot nekome bez pitanja!!!Narocito i upravo zato sto su "RODITELJI"odgovorni za nastanak deteta(ploda)...Naravno oni mogu da nadju 1000-u razloga za oduzimanje zivota ALI nazalost, to dete ne moze da govori u svoje ime...Volela bih kada bi moglo,jer sta bi ono reklo roditeljima?Da zato sto kvari zivotne planove svojih roditelja treba da umre?Da svojim zivotom plati njihovu srecu i "miran"zivot?...
Treba imati u vidu,da je ta beba kompletan covek sa svim organima i razvijenim mozgom...Ne kazu uzalud da beba ,jos u stomaku reaguje na glas oca i majke...Sem toga, 12% parova u svetu je sterilno..Sta bi oni dali da mogu da budu roditelji i da uzivaju u svom detetu?Zato je po meni abortus ravan ubistvu,ubistvu ljudskog bica koje svakako ima pravo na zivot....

Na sve ovo dodajem i VERA (u Boga, ...)
 
APSOLUTNO protiv abortusa.Ako se ne zeli dete treba o tome na vreme da se razmislja.Abortus je kukavicki cin,bez i trunke odgovornosti.Oba partnera su podjednako odgovorna,i treba da misle o tome,kada se upustaju u ljubavne cari.Zalosno je sto je u zemlji Srbiji abortus najcesci oblik kontracepcije,a to je najveci dokaz primitivizma. :P
 
Koko:
Ja sam za abortus,ma koliko to zvucilo sirovo.
Slazem se s tobom, kakav ce biti zivot ne samo roditeljima, koji su obicno premladi, nego i tom djetetu. A abortus nije kukavicki cin, i zena rizikuje mnogo toga. Bice djece, u nekim srecnijim okolnostima. Druga je stvar ako je u pitanju ozbiljna osoba dovoljno zrela da moze da snosi tu odgovornost. Klincima je dovoljna i trauma oko abortusa a kamoli da hodaju sa stomakom do zuba.
 
LUDICA:
Koko:
Ja sam za abortus,ma koliko to zvucilo sirovo.
Slazem se s tobom, kakav ce biti zivot ne samo roditeljima, koji su obicno premladi, nego i tom djetetu. A abortus nije kukavicki cin, i zena rizikuje mnogo toga. Bice djece, u nekim srecnijim okolnostima. Druga je stvar ako je u pitanju ozbiljna osoba dovoljno zrela da moze da snosi tu odgovornost. Klincima je dovoljna i trauma oko abortusa a kamoli da hodaju sa stomakom do zuba.
Svoje misljenje o abortusu sam vec iznela ali treba jos nesto da dodam…Ako osobe (bili oni klinci ili ne)koje stupaju u seksualne odnose sebe smatraju dovoljno psihicki I fizicki zrelima da stupe u polne odnose onda treba da budu dovoljno zreli i da se edukuju i o merama prevencije od zaceca…U suprotnom, treba da snose posledice svog ponasanja I NEZRELOSTI pa makar to znacilo i stomak do zuba u 18-19-oj godini…
I da, jos nesto…da li ce da bude dece u buducnosti ?Mnogo je pocinjenih kriminalnih abortusa u nasoj zemlji koji uradjeni u veoma cesto nesterilnim uslovima ,mogu da dovedu do sepse i smrti,a ako do toga ne dodje veoma lako moze da dodje do trajnog steriliteta i brojnih komplikacija…Ovo ne mora da bude pravilo ali ogroman rizik postoji…i kao sto je vec receno psihicke posledice na zenu koje ostavlja abortus su ogromne!!!
 
