RASKID, ponovo

Woo_Bg

Primećen član
Poruka
708
Zanima me koliko dugo je trajao vas najgori raskid u zivotu. Da se razumemo...koliko dugo ste patili za doticnom/doticnim. Posle koliko vremena ste se probudili i rekli sebi....preziveh, nije mi vise stalo? Samo iskrene odgovore, molim. :lol: :lol:
 
Postoje ljubavi koje se nikad ne prebole. Vrijeme samo sve to ublazi.
Mada je sve to individualno, ako je neko sklerotican, sve ce zaboraviti i krenuti dalje, sto je u jednu ruku i dobro.
Ali opet, bolje i tuzna ljubavna prica nego nikakva.
Na kraju, ako ste ok osobe uvijek se povremeno mozete vidjeti na nekom picu, pa poslije ko zna...
 
Ne mogu da se setim tacno kada sam prebolela prvog decka (3 godine veze) samo se secam njegove zbunjene face kada sam mu posle par godina od raskida rekla: "Kako je super sedeti preko puta tebe i ne osecati aman bas nista!"
Drugog znam kada sam prebolela posle 4 godine veze (prvo sam plakala, onda tugovala, pa se plasila, onda ga mrzela, pa bila besna, pa razocarana, pa zahvalna - sve su to faze odljubljivanja): pre tri nedelje smo se culi nakon 2 godine od raskida. Kao da pricam sa nekim koga sam davno poznavala i to je to. Opet nisam osecala aman bas nista.
 
Princeza:
Ne mogu da se setim tacno kada sam prebolela prvog decka (3 godine veze) samo se secam njegove zbunjene face kada sam mu posle par godina od raskida rekla: "Kako je super sedeti preko puta tebe i ne osecati aman bas nista!"
Drugog znam kada sam prebolela posle 4 godine veze (prvo sam plakala, onda tugovala, pa se plasila, onda ga mrzela, pa bila besna, pa razocarana, pa zahvalna - sve su to faze odljubljivanja): pre tri nedelje smo se culi nakon 2 godine od raskida. Kao da pricam sa nekim koga sam davno poznavala i to je to. Opet nisam osecala aman bas nista.

A je l' to sve trajalo te dve godine, ili si to samo tada konstatovala na taj nacin? Koja faza je najgora?
 
