Treba li pisati i govoriti o onima koji nisu tu !?

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
Pre neku nedelju odgledah još jednu nedeljnu epizodu UTISKA od nedelje...ista me je potakla da napišem ovaj post.

mislim, nije bitna emisija kao emisija, to o čemu ću sad ovde da pišem dešava se posvuda gde polemišu dvoje, toje, stotinu ljudi.

dakle, videli ste kada neki govornik počne u nekoj emisiji da pominje u nekom negativnom kontekstu nekog recimo partiskog druga i kolegu iz druge opcije, taj odmah zajauče i zapomaže sledećom rečenicom: kolega nije u redu da pominjete JANKA JANKOVIĆA kad ON nije tu !

to ste mali milion puta čuli, ne diraj i ne kritikuj onoog ko nije TU u studiju, a poznato je da ceo svet bar za sada ne može da udje u neki tv i radio studio pa da ga .ebeš.

hmm, šta je zanimljivo ovde, kada hvališ nekoga , e tada nije problem što taj nije tu, nema veze, ali ako nekoga kritikuješ, e to je nedopustivo i grozno...

iz izloženog se da videti da smo mi apsolutni šampioni sveta u ovakvim disciplinama...

znate i sami da čoveka gore na slici koji se zove isto kao i frontmen grupe TIME gospodin Dado Topić, dnevno posvuda u svetu pominju uglavnom u negativnom kontekstu, a da on nije tu...sprečen opravdano.

uvek me je nerviralo to idiJosko potezanje argumenta da se ne sme pričati i kritikovati onoga ko nije trenutno TU...

pa tim blentarama i pokvarenjacima ovde ne bi mogli nikoga da prozivamo ako nije u ONLINE statusu jel' da...

da ne drvim više, mislim da ste shvatili o čemu vam pišem i koga kritikujem, iako nisu ovde, e sram me bilo što nisu ONline ovde.

P.S. HTEO sam da pomenem BENITA Musolinija i FRANKA i BOKASU i POL POTA, DZEKA TRBOSEKA, ali nije fer da ih uzimam u usta kad ljudi nisu TU, a ko zna da li su i tamo.
 
Preteruju... Mogu ja da pricam bilo sta, ali taj ima pravo na repliku, demanti sta god.

Ako se sprecava, to znaci da se taj neko ne pojavljuje na toj televiziji... iz nekih razloga. Ali navesti da li je razlog sto nece da ga puste na ekran ili je razlog odbijanje da se pojavi tu.

Pa ako dobrovoljno ne zeli da se pojavi - komentarisi po volji.

A ako nece da ga puste... onda to moze da bude krsenje tih istih principa na koje se ovi prvi pozivaju.
 
Нема већег неморала од те ТВ емисије.
Зашто? :think:

Та емисија зависи пре свега од гостију.

А и О. Б. уме да провоцира , све по реду.

П.С.
Што се тиче неморала на ТВ, и неукуса, има много горих примера, од разних ВБ-ова, преко оних "Мењам жену", или како већ, до пинк-турбо-фолка... :mrgreen:
 
Pričati o onima koji nisu tu je nepristojno. Sem ak oto ne radite o meni kad sam banovan i ako te priče nisu najnegativnije moguće. Tako se moj imidž negativca učvršćuje, tako da vas ohrabrujem da to i činite... a što se tiče te emisije ona je odlična. Odmerena, pristojna i odlično vodjena sa poštovanjem kako za goste tako i z agledaoce koji se javljaju. Bravo Olja, da drugačije izgledaš i da se drugačije ponašaš muvao bih te što je vrhunski kompliment koji ja nekome mogu dati.
 
Pre neku nedelju odgledah još jednu nedeljnu epizodu UTISKA od nedelje...ista me je potakla da napišem ovaj post.

mislim, nije bitna emisija kao emisija, to o čemu ću sad ovde da pišem dešava se posvuda gde polemišu dvoje, toje, stotinu ljudi.

dakle, videli ste kada neki govornik počne u nekoj emisiji da pominje u nekom negativnom kontekstu nekog recimo partiskog druga i kolegu iz druge opcije, taj odmah zajauče i zapomaže sledećom rečenicom: kolega nije u redu da pominjete JANKA JANKOVIĆA kad ON nije tu !

to ste mali milion puta čuli, ne diraj i ne kritikuj onoog ko nije TU u studiju, a poznato je da ceo svet bar za sada ne može da udje u neki tv i radio studio pa da ga .ebeš.

hmm, šta je zanimljivo ovde, kada hvališ nekoga , e tada nije problem što taj nije tu, nema veze, ali ako nekoga kritikuješ, e to je nedopustivo i grozno...

iz izloženog se da videti da smo mi apsolutni šampioni sveta u ovakvim disciplinama...

znate i sami da čoveka gore na slici koji se zove isto kao i frontmen grupe TIME gospodin Dado Topić, dnevno posvuda u svetu pominju uglavnom u negativnom kontekstu, a da on nije tu...sprečen opravdano.

uvek me je nerviralo to idiJosko potezanje argumenta da se ne sme pričati i kritikovati onoga ko nije trenutno TU...

pa tim blentarama i pokvarenjacima ovde ne bi mogli nikoga da prozivamo ako nije u ONLINE statusu jel' da...

da ne drvim više, mislim da ste shvatili o čemu vam pišem i koga kritikujem, iako nisu ovde, e sram me bilo što nisu ONline ovde.

