Deca u nama....
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 67

Tema: Deca u nama....

Primećen član
    Učlanjen
    02.06.2004.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano Deca u nama....

Sta znaci "ocuvati dete u sebi"?
    Razmisljate li o tome? Tezite li da cuvate decije u vama, bez obzira na to koliko vam je godina...?

Nedavno sam citala jednu knjigu J.Gordera u kojoj je tako lepo objasnio znacaj toga. Kada smo deca, svemu se cudimo. Kazu da je to izmedju ostalog i prvi korak ka filozofiji, zacuditi se... Kako rastemo, navikavamo se na svet oko sebe i vise se ne uzbudjujemo niti posmatramo svet ocima onog deteta koji smo nekada bili...

Sta mislite o ovome?

Aktivan član Hektor (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Tacno je da je filosofija neprestana "zacudjenost" i postavljanje pitanja i trazenje odgovora.Nezgodno je da nigde odgovora nema!Barem u sferi filosofije!

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano Re: Deca u nama....

[quote="MUDRICA"]Sta znaci "ocuvati dete u sebi"?
    Razmisljate li o tome? Tezite li da cuvate decije u vama, bez obzira na to koliko vam je godina...?

Nedavno sam citala jednu knjigu J.Gordera u kojoj je tako lepo objasnio znacaj toga. Kada smo deca, svemu se cudimo. Kazu da je to izmedju ostalog i prvi korak ka filozofiji, zacuditi se... Kako rastemo, navikavamo se na svet oko sebe i vise se ne uzbudjujemo niti posmatramo svet ocima onog deteta koji smo nekada bili...

Sta mislite o ovome?

Isto što i Radovan III - ći !!!

Citat Original postavio MUDRICA

Sta mislite o ovome?
    Ne čuvam dete u sebi jer nisam uživala u svom detinjstvu (iako sam imala sve normalne uslove). I tada sam želela da što pre odrastem, upravljam svojim životom i budem samostalna.Tako vaspitavam i svoju decu.Ne čudim se više ničem i svakako se ne uzbuđujem oko svega i svačega.Ono što sam zadržala kao trajnu crtu je želja za istraživanjem i experimentisanjem.

Mislim da je jako lepa tema.

Poznat divlja-u-srcu (avatar)
    Učlanjen
    16.02.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Evo vam: !

Elita bundeva (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    1471

Podrazumevano

ne bekelji se,to nije lepo

Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Kad pogledas malo dete,pravi andjeo!A jednog dana odraste u kriminalca!Uopste,deca su tako divna i nevina...dok ne dodje pubertet i sve pokvari.
    Dostojevski je rekao da ceo svet nije zasluzan jedne detinje suze!
    Ovo su bile dve misli za dalje razmatranje.

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano

Sažeto : pobiti, dok ne zaplaču !!! Si to mislio, Hektore ?!?

Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Citat Original postavio krvolok
    Sažeto : pobiti, dok ne zaplaču !!! Si to mislio, Hektore ?!?
    Odakle ti takva monstruozna pomisao?Ja sam zaprepascen!Kako si mogao to i da pomislis?

Poznat divlja-u-srcu (avatar)
    Učlanjen
    16.02.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Hektor
    Kad pogledas malo dete,pravi andjeo!Uopste,deca su tako divna i nevina...dok ne dodje pubertet i sve pokvari.
    E , ovo sam ja, samo sto mi pubertet nije mogao nista!
    I svet nije dostojan nijedne moje suze! Uta-ta, uta-ta! Iako sam nestasna, ponekad!

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano

Pa, razvijanjem tvojih stavova !!! Kad nevina deca izrastu u prevejane kriminalce, onda će izazvati suze neke nove, nevine dece koja rastu ... i tako u krug !!! Jedino rešenje si sam implicirao, a ja kao praktičar, spartanski jasno, izrekao !!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Ma sali se krvolok.

Nego tema:

Nesto se ne sacam kad ja ono bih dete. Oduvek sam zelela da se osamostalim. Prvi "odlazak u svet" bio je sa 7 godina, kada sam, kao najbitniju stvar spakovala stoljnjak za rucavanje. (moras na necemu da jedes, a mozes njime i da se pokrijes ako je hladno).
    Ali, cudim se. I iznenzadjujem. Mada mislim da to u mom slucaju nema veze sa ocuvanjem deteta u sebi, nego sa mojim internim dozivljajem dogadjaja i sveta, koji se cesto ne poklapa sa realnoscu (ako se tako moze nazvati misljenje i vidjenje vecine drugih ljudi iz moje okoline).

Podrazumevano

Kad pogledas malo dete,pravi andjeo!A jednog dana odraste u kriminalca!Uopste,deca su tako divna i nevina...dok ne dodje pubertet i sve pokvari.
    Ovo su bile dve misli za dalje razmatranje.

Ma, pekmeze se za gluposti pa se posle tri minuta cerekaju. Nije baš svaka suza teška trauma i nije baš svako malo dete anđelče, ima i manipulanata, lažova, ucenjivača, razmaženih prinčeva i princeza, aljkavaca, jedača slina itd....
    Bez idealizacije molim....

Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Draga apotekarka,kao intelektualka i majka istovremeno,molim te odgovori mi na moje pitanje koje sam zapoceo:Kako deca postaju ono sto ne bi trebalo i sto niko ne bi zeleo?

Aktivan član
    Učlanjen
    09.10.2003.
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

Jedača slina :shock: ...

A šta je sa odraslim primercima gutača mrava, crva i ostale gamadi? To je društvo nametnulo kao stomačnu korisnu stvar.
    Misliš da dete sve samo treba da zna, čim se rodi da zna šta je dobro, a šta zlo....Čemu služi vaspitanje, čemu roditeljstvo...