Posto je on raskinuo samnom na bezobrazan nacin onda sam prva dva dana plakala... onda sam prestala da placem (nisam vise imala tecnosti u sebi), onda sam tugovala nekih mesec dana, onda sam pocela da se plasim da ga ne sretnem sa drugom ili da ga ne sretnem i bez nje, onda sam ukapirala sta je uradio i onda sam pocela da ga mrzim, pa sam onda bila besna sto sam dozvolila da mi to uradi. To je vec period kada ga ne sanjas, ne mislis na njega kada legnes i kada ustanes, ali jos uvek izbegavas delove grada gde 12571687% mozes da ga sretnes. Onda sam pronasla tipa sa kojim sam usla u fantasticnu sex-varijantu. I onda se javila zahvalnost sto me je ostavio jer sam otkrila mnoge stvari koje nisam mogla jer sam bila u vezi sa njim (tu dolazi i deo sa poredjenjem iz neke druge teme). E onda, dodje nova godina koju provodis sa drustvom, pa rodjendan koji takodje provodis sa drustvom - i ustanovis koliko ti on u stvari nedostaje da ti prvi cestita rodjendan kako si navikla, ili kada si ljuta na ceo svet da te saslusa. Kres varijanta to ne moze da zameni. A onda i to prodje i dodje prolece ponovo ... oci i srce su ti sirom otvoreni... priustis sebi morsku varijantu od 3 dana naprimer... Nikada nisi imala sansu. I onda nenajavljeno naletis na bivseg - test! Iskuliras, kulturno se javis, ne ulazis u razgovor i zakljucujes da nije bilo toliko strasno, ali da te bes jos nije prosao i nerviras se sto ste se sreli u tramvaju gde nisi mogla da mu se na miru zahvalis sto te je ostavio, jer si najzad saznala sta znaci dobar sex :wink: ... a onda upoznas nekog novog ko malo razbije led i pocinjes da se opustas. (ali on je samo prelazni period i ti raskidas sa njim kada ustanovis da tu nece biti mnogo emocija i da trazis vise) E onda ... onaj posle njega je taj! Kada se skroz opustis. Onda ljubav istera iz srca i mozda sve i bes i razocarenje i spustis gard, najzad uzivas u svemu sto si naucila izmedju dva decka... Eto...
I onda se cujes sa bivsim, on zove da pita sta ima novo... ti ljubazno objasnis kako su svi, mama, tata, drustvo, pitanja o sebi malo eskiviras - sta ima on sve da zna... ne interesuje te nesto posebno sta on radi ali iz pristojnosti pitas. I zavrsis razgovor i zakljuicis kako je divno postati totalno ravnodusan! A ne umes tacno da kazes kada se to desilo: dan kao sto znas minut kada si se zaljubila ui njega.
Eto... tako to ide...
Da li ti je sada mao lakse!
Pravila su jednostavna:
Izbegavaj mesta gde ces ga sresti, ne pustaj vase pesme, ne idi kao treca u drustvo, idi na fudbal ili kosarku gde ima puno tipova i gde mozes da se zivices i izbacis pozitivnu energiju, idi u shoping, i uvek na ulici izgldaj super u slucaju da ga sretnes moras da izgledas bolje nego ikada :wink: , upisi kurs italijanskog, idi na more ili planinu, ne gledaj spanske serije i filmove sa Meg Rajan bar neko vreme! Ne radi nista sto ste zajedno radili i ne idi na mesta gde ste zajedno isli. Skloni slike i poklone negde ispod kreveta - ne bacaj ih bice ti kasnije zao, samo ih skloni. Frizer pod obavezno! Ne misli o tome sta bi bilo kada bi bilo... Odvikni se da citas njegov horoskop novinama. Ne resavaj testove tipa: "Koliko imam srece u ljubavi" i ne citaj knjige slicnog tipa. Procitaj knjige o samonadogradnji... Odgledaj "Bridzit Dzouns" tu ima par dobrih saveta (e da je meni bio taj film pre 2 godine) I tako... sve ce to samo doci na svoje... iz dana dan zaboravices njegov glas i tacnu boju njegovih ociju. Provodices vise vremena misleci na svoje obaveze (uvek pun rokovnik obaveza u prvih 6 meseci!!!) a sve manje na njega da nisi ni svesna. Prvi mesec je uvek najtezi, a prvi korak najduzi...
I veruj u happy end!

Uh ala ja znam da se raspisem!
 
Haha, draga, bas znas da se raspises...
Ali, koga briga, bar lijepo zvuci... :wink:
Sad malo o temi...
Nakon raskida veze koja je trajala 3,5 godine, trebalo mi je jos pet godina pa da se jednog jutra probudim i shvatim:'Hej, pa ja njega vise ne volim'...
Naravno, ne znam tacno kada je ljubav prestala, ali znam kada sam to shvatila...
Srecom po mene, on je vec odavno bio na Zapadu, tako da ga nisam godinama vidjela...
Svaki sljedeci period "preboljevanja" bio je laksi i kraci...
Ili ja vise ne mogu (ne znam) da volim kao tada, ili sam naucila kako da brze prebolim, ko bi ga znao...
Uglavnom, prezivi se sve to... I nova ljubav dodje...
Prije ili kasnije...
 
.....ubi ti mene u pojam. Pa to je kao u onom filmu: "i tako..moj najgori raskid je trajao dve godine".
Ko ce da prezivi sve to? Si ti normalna? :lol: :lol: Smanji malo, ljudi ce da se poplase, nece vise niko smeti da se zaljubi. E, dodajem i deo, koliko vam je trebalo da se opustite posle svega i zaista udjete (ALI ZAISTA) u novu vezu, otvoreno, cista srca i t.d. Hvala :D
 
Ebi ga draga znas da ja volim detalje! A i devojka me zamolila da joj pojasnim... To nece moci da procita ni u jednom zenskom casopisu. Najbolje se uci iz primera u RL.
Da udjem u pravu pravcatu vezu - cista srca - trebalo mi je godinu i po dana. Ne zbog toga da nisam mogla da prebolim biveg vec samo zato sto je toliko dugo trebalo da "naleti" onaj kome sam zelela da "poklonim" to srce. I evo zajedno smo vec 8 meseci.
 