Psihicke posledice ne postoje,ako je zena odlucila da ide na kiretazu, znaci da nije zrela da rodi. Naravno, nisam ja za to da abortus sluzi kao kontraceptivno sredstvo, i naravno da mi nije drago sto je kod nas mortalitet veci od nataliteta. Zamisli da je zena silovana i ostane u drugom stanju,sta treba da radi? Da cuva dete od coveka koga sigurno najvise mrzi na svetu. PA zamisli to jadno dete kada cuje kako je u stvari stvoreno,pa to je strasno.nadam se da ne mislis da zena ipak treba da ga rodi.Ili zamisli kada devojcicu zlostavlja otac,stric itd, i ostane trudna?!Sta treba da kaze ta majka sutra dan:"znas sine,deka je ustvari tvoj tata."Uzas!
I mislim da je glupo o tome raspravljati jer svako ima pravo na svoje misljenje pa i pravo da donese odluku.
 
Lucidini:
Interesuje me Vase misljenje!

Ko tu ima prava na zivot, "RODITELJI" ili neduzno stvorenje?

Samim tim sto si napisao 'neduzno stvorenje' je jasno kakav stav zauzimash i to se poklapa sa vecinom stavova o ovom pitanju... narocito ako se ima u vidu bela kuga, koja se ne leci ekonomskim osiguranjem buducih majki kako ne bi radjale sirocad koja ce da umiru od gladi, vec parolama vezanim za abortus uz obavezno pominjanje Boga i sl.
SVI imaju pravo na svoj zivot... medjusobno se potiru prava majke da odlucuje o svom telesnom integritetu i pravo deteta na sposveni zivot. Pravo resenje se moze doneti samo ukoliko se dodje do zakljucka shta je tragicnije; sasecanje mladog zivota (mladog zivota posle 3. meseca, beba tada pocinje da reaguje) ili radjanje nezeljenog deteta, sa svim psiholoshkim i materijalnim posledicama koje ce imati manje uticaja na roditelje (majku) deteta,a vishe na razvoj samog deteta, pa i njegov buduci zivot. Sasvim dovoljno da se lazni moralisti zamisle pre nego shto krenu sa borebenim izvikivanjem parola (koje su drustveno prihvatljivije, narocito ako se ima u vidu situacija u nashoj zemlji).
:twisted:
 
neki ljudi zele decu,rode ih i na kraju se ispostavi da su nesposobni da budu roditelji,njihova deca postanu delikventi,narkomani,samoubice...
a sta mislite da se desava sa nezeljenom decom.kakvi ce to ljudi postati?
mnogo je teze priznati samom sebi i okolini da nisi sposoban da budes roditelj,nego da unistis neciji zivot.
jer dete treba da bude tvoj zivi spomenik,a ne da te do kraja zivota podseca na greske koje si pocinio .
 
za abortus..beba nema razvijene organe do 3-meseca te se i ne smatra bebom nego samo fetusom..
mozda dete ima pravo na zivot,ali ima i zena..nije zena rasplodna kobila pa onog momenta kad ostane trudna prestane da postoji i nema nikakva prava..prava deteta,ma nemoj..znaci,to sto je telo zenino nije vazno..ko nju sta pita.
 
Strasna dilema koju treba razmatrati od slucaja do slucaja, mislim da je greska traziti univerzalni odgovor. Iskustvo *mada kratko* mi govori da je neverovatno da bi neko zdravorazumski unistio nesto sto bi postalo jedna slatka bebiska, ali nisam bila u kozi osobe za koju je to cin ponizenja, odricanja od slobode ili dokaz emancipacije.
 
mama:
Strasna dilema koju treba razmatrati od slucaja do slucaja, mislim da je greska traziti univerzalni odgovor. Iskustvo *mada kratko* mi govori da je neverovatno da bi neko zdravorazumski unistio nesto sto bi postalo jedna slatka bebiska, ali nisam bila u kozi osobe za koju je to cin ponizenja, odricanja od slobode ili dokaz emancipacije.

Shta je cin ponizenja, odricanja od slobode i dokaz emancipacije? Materinstvo ili abortus?
Koliko protivrecnosti u tvom postu...
 