P.S. HTEO sam da pomenem BENITA Musolinija i FRANKA i BOKASU i POL POTA, DZEKA TRBOSEKA, ali nije fer da ih uzimam u usta kad ljudi nisu TU, a ko zna da li su i tamo.
А, иначе, да, то стварно јесте идиотски аргумент.
 
Pričati o onima koji nisu tu je nepristojno. Sem ak oto ne radite o meni kad sam banovan i ako te priče nisu najnegativnije moguće. Tako se moj imidž negativca učvršćuje, tako da vas ohrabrujem da to i činite... a što se tiče te emisije ona je odlična. Odmerena, pristojna i odlično vodjena sa poštovanjem kako za goste tako i z agledaoce koji se javljaju. Bravo Olja, da drugačije izgledaš i da se drugačije ponašaš muvao bih te što je vrhunski kompliment koji ja nekome mogu dati.
Ti si marginalac tako da je sve što pričam o tebi vezano za spamovanje foruma a tvoje mišljenje o bilo čemu što se tiče politike ne vredi ništa pošto nije ničim povezano sa činjenicama.
 
Зашто? :think:

Та емисија зависи пре свега од гостију.

А и О. Б. уме да провоцира , све по реду.

П.С.
Што се тиче неморала на ТВ, и неукуса, има много горих примера, од разних ВБ-ова, преко оних "Мењам жену", или како већ, до пинк-турбо-фолка... :mrgreen:

Дала си већ одговор у свом посту.Зависи од гостију, а сви са већ познатом причом и познатим мишљењем.

Монотоно и унапред испрограмирано, као и у већини политичких емисија.

У зависности од теме зна се ко ће од прилике бити гост. Ако је потребан политички аналитичар (то занимање је тек постало свима доступно и срозало се као крпа) опет знаш да ће то бити или Николић или онај други, из Стратеџика.

Од новинара , углавном Жарковић или неко други из "Времена", и тако, досадно, онако баш режимски и анацанионално.

Ове остале емисије другог жанра не пратим, мада знам о чему говориш, али нису за компарацију.
 
Зашто? :think:

Та емисија зависи пре свега од гостију.

А и О. Б. уме да провоцира , све по реду.

П.С.
Што се тиче неморала на ТВ, и неукуса, има много горих примера, од разних ВБ-ова, преко оних "Мењам жену", или како већ, до пинк-турбо-фолка... :mrgreen
:

За ове у старту знам , да су, како кажеш неморалне и глупе,
док нам остале протурају, као високо моралне, квалитетне....
и шта ти знам још шта...
А по ничему се не разликују....
ФАРМА ЈЕДНО...ФАРМА ДРУГО.....
А ФАРМА КО ФАРМА....СТОКА И СЕЉАЦИ....;)
 
Ok, evo poenta sta ja kazem:

Treba. Neka slobodno svi govore sve o svakome, ali da se ravnopravno omoguci demanti ( i da i prvi i drugi mogu da popiju tuzbu ako lazu)


Ne moze jasnije od toga.

To je već bolje rečeno.
Ipak, poenta je ova: ne može u studiju da gostuje ceo svet, pa da ti svi odmah repliciraju kad ih pomeneš.
Što ti reče, neka traže repliku u sledećoj emisiji.
Ali tražiti od ljudi u emisiji da ne pominju one koji tu nisu je blentavo, dokazao sam zašto debelom argumentacijom.
Zar Hitlera ne pominju u svakoj emisiji, a čovek nije tu prisutan, jelte.
 
Poslednja izmena:
Neka gostuje ko hoce... mnogi se prave da su pametni... ali to je samo dok ne progovore.

Ne mora formalna replika u potpunom izdanju, ali barem obavestenje da taj i taj demantuje, a tekst u celosti neka bude u stampi, na internetu...
I vrlo dobro bi bilo da se odmah i kaze da li spomenuti zeli ili ne zeli tuzbu.
 
Treba li o svemu što nam padne na um otvoriti temu na pdf Politika?

Kad bih ti odgovorio kako znam i umem i kako treba, moderatori bi me poslali u Hag, zato ću biti fin.

Kako ti misliš da treba otvarati temu, tako što odeš na sajt nekih novina i ovde doneseš gotov tekst i počne rasprava.

Ili je bolje kad nekome nešto padne na UM, ili iz glave to obelodani kao ja, ili bi ti više voleo kada bi mi teme padale i izvirale iz kolena, pete, zadnjice.

