Izmedju razuma i srca..
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 109

Tema: Izmedju razuma i srca..

Zainteresovan član lady aries (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano Izmedju razuma i srca..

Sedim juce sa poznanicom na kafi..pricamo!!Kaze mi ona..'Udajem se..ne volim ga dovoljno,ali on je naj pazljiviji muskarac koga sam srela i jednostavno ga postujem!Imam 35god.i sve dobre sanse sam propustila..sta mi drugo preostaje..u ovim godinama ne mogu se zavitlavati sa ljubavlju i vratiti proslost!On me voli,ja njega ne..ali surova realnost me tera na to, nemam izlaza..Bioloski sat kuca,imam potrebu da stvorim svoju porodicu'! Posle tog razgovora,ja razmisljam..da li je za nju zaista kasno da pronadje nekog koga ce zavoleti na pravi nacin..da li se moze ziveti u braku bez ljubavi..voljen si a ne volis..kakav je to zivot!??Sta vi mislite o svemu tome...

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano Re: Izmedju razuma i srca..

Mislim da je u pravu...
    Hy everybody

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

been there, done that...zakljucila da ipak nisam Svabo, Englez, a bogami ni... tj. jok. : )))

Buduća legenda Luna (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2858

Citat Original postavio lady aries Pogledaj poruku
    Sedim juce sa poznanicom na kafi..pricamo!!Kaze mi ona..'Udajem se..ne volim ga dovoljno,ali on je naj pazljiviji muskarac koga sam srela i jednostavno ga postujem!Imam 35god.i sve dobre sanse sam propustila..sta mi drugo preostaje..u ovim godinama ne mogu se zavitlavati sa ljubavlju i vratiti proslost!On me voli,ja njega ne..ali surova realnost me tera na to, nemam izlaza..Bioloski sat kuca,imam potrebu da stvorim svoju porodicu'! Posle tog razgovora,ja razmisljam..da li je za nju zaista kasno da pronadje nekog koga ce zavoleti na pravi nacin..da li se moze ziveti u braku bez ljubavi..voljen si a ne volis..kakav je to zivot!??Sta vi mislite o svemu tome...
    Ili ga voli ili ne jer u pocetku kazes tj ona "Ne volim ga dovoljno...".
    Da ga zaista ne voli ne bi ni pomisljala na brak .Mozda je ona ocekivala da ce se udati za nekog koga ce bezuslovno voleti pa je sada jednostavno razocarana jer nije dobila ono sto je ocekivala po pitanju osecanja.Ipak,to je sasvim razumljivo jer je ona sa 35 godina vec naucila da prepozna osobu koja ce joj pruziti ono sto trazi.Dobrog supruga i oca za buducu zajednicku decu.Nisam sigurna da je ona sasvim iskrena prema tebi i sebi i ipak ona tog coveka voli ali sada je ljubav zrela,realna pa joj se mozda cini da nije dovoljna.
    "Some people never go crazy.What truly horrible lives they must lead."
    Charles Buk
    owski

Učlanjen
    22.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio Luna72 Pogledaj poruku
    Ili ga voli ili ne jer u pocetku kazes tj ona "Ne volim ga dovoljno...".
    Da ga zaista ne voli ne bi ni pomisljala na brak .Mozda je ona ocekivala da ce se udati za nekog koga ce bezuslovno voleti pa je sada jednostavno razocarana jer nije dobila ono sto je ocekivala po pitanju osecanja.Ipak,to je sasvim razumljivo jer je ona sa 35 godina vec naucila da prepozna osobu koja ce joj pruziti ono sto trazi.Dobrog supruga i oca za buducu zajednicku decu.Nisam sigurna da je ona sasvim iskrena prema tebi i sebi i ipak ona tog coveka voli ali sada je ljubav zrela,realna pa joj se mozda cini da nije dovoljna.
    Razumem sta si htela reci..ali ona je zaista bila iskrena prema meni..otvorila mi je dusu..i zaista ga ne voli...(u sta su me uverile njene suze)..ali pod pritiskom okoline,bioloskog sata,saznanja da su sve drugarice vec uveliko u braku,i mnogih saznanja u tim godinama..ona se odlucila za brak!Poenta je,da svesno ulazi u brak bez ljubavi..ima li to smisla..po meni nema..cak i da ima pedeset godina...p.s.verovatno da oseca samo postovanje prema njemu..oseca da je voljena...a uskracena je za osecaj da ona voli
    Poslednji put ažurirao/la lady aries : 11.12.2009. u 01:57

