medenjaci

zlatna koka

Ističe se
Poruka
2.233
Vec cetvrtu godinu za redom za Bozic, tacnije badnji dan iznosimo na trg medenjake za prodaju i na poklon, pa evo nesto od toga
ovi su bili za prodaju


a 100-tinak ovakvih smo poklonili deci prolaznicima

Ima onih koji vec znaju da cemo doci, pa s nestrpljenjem ocekuju medenjakez:lol:

Na zalost ove godine zbog nekih problema, uspela sam da odvojim svega dva sata vremena za badnji dan i to je odprilike izgledalo ovako


Ovo su vozic i deda mraz s irvasima izbliza:

Bilo je jos i kucica, koje nisam slikala, sitnih medenjaka, kolaca i ukrasa....
 
MEDENJACI

1200 brašna
750g šećera
2 kašike kakao
2 kašičice sode bikarbone
2 kašičice začina za medenjake
100g mlevenih oraha
kora jednog limuna (ne mora)
6 jaja i 2 žumanca
250g meda
80g margarina

Sve dobro umesiti i ostaviti da odstoji na hladnom mestu, bar 24 sata. Rastanjiti, seci oblike i peci.
 
Neznam pod koju temu da stavim.Ovo poslednjih dana radim sa curicama,medene kucice od medenjaka.....

dsc01667.jpg




dsc01660.jpg
 
evo recepta i postupka,nije jos sastavljeno jer prvo ukrasim stranice pa kad se osusi sastavljam.Ukrasavam sa rojal masom (recept od Minje),cak su dobri od barvala gelovi za pisanje,ima ih u raznim bojama,a ukrasavanje je po izboru...
ja pravim po ovom receptu
MEKANI MEDENJACI
500gr brasna
kasikica sode bikarbone
150gr maslaca ili margarina(moze i kokosova mast)
150gr prah secera
2jaja
150gr sagrejanog i ohlađenog meda
cimet,muskatni orah
umesiti i nek stoji u frizideru 1h,moze i citav dan.Praviti kuglice ređati na peko papir i peci na 180 oko 12-15 min,kada se izvade iz rerne jos uvek su mekani kasniej se stvrdnu,
A za kucicu razvucem debljine oko 0,5cm

dsc01683.jpg


dsc01684.jpg

dsc01685.jpg


dsc01686.jpg


dsc01687.jpg


nastavlja se;)
 
Ovih dana pravimo i medenjake po Kokinom receptu:)
Mogla bi (il vec i postoji) posebna tema o medenjacima,sta mislite?Malopre sam gledala stare brojeve praktike 2000g i 2002 g i tamo ima par recepata o medenjacima,u nekom broju je cak bila i šema za kucice(ja je nemam).Bas sam se zarazila sa tim medenjacima:rumenka:
 
Kity, cestitam, zaista prelepo:))
Ovo si me lepo podestila da prelistam stare praktike, da vidim sta se u njima moze naci!
Evo lagano pocinje sezona medenjaka, bas se radujem:D
 
Ja imam neke medenjake sto sam pravila u mom albumu, ali sam dosta toga pobrisala da bih mogla da stavim novije slikice torti :(
Pravila sam i kucice i crkvice i kocije i sanke s deda mrazom, jelkice i scenu rodjenja Isusovog i vozice s vagoncicima koji su puni lesnika oraha, suvog voca i ostalih djakonija za badnji dan i od medenjaka pravim bombonjete za vencanja (to je pravi hit) i pozivnice za decije rodjendane... Ma samo treba pustiti masti na volju i igrati se, jos bolje u prisustvu dece, jer to njima ostaje kao najlepsa uspomena is detinjstva.
Za ovu Novu godinu sam se dogovorila sa Matijinom vaspitacicom da im posaljem medenjake i 4-5 kg fondana u raznim bojama (crvena, plava, zelena, zuta, bela), pa da se jedan dan igraju, ukrasavaju jelkice, sneska belica i ostale oblike koje im spremim, a onda da to odnesu kuci. Znam da ce moje dete biti odusevljeno, jer i sada sav vazan dolazi kuci kada mu vaspitacica pohvali mamu :mrgreen::whistling:, a to ce mi biti i dobra reklama :D
Tada cemo poslati i fotoaparat u vrtic, pa ce vaspitacica sve to i slikati, a onda cu postaviti slikice da vidite kakvo je to odusevljenje :super:
 