Eto bio sam valjda fin, inače na ovakva glupa pitanja znam da budem opak ko Kobra i zvečarka zajedno, ali sad si prošla kako si prošla.

P.S. Ako si ljubomorna na ovu orginalnu temu, to nije razlog da se javno oglasiš..
 
Poslednja izmena:
Дала си већ одговор у свом посту.Зависи од гостију, а сви са већ познатом причом и познатим мишљењем.

Монотоно и унапред испрограмирано, као и у већини политичких емисија.

У зависности од теме зна се ко ће од прилике бити гост. Ако је потребан политички аналитичар (то занимање је тек постало свима доступно и срозало се као крпа) опет знаш да ће то бити или Николић или онај други, из Стратеџика.

Од новинара , углавном Жарковић или неко други из "Времена", и тако, досадно, онако баш режимски и анацанионално.

Ове остале емисије другог жанра не пратим, мада знам о чему говориш, али нису за компарацију.
Али, опет, говорити о моралу у овом конкретном, дословном смислу, није баш много примерено.

Осим ако хоћеш да идеш у неке философске висине, и општа места.

Али, чему, кад сви одавно знамо да су те "политичке емисије" саме једно опште место и клише..

(Понављам. сем ако тамо није неки изузетан, и ретко виђен гост).

Већина лица одавно су се истрошила.

Ипак, увек волим изнова чути неког паметног и неконвенционалног.
 
Ili je bolje kad nekome nešto padne na UM, ili iz glave to obelodani kao ja, ili bi ti više voleo kada bi mi teme padale i izvirale iz kolena, pete, zadnjice.

Eto bio sam valjda fin, inače na ovakva glupa pitanja znam da budem opak ko Kobra i zvečarka zajedno, ali sad si prošla kako si prošla.

P.S. Ako si ljubomorna na ovu orginalnu temu, to nije razlog da se javno oglasiš..

Piše se originalnu sa slovom I između slova R i G a samo notorni seljaci kažu "orginal" ;) Na takve nemam zašto da budem ljubomorna :mrgreen:

A nije problem što tebi nešto pada na um nego što ti mnogo često pada i generalno ništa što ti padne na pamet veze nema sa politikom :lol: Postoji i pdf Svaštara ... :whistling:
 
Pre neku nedelju odgledah još jednu nedeljnu epizodu UTISKA od nedelje...ista me je potakla da napišem ovaj post.

mislim, nije bitna emisija kao emisija, to o čemu ću sad ovde da pišem dešava se posvuda gde polemišu dvoje, toje, stotinu ljudi.

dakle, videli ste kada neki govornik počne u nekoj emisiji da pominje u nekom negativnom kontekstu nekog recimo partiskog druga i kolegu iz druge opcije, taj odmah zajauče i zapomaže sledećom rečenicom: kolega nije u redu da pominjete JANKA JANKOVIĆA kad ON nije tu !

to ste mali milion puta čuli, ne diraj i ne kritikuj onoog ko nije TU u studiju, a poznato je da ceo svet bar za sada ne može da udje u neki tv i radio studio pa da ga .ebeš.

hmm, šta je zanimljivo ovde, kada hvališ nekoga , e tada nije problem što taj nije tu, nema veze, ali ako nekoga kritikuješ, e to je nedopustivo i grozno...

iz izloženog se da videti da smo mi apsolutni šampioni sveta u ovakvim disciplinama...

znate i sami da čoveka gore na slici koji se zove isto kao i frontmen grupe TIME gospodin Dado Topić, dnevno posvuda u svetu pominju uglavnom u negativnom kontekstu, a da on nije tu...sprečen opravdano.

uvek me je nerviralo to idiJosko potezanje argumenta da se ne sme pričati i kritikovati onoga ko nije trenutno TU...

pa tim blentarama i pokvarenjacima ovde ne bi mogli nikoga da prozivamo ako nije u ONLINE statusu jel' da...

da ne drvim više, mislim da ste shvatili o čemu vam pišem i koga kritikujem, iako nisu ovde, e sram me bilo što nisu ONline ovde.

P.S. HTEO sam da pomenem BENITA Musolinija i FRANKA i BOKASU i POL POTA, DZEKA TRBOSEKA, ali nije fer da ih uzimam u usta kad ljudi nisu TU, a ko zna da li su i tamo.

ne znam ciji si klon , prikane, ali dobar ti je ovaj tekst....skroz cool...:ok:

sto se teme tice, koja , nema veze sa politikom......ali opet, 70% tema ovde tipa "ziveo nam drug Putin mnogaja ljeta..."......ima jos manje veze sa politikom nego tvoj tekst, mislim da si u pravu....

Samo jos jedna inovacija nasih polupismenih novinara ......jedino, mozda ako nije po ustavu..:think::think::think:.......ali to ce nam reci neko iz moderacije krste...oni su eksperti za ustavna pitanja...:rotf:
 

Back
Top