Oko 3 godine. Mada, nismo se videli par godina vec, i ja sada ne znam kako bih odreagovala kada bih ga videla, da li bih osetila nesto.
Princezo svaka cast za savete, za mnoge bih se i sama slozila. Vazno je samo da sebe opteretis obavezama i ne dozvolis da razmisljas o nemu previse, kao i da sklonis i izbegavas sve sto te na njega podseca.
 
Ja ni najmanje nisam zaboravio moju najvecu ljubav. Evo jos malo pa ce cetvrta god kako nisam cuo ni rec od nje. :cry:
Btw. misim da znam jednu pricu o nekom paru koji je raskidao vezu svadjajuci se i miruci nekih sedam god. ako se dobro secam, il' je to bilo u nekom filmu? :P
 
ja godinu dana nisam htela (a vala ni mogla) da se upustim u nesto novo...pa sam se zeznula i upustila u vezu tipa "on mene voli,a meni je stalo do njega"(ne preporucujem nikome !!! :roll: :roll: :roll: ) pa se tu koprcala skoro godinu dana...pa iskoprcala( fala Bogu :lol: ),pa par meseci solirala...i sad zivim...

koliko to dodje ? 2godine od raskida do srece? :wink: :wink: :wink:

p.s.a prebolela sam ga posle nepunih godinu od raskida kad smo se sreli a ja imala osecaj da smo 2 stranca...posle sam ga se secala tu i tamo,narocito kada sam bila tuznjikava,ali nikada nisam zazalila sto sam raskinula...to mi je bila najpametnija odluka u zivotu(jedna od... :wink: :wink: :wink: ) :lol: :lol: :lol:
 
Princeza:
Ebi ga draga znas da ja volim detalje! A i devojka me zamolila da joj pojasnim... To nece moci da procita ni u jednom zenskom casopisu. Najbolje se uci iz primera u RL.
Da udjem u pravu pravcatu vezu - cista srca - trebalo mi je godinu i po dana. Ne zbog toga da nisam mogla da prebolim biveg vec samo zato sto je toliko dugo trebalo da "naleti" onaj kome sam zelela da "poklonim" to srce. I evo zajedno smo vec 8 meseci.

Klap, klap, klap,... svaka cast! Pusti ti primer - treba to ovako dobro prirediti... Naklon.
 
Posle 8 godina veze (od kojih sam poslednje dve pokusavala da izadjem iz te price ali on to nije prihvatao) trebalo mi je godinu dana da se vratim u normalu i da se setim da nisam u obavezi da ga zovem i da mu objasnjavam gda sam bila i sta sam radila (sto sam u vezi redovno radila). Sledeceg coveka srela sam slucajno i zaljubila se...nije trajalo dugo al ni raskid nije toliko boleo...i tako zivot ide dalje...
 
Sad ce Princeza da ti kaze... Porcanje je trajalo 60 minuta koliko je trajao raskid. Tada nisam mogla da verujem da mi to prica... Pogotovo sto je zaplakao u jednom trenutku. A onda sam zatvorila vrata stana za sobom.
Vec u liftu dok sam se spustala sa devetog u prizemlje i desetak minuta koliko mi je trebalo peske do najbolje drugarice sve mi je bilo jasno (inace vec sam u liftu izbrisala sve njegove telefone iz mob.)... I sutradan sam znala da ga nema vise... i kada se nisam cula/videla sa njim nedelju dana, pa dve, pa tri... onda sam zakljucila da mu se ne bih vratila ni da me moli da se pomirimo... zainat (vodolija).
Oh da... veoma sam brzo postala svesna da ga nema i da se nece vratiti! Pogotovo sto sam ga poznavala - Jarac retko kada menja svoju odluku. A ovo nije bio izuzetak. Sto brze to prihvatis to bolje za tebe!
 
Princeza:
Sad ce Princeza da ti kaze... ....... onda sam zakljucila da mu se ne bih vratila ni da me moli da se pomirimo... zainat (vodolija).
Oh da... veoma sam brzo postala svesna da ga nema i da se nece vratiti! Pogotovo sto sam ga poznavala - Jarac retko kada menja svoju odluku. A ovo nije bio izuzetak. Sto brze to prihvatis to bolje za tebe!

Jao bre princezo.....pa sto si takva....gde nadje tu kombinaciju znakova :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( Mislim da je ipak vreme da se bacim sa one moje nesretne terase.....
 

Back
Top