Da li vam se mafini lepe za korpice?

Ja sam u kalupe i stavljala korpice, ali one papirne i nisam mogla posle da ih odlepim od mafina.Gde mogu da nadjem silikonske?Hvala!!!!!!

Koliko ja znam, ne mogu se koristiti bilo koje korpice već samo one koje mogu da podnesu pečenje. Te korpice su skuplje nego obične, ima ih u Veru, nisu silikonske ali podosta koštaju. Valde bi takve korpice trebalo lako da se odvalaju, slično pek papiru.
 
Koliko ja znam, ne mogu se koristiti bilo koje korpice već samo one koje mogu da podnesu pečenje. Te korpice su skuplje nego obične, ima ih u Veru, nisu silikonske ali podosta koštaju. Valde bi takve korpice trebalo lako da se odvalaju, slično pek papiru.

Купила сам на бувљаку за 450 дин, немачке силиконске, плаве, за 12 комада. Таква два калупа, значи за 24 ком, сасвим фино стану у рерну. Имам, дакле, опрему и добру вољу, молим за испробан рецепт и инструкције око печења. Размишљала сам нешто на тему оних тортица које помиње Кока.
 
Od kada imam kalupe za mafine stalno ih pecem, imam jedan od 12 i jedan od 24 kolaca.
Posto zivim u provinciji, ja te papirne korpice nisam videla ko zna jos od kad u radnjama, a kad odem u Tempo, skoro nikad ih ne nadjem, ustvari samo sam ih jednom kupila.
Kalupe namazem margarinom ili puterom i pospem brasnom i nikada mi se ne lepi testo, kolace kada su peceni, bez problema rukom vadim iz kalupa, ne treba mi ni noz, niti ista da ih odlepim. To su neki italijanski kalupi kupljeni u obicnoj samoposluzi, mislim pise da su italijaski, da li jesu ne znam. Ovaj od 24 kolaca kupila sam pre 2 meseca i platila oko 450 din i jako sam zadovoljna, pecemo i projice u njemu. Mada kada naletim na korpice kupicu ih, jer onda kolaci ostaju duze svezi.
 

Back
Top