Izmedju razuma i srca..

lady aries

Primećen član
Poruka
502
Sedim juce sa poznanicom na kafi..pricamo!!Kaze mi ona..'Udajem se..ne volim ga dovoljno,ali on je naj pazljiviji muskarac koga sam srela i jednostavno ga postujem!Imam 35god.i sve dobre sanse sam propustila..sta mi drugo preostaje..u ovim godinama ne mogu se zavitlavati sa ljubavlju i vratiti proslost!On me voli,ja njega ne..ali surova realnost me tera na to, nemam izlaza..Bioloski sat kuca,imam potrebu da stvorim svoju porodicu'! Posle tog razgovora,ja razmisljam..da li je za nju zaista kasno da pronadje nekog koga ce zavoleti na pravi nacin..da li se moze ziveti u braku bez ljubavi..voljen si a ne volis..kakav je to zivot!??Sta vi mislite o svemu tome...:(
 
Sedim juce sa poznanicom na kafi..pricamo!!Kaze mi ona..'Udajem se..ne volim ga dovoljno,ali on je naj pazljiviji muskarac koga sam srela i jednostavno ga postujem!Imam 35god.i sve dobre sanse sam propustila..sta mi drugo preostaje..u ovim godinama ne mogu se zavitlavati sa ljubavlju i vratiti proslost!On me voli,ja njega ne..ali surova realnost me tera na to, nemam izlaza..Bioloski sat kuca,imam potrebu da stvorim svoju porodicu'! Posle tog razgovora,ja razmisljam..da li je za nju zaista kasno da pronadje nekog koga ce zavoleti na pravi nacin..da li se moze ziveti u braku bez ljubavi..voljen si a ne volis..kakav je to zivot!??Sta vi mislite o svemu tome...:(

Ili ga voli ili ne jer u pocetku kazes tj ona "Ne volim ga dovoljno...".
Da ga zaista ne voli ne bi ni pomisljala na brak .Mozda je ona ocekivala da ce se udati za nekog koga ce bezuslovno voleti pa je sada jednostavno razocarana jer nije dobila ono sto je ocekivala po pitanju osecanja.Ipak,to je sasvim razumljivo jer je ona sa 35 godina vec naucila da prepozna osobu koja ce joj pruziti ono sto trazi.Dobrog supruga i oca za buducu zajednicku decu.Nisam sigurna da je ona sasvim iskrena prema tebi i sebi i ipak ona tog coveka voli ali sada je ljubav zrela,realna pa joj se mozda cini da nije dovoljna.
 
Ili ga voli ili ne jer u pocetku kazes tj ona "Ne volim ga dovoljno...".
Da ga zaista ne voli ne bi ni pomisljala na brak .Mozda je ona ocekivala da ce se udati za nekog koga ce bezuslovno voleti pa je sada jednostavno razocarana jer nije dobila ono sto je ocekivala po pitanju osecanja.Ipak,to je sasvim razumljivo jer je ona sa 35 godina vec naucila da prepozna osobu koja ce joj pruziti ono sto trazi.Dobrog supruga i oca za buducu zajednicku decu.Nisam sigurna da je ona sasvim iskrena prema tebi i sebi i ipak ona tog coveka voli ali sada je ljubav zrela,realna pa joj se mozda cini da nije dovoljna.

Razumem sta si htela reci..ali ona je zaista bila iskrena prema meni..otvorila mi je dusu..i zaista ga ne voli...(u sta su me uverile njene suze)..ali pod pritiskom okoline,bioloskog sata,saznanja da su sve drugarice vec uveliko u braku,i mnogih saznanja u tim godinama..ona se odlucila za brak!Poenta je,da svesno ulazi u brak bez ljubavi..ima li to smisla..po meni nema..cak i da ima pedeset godina...p.s.verovatno da oseca samo postovanje prema njemu..oseca da je voljena...a uskracena je za osecaj da ona voli
 
Poslednja izmena:
Razumem sta si htela reci..ali ona je zaista bila iskrena prema meni..otvorila mi je dusu..i zaista ga ne voli...(u sta su me uverile njene suze)..ali pod pritiskom okoline,bioloskog sata,saznanja da su sve drugarice vec uveliko u braku,i mnogih saznanja u tim godinama..ona se odlucila za brak!Poenta je,da svesno ulazi u brak bez ljubavi..ima li to smisla..po meni nema..cak i da ima pedeset godina...

Ako ga zaista ne voli,a ti si joj prijateljica ,odgovori je od toga.Brak zna da bude jako,jako naporan i s onim kog volis.Uci u brak zbog raznih pritisaka okoline je besmislica.Mozda je ona jednostavno odustala od cekanja da naidje "onaj pravi"pa zato radi ovako nepromisljeno.
Da je moja prijateljica,pruzila bih joj svu mogucu podrsku i verovatno bih pokusala da je sprecim da napravi najvecu gresku u zivotu.On ce naici kad najmanje bude ocekivala a za decu ima jos vremena:)
 
Sedim juce sa poznanicom na kafi..pricamo!!Kaze mi ona..'Udajem se..ne volim ga dovoljno,ali on je naj pazljiviji muskarac koga sam srela i jednostavno ga postujem!Imam 35god.i sve dobre sanse sam propustila..sta mi drugo preostaje..u ovim godinama ne mogu se zavitlavati sa ljubavlju i vratiti proslost!On me voli,ja njega ne..ali surova realnost me tera na to, nemam izlaza..Bioloski sat kuca,imam potrebu da stvorim svoju porodicu'! Posle tog razgovora,ja razmisljam..da li je za nju zaista kasno da pronadje nekog koga ce zavoleti na pravi nacin..da li se moze ziveti u braku bez ljubavi..voljen si a ne volis..kakav je to zivot!??Sta vi mislite o svemu tome...:(
ili moze da zatrudni sada, a partnera kada nadje nasla je... i onog sledeceg itd.
 