Učlanjen
    09.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2858

Razumem sta si htela reci..ali ona je zaista bila iskrena prema meni..otvorila mi je dusu..i zaista ga ne voli...(u sta su me uverile njene suze)..ali pod pritiskom okoline,bioloskog sata,saznanja da su sve drugarice vec uveliko u braku,i mnogih saznanja u tim godinama..ona se odlucila za brak!Poenta je,da svesno ulazi u brak bez ljubavi..ima li to smisla..po meni nema..cak i da ima pedeset godina...
    Ako ga zaista ne voli,a ti si joj prijateljica ,odgovori je od toga.Brak zna da bude jako,jako naporan i s onim kog volis.Uci u brak zbog raznih pritisaka okoline je besmislica.Mozda je ona jednostavno odustala od cekanja da naidje "onaj pravi"pa zato radi ovako nepromisljeno.
    Da je moja prijateljica,pruzila bih joj svu mogucu podrsku i verovatno bih pokusala da je sprecim da napravi najvecu gresku u zivotu.On ce naici kad najmanje bude ocekivala a za decu ima jos vremena
    Charles Buk
    owski

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

ili moze da zatrudni sada, a partnera kada nadje nasla je... i onog sledeceg itd.
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Iskusan Giovanna (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    405

Bolje da odustane od braka, jer stvarati decu sa nekim koga ne voliš...Imam takav primer u okolini...Mučenje...Uostalom, nije ni toliko kasno...Može da rodi i u 40...

Učlanjen
    22.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Ako ga zaista ne voli,a ti si joj prijateljica ,odgovori je od toga.Brak zna da bude jako,jako naporan i s onim kog volis.Uci u brak zbog raznih pritisaka okoline je besmislica.Mozda je ona jednostavno odustala od cekanja da naidje "onaj pravi"pa zato radi ovako nepromisljeno.
    Da je moja prijateljica,pruzila bih joj svu mogucu podrsku i verovatno bih pokusala da je sprecim da napravi najvecu gresku u zivotu.On ce naici kad najmanje bude ocekivala a za decu ima jos vremena
    Upravo tako..i ja sam joj to sve rekla,pokusala ukazati na gresku koju ce da napravi..ali na to sve ona mi je rekla da sam naivna,da u tim godinama ne moze 'pronaci' ljubav,da je razocarana sto su je stigle godine a ona se nije emotivno ostvarila..da jos uvek voli drugog muskarca iz proslosti..ali da je to proslost..sve u svemu,znam da je jako konfuzna,da pati zbog svoje odluke,ali da nema izlaza..jer joj je 'realnost' udarila u glavu..

Domaćin Ledzer (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    145

E,sto mi je sve to nesto poznato...
    Kakav crni ,brak,dal' je ta zena normalna !!!!!
    https://www.youtube.com/watch?v=Ti5OaadrS9I

Domaćin
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Cuo sam danas ovakvu pricu,identicnu,samo sto je obrnuta situacija,nisam znao kako da pomognem po meni je greska,ali na kraju ispada da je cisto,individualno
    treba sesti,sabrati,oduzeti,neke stvari moras resiti sam
    The Gods envy us

Učlanjen
    22.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio Giovanna Pogledaj poruku
    Bolje da odustane od braka, jer stvarati decu sa nekim koga ne voliš...Imam takav primer u okolini...Mučenje...Uostalom, nije ni toliko kasno...Može da rodi i u 40...
    Mucenje je prava rec..bar ja tako mislim..ok..shvatam da joj je dosadilo da bude 'baba devojka'..da se boji vremena koje curi,znam da zeli da 'dom'...a da li je to zaista vredno ako nekoga ne volis na pravi nacin....

Učlanjen
    09.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2858

Upravo tako..i ja sam joj to sve rekla,pokusala ukazati na gresku koju ce da napravi..ali na to sve ona mi je rekla da sam naivna,da u tim godinama ne moze 'pronaci' ljubav,da je razocarana sto su je stigle godine a ona se nije emotivno ostvarila..da jos uvek voli drugog muskarca iz proslosti..ali da je to proslost..sve u svemu,znam da je jako konfuzna,da pati zbog svoje odluke,ali da nema izlaza..jer joj je 'realnost' udarila u glavu..
    Ma koja realnost i koje godine???Ona je u velikoj zabludi i verovatno je jako razocarana.Odgovaraj je kako znas
    Charles Buk
    owski

Učlanjen
    22.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio *upINtheSKY Pogledaj poruku
    Cuo sam danas ovakvu pricu,identicnu,samo sto je obrnuta situacija,nisam znao kako da pomognem po meni je greska,ali na kraju ispada da je cisto,individualno
    treba sesti,sabrati,oduzeti,neke stvari moras resiti sam
    Mislim da je 'danas'mnogo takvih prica oko nas!Naravno sve je stvar odluke..ali ja sam joj u ocima videla bol...videla sam lom..zaista, borba razuma i srca...