Aktivan član *misutka* (avatar)
    Učlanjen
    06.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Sta mislite o ovome?
    Ako je odlika dece da ih sve cudi(a i ja smatram da jeste)al onako naivno i nevino(nakon toga sledi odusevljenje ili razocaranje)onda sam ja potpuno neodrasla.Zena, a veliko dete.

Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Citat Original postavio kocka_vesna

Sta mislite o ovome?
    Ako je odlika dece da ih sve cudi(a i ja smatram da jeste)al onako naivno i nevino(nakon toga sledi odusevljenje ili razocaranje)onda sam ja potpuno neodrasla.Zena, a veliko dete.
    Postoje brojne decije osobine,koja je najistaknutija?Po mom misljenju:BEZAZLENOST!Ako odrastemo a sacuvamo bezazlenost=ne zeleti nikome nista lose,odnosno zeleti svako dobro;biti NEISKVAREN!

Aktivan član *misutka* (avatar)
    Učlanjen
    06.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

[quote="Hektor"]
    Citat Original postavio kocka_vesna

Sta mislite o ovome?[/quote

Postoje brojne decije osobine,koja je najistaknutija?Po mom misljenju:BEZAZLENOST!Ako odrastemo a sacuvamo bezazlenost=ne zeleti nikome nista lose,odnosno zeleti svako dobro;biti NEISKVAREN!
    Ja se potpuno slazem sa ovim sto si rekao, ali mislim da postoji razlika izmedju decije i bezazlenosti odraslog coveka.Dete tu osobinu dobija rodjenjem(bar najveci broj dece) ili vaspitanjem u ranom detinjstvu,a kod odraslog coveka se ona, moje je misljenje, javlja kao rezultat nekih iskustava ili jednostavno bude stvar odluke ili principa(primer su verujuci ljudi)

Podrazumevano

Draga apotekarka,kao intelektualka i majka istovremeno,molim te odgovori mi na moje pitanje koje sam zapoceo:Kako deca postaju ono sto ne bi trebalo i sto niko ne bi zeleo?
    Kada se granice ne postave jasno i kada se zbog njihovog prelaženja ne primenjuje odgovarajuća sankcija dosledno i bez agresivnosti, to sasvim sigurno formira APP način razmišljanja (ako prođe - prođe ) što se kasnije nadograđuje sticanjem iskustva i potvrđivanjem istog u praksi.
    Roditelj koji se žali kako ga dete ne sluša a onog drugog sluša u stvari govori o sebi i svojoj doslednosti i volji u vaspitavanju.
    Naravno da je ljudski da nam se smuči da se preganjamo sa decom po sto puta za istu stvar ali moramo biti svesni da ako pustimo da ono što ne treba da prođe ipak prođe, formiramo mufljuza.

I da, ima ih koji jedu svoje sline a neki zamaču prste i u nošu pa probaju....ima toga još puno, da ne smaram .....

Podrazumevano

Citat Original postavio ms
    Jedača slina :shock: ...

A šta je sa odraslim primercima gutača mrava, crva i ostale gamadi? To je društvo nametnulo kao stomačnu korisnu stvar.
    Misliš da dete sve samo treba da zna, čim se rodi da zna šta je dobro, a šta zlo....Čemu služi vaspitanje, čemu roditeljstvo...

Mislim da ne znaju ništa pod milim bogom osim da se deru i to obilato koriste.
    Roditeljstvo služi da se prisetimo svih onih stvari koje smo uzimali zdravo za gotovo kod naših roditelja i da nam bude muka kad pomislimo šta smo im rekli ili radili kad smo bili u pubertetu.
    To je jedan divan životni ciklus koji nas oslobađa misli o sebi kao centru univerzuma zauvek.
    Naravno, dobra strana je i to što opet ideš na sankanje i spuštaš se kao lud a vadiš se da to radiš zbog deteta :wink:

Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Apotekarka,svaka ti cast!

Domaćin bhc33 (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2004.
    Reputaciona moć
    93

Podrazumevano

stvarno je jako jednostavno kao i sve istine

strah i egoizam(kompleksi,nagon za opstankom,za sexom,preterivanje u samo uzdizanju,pa zelja za dominacijom,pa manipulacija,pa vlast,pa apsolutna vlast,pa zelja za kontrolisanjem ljudi i nakraju nanosenje zla + sve ovo zajedno===djavo)

tako je sve i pochelo(djavo buducji da je dobio sve najbolje osobine odluchi da bude bog)

Podrazumevano

Jel ti to ozbiljno? :shock:
    A ja baš mislila da će sad opet da opletu po meni poetični borci za idealizaciju svakidašnjice bez nekog posebnog rezona, iskustva a ni razloga :wink:

Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Citat Original postavio apotekarka

A ja baš mislila da će sad opet da opletu po meni poetični borci za idealizaciju svakidašnjice bez nekog posebnog rezona, iskustva a ni razloga :wink:
    Za razliku od NJIH , Ti govoris MUDRO,na osnovu zivotnog iskustva,a oni samo "filozofiraju"!

Podrazumevano

Citat Original postavio apotekarka

Za razliku od NJIH , Ti govoris MUDRO,na osnovu zivotnog iskustva,a oni samo "filozofiraju"!

Hvala

Slične teme

1. Duh u nama
    Autor Tuzni_patak u forumu Muškarci
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 23.08.2008., 06:25
  2. sta cia zna o nama
    Autor nature u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 01.08.2007., 21:18
  3. Vanzemaljcu u nama i medju nama !!!
    Autor FATAL ERROR u forumu Književnost