Ako ga zaista ne voli,a ti si joj prijateljica ,odgovori je od toga.Brak zna da bude jako,jako naporan i s onim kog volis.Uci u brak zbog raznih pritisaka okoline je besmislica.Mozda je ona jednostavno odustala od cekanja da naidje "onaj pravi"pa zato radi ovako nepromisljeno.
Da je moja prijateljica,pruzila bih joj svu mogucu podrsku i verovatno bih pokusala da je sprecim da napravi najvecu gresku u zivotu.On ce naici kad najmanje bude ocekivala a za decu ima jos vremena:)

Upravo tako..i ja sam joj to sve rekla,pokusala ukazati na gresku koju ce da napravi..ali na to sve ona mi je rekla da sam naivna,da u tim godinama ne moze 'pronaci' ljubav,da je razocarana sto su je stigle godine a ona se nije emotivno ostvarila..da jos uvek voli drugog muskarca iz proslosti..ali da je to proslost..sve u svemu,znam da je jako konfuzna,da pati zbog svoje odluke,ali da nema izlaza..jer joj je 'realnost' udarila u glavu..
 
Bolje da odustane od braka, jer stvarati decu sa nekim koga ne voliš...Imam takav primer u okolini...Mučenje...Uostalom, nije ni toliko kasno...Može da rodi i u 40...

Mucenje je prava rec..bar ja tako mislim..ok..shvatam da joj je dosadilo da bude 'baba devojka'..da se boji vremena koje curi,znam da zeli da 'dom'...a da li je to zaista vredno ako nekoga ne volis na pravi nacin....
 
Upravo tako..i ja sam joj to sve rekla,pokusala ukazati na gresku koju ce da napravi..ali na to sve ona mi je rekla da sam naivna,da u tim godinama ne moze 'pronaci' ljubav,da je razocarana sto su je stigle godine a ona se nije emotivno ostvarila..da jos uvek voli drugog muskarca iz proslosti..ali da je to proslost..sve u svemu,znam da je jako konfuzna,da pati zbog svoje odluke,ali da nema izlaza..jer joj je 'realnost' udarila u glavu..

Ma koja realnost i koje godine???Ona je u velikoj zabludi i verovatno je jako razocarana.Odgovaraj je kako znas:)
 
Cuo sam danas ovakvu pricu,identicnu,samo sto je obrnuta situacija,nisam znao kako da pomognem :confused:po meni je greska,ali na kraju ispada da je cisto,individualno
treba sesti,sabrati,oduzeti,neke stvari moras resiti sam

Mislim da je 'danas'mnogo takvih prica oko nas!Naravno sve je stvar odluke..ali ja sam joj u ocima videla bol...videla sam lom..zaista, borba razuma i srca...:(
 
Ma koja realnost i koje godine???Ona je u velikoj zabludi i verovatno je jako razocarana.Odgovaraj je kako znas:)

Da znas da hocu;)..mada je malo nezahvalno..ali mislim da joj treba otvoriti oci..!Mislim da je u ovoj situaciji kljucna rec STRAH...strah da ce ostati sama,strah da nece pronaci nikog..da ce ostariti bez dece..okolina koja namece misljenja..ma mnogo toga je u igri..
 
Da znas da hocu;)..mada je malo nezahvalno..ali mislim da joj treba otvoriti oci..!Mislim da je u ovoj situaciji kljucna rec STRAH...strah da ce ostati sama,strah da nece pronaci nikog..da ce ostariti bez dece..okolina koja namece misljenja..ma mnogo toga je u igri..

auuu...pa zar ne mislis da su njene odluke, kao i njeni motivi, ipak...njena stvar...
tj. ono sto je dobro za mene ne mora nuzno bit dobro i za tebe...bla bla...:neutral:
 
Da znas da hocu;)..mada je malo nezahvalno..ali mislim da joj treba otvoriti oci..!Mislim da je u ovoj situaciji kljucna rec STRAH...strah da ce ostati sama,strah da nece pronaci nikog..da ce ostariti bez dece..okolina koja namece misljenja..ma mnogo toga je u igri..

Prava prijateljica ce to uciniti i po cenu da bude neshvacena od pomenute devojke:).U nekom momentu tuge misli da je najbolje da se uda.Koja greska:dash:
 
Naravno da je nezahvalno pricati o nekom a to nismo mi..ali zasto sve shvatati licno..evo razgovaramo o tom..kao o 'pojavi'..'primeru' iz zivota..


zato sto si stvari postavila tako; odgovaraces je...bla,bla...
super, al joj reci da ako se ne pojavi Mr Savrseni uvazavas reklamacije na savjete...
u vezi nje i njenog zivota...ono, sta te boli patka, ne radi se o tebi...nije licno...:mrgreen:
 

Back
Top