Ja imam neke medenjake sto sam pravila u mom albumu, ali sam dosta toga pobrisala da bih mogla da stavim novije slikice torti :(
Pravila sam i kucice i crkvice i kocije i sanke s deda mrazom, jelkice i scenu rodjenja Isusovog i vozice s vagoncicima koji su puni lesnika oraha, suvog voca i ostalih djakonija za badnji dan i od medenjaka pravim bombonjete za vencanja (to je pravi hit) i pozivnice za decije rodjendane... Ma samo treba pustiti masti na volju i igrati se, jos bolje u prisustvu dece, jer to njima ostaje kao najlepsa uspomena is detinjstva.
Za ovu Novu godinu sam se dogovorila sa Matijinom vaspitacicom da im posaljem medenjake i 4-5 kg fondana u raznim bojama (crvena, plava, zelena, zuta, bela), pa da se jedan dan igraju, ukrasavaju jelkice, sneska belica i ostale oblike koje im spremim, a onda da to odnesu kuci. Znam da ce moje dete biti odusevljeno, jer i sada sav vazan dolazi kuci kada mu vaspitacica pohvali mamu :mrgreen::whistling:, a to ce mi biti i dobra reklama :D
Tada cemo poslati i fotoaparat u vrtic, pa ce vaspitacica sve to i slikati, a onda cu postaviti slikice da vidite kakvo je to odusevljenje :super:

limit je povećan... na 500 slika po korisniku ;)
 
Ako su vam po volji kuććice od medenjaka evo šaljem vam neke sličice. Mislim da su OK.
Pozdrav za sve pa i one koji samo čitaju :rtfm:
 

Prilozi

  • imageCAF3Z9P4.jpg
    imageCAF3Z9P4.jpg
    31,3 KB · Pregleda: 108
  • imageCAV9S6CO.jpg
    imageCAV9S6CO.jpg
    42,1 KB · Pregleda: 108
  • HolidayHermitage.jpg
    HolidayHermitage.jpg
    29,9 KB · Pregleda: 107
Ja imam neke medenjake sto sam pravila u mom albumu, ali sam dosta toga pobrisala da bih mogla da stavim novije slikice torti :(
Pravila sam i kucice i crkvice i kocije i sanke s deda mrazom, jelkice i scenu rodjenja Isusovog i vozice s vagoncicima koji su puni lesnika oraha, suvog voca i ostalih djakonija za badnji dan i od medenjaka pravim bombonjete za vencanja (to je pravi hit) i pozivnice za decije rodjendane... Ma samo treba pustiti masti na volju i igrati se, jos bolje u prisustvu dece, jer to njima ostaje kao najlepsa uspomena is detinjstva.
Za ovu Novu godinu sam se dogovorila sa Matijinom vaspitacicom da im posaljem medenjake i 4-5 kg fondana u raznim bojama (crvena, plava, zelena, zuta, bela), pa da se jedan dan igraju, ukrasavaju jelkice, sneska belica i ostale oblike koje im spremim, a onda da to odnesu kuci. Znam da ce moje dete biti odusevljeno, jer i sada sav vazan dolazi kuci kada mu vaspitacica pohvali mamu :mrgreen::whistling:, a to ce mi biti i dobra reklama :D
Tada cemo poslati i fotoaparat u vrtic, pa ce vaspitacica sve to i slikati, a onda cu postaviti slikice da vidite kakvo je to odusevljenje :super:


Moje klinke se odusevljene kucicama i ostalim.Ivana mi je rekla da hoce da nosi u vrtic jednu kucicu al mi je rekla moras staviti dimnjak.Kaze mi kakve su to kuce bez dimnjaka:zcepanje:
Da kod tebe sam videla kocije deda mraz i vozic,jel imas neku semu il moze slikica malo veca da pokusamo i mi:hvala:
 
Nemam semu, nego odprilike. A pravila sam kucicu s dimnjakom, pa unutra stavim svecicu naspram tog dimnjaka i upalim...Prelepo je. Obavezno mora dimnjak inace bi izgorela kucica :confused::sad2:
Takodje sam pravila kutijice sa poklopcem napunjene bombonama (kao one kutijice za nakit) i kutijice sa otvorima u obliku zvezdica sa strane i s rupom odozgo i unutra takodje stavim svecicu...Nazalost vecinu toga nisam slikala iako sam imala fotoaparat...Zaboravilo se :sad2:
 

Back
Top