Za. Nisam pristalica radjanja po svaku cenu-postati socijalno podoban i drustveno prihvacen na taj nacin, bezati od sopstvenih obaveza koje nismo u stanju da izrealizujemo, nacim zadrazavanja partnera kraj sebe, ili potreba nasih roditelja da postanu bake i deke jer je vec vreme. Ja sam imala mogucnost da rodim( i nadam se da cu je opet imati), i bila sam u dilemi da li sam sa 26, bez zavrsenog fakulteta i posla, sa covekom sa kojim sam 2 godine u vezi i koji pokusava da se izbori za svoje mesto u ovom svetu jer mu ga niko nije unapred obezbedio) spremna da kazem da bi to bila pametna stvar. I rekla sam ne. Njemu je bilo krivo(jer je on imao upravo tu teoriju kako je to sasvim normalno da nam ovako materijalno nesredjenim pomazu babe, dede, stricevi i ujaci i ostala mnogobrijna rodbina od cega se meni dizala kosa na glavi.)Posle je sve krenulo naopako, ja sam naravno otisla sa zivcima, upala u depresiju sto sam dozvolila da se sve to desi, a on bas nije mogao da shvati zasto imam toliki osecaj stida i krivice, pa smo otisli svako na svoju stranu. Kakav kosmar.Ali, drago mi je sto ga prozivljavam ja sama sa svojom neodgovornoscu i nezreloscu nego da sam sada u sludjenom stanju i panici da li onom koga definitivni najvise volim mogu da pruzim ono sto mu treba.Jer ako nisam bila u stanju da vodim racuna o svim zivotu kako bih mogla o tudjem?
 
Moram da se dopunim!
Ne radi se tu samo o fetusu do trećeg meseca, nego samom oplodnjom stvara se jedinstvena i ne ponovljiva potencijalna individua.

Da... narochito ako se rodi u sjebanoj porodici i postane novi masovni ubica
 
APSOLUTNO protiv abortusa.Ako se ne zeli dete treba o tome na vreme da se razmislja.Abortus je kukavicki cin,bez i trunke odgovornosti.Oba partnera su podjednako odgovorna,i treba da misle o tome,kada se upustaju u ljubavne cari.Zalosno je sto je u zemlji Srbiji abortus najcesci oblik kontracepcije,a to je najveci dokaz primitivizma.

ko radi taj i greshi ?!
 
a sta se tu cimate, je l neko od vas oce da abnortira!?!? mislim ukidati to (;legalno)je IDIOTIZAM (uvek se moze otici kod mesara je l, a chovek lepo i zaradi, to je postojalo uvek u istoriji, znachi samo dobijemo + tuznih zhena ako gledamo cisto loshe)
a onda kad se nadjesh u situaciji Odluchi.
MOzda ce bash neko od vas ko ne voli abortus slucajno zatrudneti kada je nervno rastrojen ili kad nema para ili kad iz nekog razloga Ne Zheli da rodi. i sta onda, onda je dzaba ****. prema tome etotako
 
Bila sam srecna jer sam par dana, pregledajuci da li su stigli jos neki odgovori, videla da nisu. I pomislih, SUPER, nije to problem koji muci mlade ljude-ili im se ne desava ili ga lako resavaju.Ne bih da komentarisem ostale poruke, razmisljanja i zakljucke, ali meni stvarno nije jasno da moze sa potpunim zadovoljstvom da se rodi a da je trudnoca bila slucajna i neplanirana.Verovatno prorade majcinski instinkti, pa se posle o tome i ne razmislja.Jedino bih molila devojke da vode racuna o sebi, ali najozbiljnije, kako ih ova tema nikada u zivotu ne bi interesovala.I bice neuporedivo srecne, zahvaljujuci sebi.
 
Ali zar svako od nas nije rodjenjem potencijalni masovni ubica! Neke stvari ne zavise samo od genetike i vaspitanja ,zar je to dovoljan razlog da se vise nikada nerodi ni jedna beba! to je suludo[/i][/u][/b]
 
Priroda tako funkcionise da od svega trazi vise, dok mi trazimo vise materijalnih dobara, ona trazi vise zivota, i kad je fetus u pitanj uopste ne pita da li tu ima nekog opravdanja ili nema za abortus, zakon prirode je uvek isti: sto vise zivota, i ona uopste nema nameru da pravi kompromis sa ubicama.
 

Back
Top