Domaćin Ledzer (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    145

To nije borba izmedju razuma i srca nego izmedju srca i gluposti , da se niko ne nadje uvredjen,jer sam istu glupost pocinila (slicnu,nije bas islo do oltara )
    https://www.youtube.com/watch?v=Ti5OaadrS9I

Domaćin
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Mislim da je 'danas'mnogo takvih prica oko nas!Naravno sve je stvar odluke..ali ja sam joj u ocima videla bol...videla sam lom..zaista, borba razuma i srca...
    e pa u tom slucaju se slusa srce,razum nema sta da trazi
    The Gods envy us

Učlanjen
    22.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Ma koja realnost i koje godine???Ona je u velikoj zabludi i verovatno je jako razocarana.Odgovaraj je kako znas
    Da znas da hocu..mada je malo nezahvalno..ali mislim da joj treba otvoriti oci..!Mislim da je u ovoj situaciji kljucna rec STRAH...strah da ce ostati sama,strah da nece pronaci nikog..da ce ostariti bez dece..okolina koja namece misljenja..ma mnogo toga je u igri..

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Da znas da hocu..mada je malo nezahvalno..ali mislim da joj treba otvoriti oci..!Mislim da je u ovoj situaciji kljucna rec STRAH...strah da ce ostati sama,strah da nece pronaci nikog..da ce ostariti bez dece..okolina koja namece misljenja..ma mnogo toga je u igri..
    auuu...pa zar ne mislis da su njene odluke, kao i njeni motivi, ipak...njena stvar...
    tj. ono sto je dobro za mene ne mora nuzno bit dobro i za tebe...bla bla...

Učlanjen
    09.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2858

Prava prijateljica ce to uciniti i po cenu da bude neshvacena od pomenute devojke.U nekom momentu tuge misli da je najbolje da se uda.Koja greska
    Charles Buk
    owski

Iskusan Giovanna (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    405

Bolje biti sam, a srećan nego sa bilo kim, nesrećan...

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

jeste, a kad se...godinama kasnije predomisli
    svi cete je drzat za ruku dok vam slini na ramenu...
    realno, tesko je reci sta se zaista dogadja izmedju dvoje ljudi...koji nismo mi...

Učlanjen
    22.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio *upINtheSKY Pogledaj poruku
    e pa u tom slucaju se slusa srce,razum nema sta da trazi
    Glupo je da sad prepricavam ceo tok razgovora..ali evo sazeto..kad sam joj ja to isto rekla,da mora osecanju dati sansu a ne razumu..kad sam pokusala dopreti do nje..rekla mi je..da joj razum govori..da ako ovog lika propusti ko zna da li ce ikada vise naci nekog..ostace sama..

Učlanjen
    09.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2858

To je glupost
    Charles Buk
    owski

Učlanjen
    22.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio Vragana Pogledaj poruku
    jeste, a kad se...godinama kasnije predomisli
    svi cete je drzat za ruku dok vam slini na ramenu...
    realno, tesko je reci sta se zaista dogadja izmedju dvoje ljudi...koji nismo mi...
    Naravno da je nezahvalno pricati o nekom a to nismo mi..ali zasto sve shvatati licno..evo razgovaramo o tom..kao o 'pojavi'..'primeru' iz zivota..

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Naravno da je nezahvalno pricati o nekom a to nismo mi..ali zasto sve shvatati licno..evo razgovaramo o tom..kao o 'pojavi'..'primeru' iz zivota..

zato sto si stvari postavila tako; odgovaraces je...bla,bla...
    super, al joj reci da ako se ne pojavi Mr Savrseni uvazavas reklamacije na savjete...
    u vezi nje i njenog zivota...ono, sta te boli patka, ne radi se o tebi...nije licno...

Slične teme

1. STA VAS DOVODI U STANJE RAZUMA?
    Autor rile_laki_oblak u forumu Arhiva
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 23.07.2016., 21:37
  2. glas razuma
    Autor sashac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.03.2008., 03:00
  3. Glas razuma
    Autor Jooockey u forumu Arhiva
    Odgovora: 68