Ima li u Srbiji neonacizma?

Da li u Srbiji postoje grupe koje se deklarišu kao nacional-socijalističke

  • U Srbiji postoje grupe koje se deklarišu kao nacional-socijalističke

  • U Srbiji ne postoje grupe koje se deklarišu kao nacional-socijalističke


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Gwydion

Iskusan
Banovan
Poruka
6.481
Dakle pošto je zatvorena tema na kojoj se ovo pitanje postavljalo, te se tvrdilo da neonacizma u Srbiji nema nema, bilo bi interersantno da vidimo zašto ok otog pitanja postoji takvo razmimoilaženje u mišljenjima? Ja tvrdi mdau Srbiji postoje grupe koje nisu ni krile da su neonacisti. I to je njiohovo pravo da se osećaju kako god žele. Isto kao što antifašisti mogu tako da se osećaju. Onoi što ne mogu ni jedni ni drugi je da biju ljude. No, evo ja da potkrepim to što sam tvrdio, staviću link do nekih neonacističkih skupova u Beogradu:

http://combat18.net/worldindex.html

Dakle ovde je objavljeno da je u Srbiji održan, u Beogradu konkretno, Hitler Memorial Day. Tu su i slike, na nekima se vide i kukasti krstovi. Dakle ljudi su tako mislili ,ljudi su stali iza toga i ja to poštujem kao stav, pogotovo što se oni toga nisu ni stideli. Ako m ineko kaže da u Srbiji nema neonacizma voleo bih da mi objasni šta onda znači Hitler Memorial Day kao nešto što je proslavljeno u Beogradu? Hvala unapred.
 
nema..ima njih nekoliko cija se imena i prezimena mogu nabrojati..tema se zatvara ne da bi se gusila sloboda govora, vec da se teme koje se ticu ove problematike..srede..pa u tom stilu i ova ide pod kljuc..i ne otvarajte nove..one ce biti otvorene kad se prebrisu probelmaticni postovi i kazne probelematicni korisnici
 
Dakle pošto je zatvorena tema na kojoj se ovo pitanje postavljalo, te se tvrdilo da neonacizma u Srbiji nema nema, bilo bi interersantno da vidimo zašto ok otog pitanja postoji takvo razmimoilaženje u mišljenjima? Ja tvrdi mdau Srbiji postoje grupe koje nisu ni krile da su neonacisti. I to je njiohovo pravo da se osećaju kako god žele. Isto kao što antifašisti mogu tako da se osećaju. Onoi što ne mogu ni jedni ni drugi je da biju ljude. No, evo ja da potkrepim to što sam tvrdio, staviću link do nekih neonacističkih skupova u Beogradu:

http://combat18.net/worldindex.html

Dakle ovde je objavljeno da je u Srbiji održan, u Beogradu konkretno, Hitler Memorial Day. Tu su i slike, na nekima se vide i kukasti krstovi. Dakle ljudi su tako mislili ,ljudi su stali iza toga i ja to poštujem kao stav, pogotovo što se oni toga nisu ni stideli. Ako m ineko kaže da u Srbiji nema neonacizma voleo bih da mi objasni šta onda znači Hitler Memorial Day kao nešto što je proslavljeno u Beogradu? Hvala unapred.

Jako si loše napisao.
U SRBIJI NE POSTOJI NACIZAM
Ali postoje i grupe koje se delkarišu kao Klingonske.
 
evo ova je otvorena.....svako velicanje nacizma bice sankcionisano

Hvala. Gospodjo Moderatorko, veoma ste ljubazni. Dakle činjenica je da imamo neke grupe u Srbiji koje sebe smatraju nacional-socijalistički orijentisanima. To nije kleveta, oni sebe tako smatraju.
Mislim da je to sasvim doovljno da se otvori diskusija i da se suoče mišljenja. Ja recimo mislim da oni imaju pravu, kao i svi ostali, da se identifikuju sa čim god hoće. Ono što nemaju pravo je da to sprovedu u delo, irecimo kao kad je onaj mali Rom ubijen od strane dva nacista u Beogradu. Isto tako ne mislim ni da antifašisti imaju pravo da napadaju one koji im deluju kao fašisti i da ih biju. Zapravo ne mislim da ni jedni ni drugi imaju pravo da čak i grafite crtaju po gradovima jer je to šteta na fasadama. 64 županije su isto profašistička grupa, oni us imali svojevremeno u Forumu jedan ispad kad je bio susret sa bivpim Hortijevim vojnicima. I to je fašizam u Srbiji jer fašizam bilo koje grupe gradjana koji žive u Srbiji je fašizam u Srbiji. Naravno ne i srpski fašizam, ali ne žive samo Srbi u Srbiji kao što svi znamo. Dakle tema nije jednostavna, tema je kompleksna. I ona podrazumeva da se definiše štaje fašizam. šta je nacional-socijalizam, a šta desnica i patriotizam. Svaki desničar nije fašista. Svaki fašista je desničar. Svaki nacional-socijalista je pak levičar... oni su bili leva partija, samo ekstremna, zar ne? Gde su granice , a gde su preplitanja svih tih ideologija? Hajde sad da čujemo konačno nešto pametno na ovom forumu...
 
Dakle pošto je zatvorena tema na kojoj se ovo pitanje postavljalo, te se tvrdilo da neonacizma u Srbiji nema nema, bilo bi interersantno da vidimo zašto ok otog pitanja postoji takvo razmimoilaženje u mišljenjima? Ja tvrdi mdau Srbiji postoje grupe koje nisu ni krile da su neonacisti. I to je njiohovo pravo da se osećaju kako god žele. Isto kao što antifašisti mogu tako da se osećaju. Onoi što ne mogu ni jedni ni drugi je da biju ljude. No, evo ja da potkrepim to što sam tvrdio, staviću link do nekih neonacističkih skupova u Beogradu:

http://combat18.net/worldindex.html

Dakle ovde je objavljeno da je u Srbiji održan, u Beogradu konkretno, Hitler Memorial Day. Tu su i slike, na nekima se vide i kukasti krstovi. Dakle ljudi su tako mislili ,ljudi su stali iza toga i ja to poštujem kao stav, pogotovo što se oni toga nisu ni stideli. Ako m ineko kaže da u Srbiji nema neonacizma voleo bih da mi objasni šta onda znači Hitler Memorial Day kao nešto što je proslavljeno u Beogradu? Hvala unapred.

......dobro i shta sad,pa ima i pedera,veshtica,komunista ,razbojnika,satanista ,sve kao i u celom svetu ,mnogo ljudi mnogo cudi ...................
 
Jako si loše napisao.
U SRBIJI NE POSTOJI NACIZAM
Ali postoje i grupe koje se delkarišu kao Klingonske.


Ako postoje grupe koje se tako deklaripu, onda postoji u nekom organizovanom obliku i nacional-socijalizam. I ako je u krajnje zanemariljivom broju ipak postoji. Da li postoj iveza izmedu nekih patriotskih NVO i nacional.socijalističkih grupa ove vrse je, pak sasvim druga priča.
A štoi se tiče Klingonaca molio bih da se oni izuzmu budući da sam ja Treki... i nikad neću oprostiti nekima što su ovde, kada je sniman onaj dokumentarac, doveli Roxann Dawson i Colm Meaney-a, a nisu Jeri Ryan...
 
Dakle pošto je zatvorena tema na kojoj se ovo pitanje postavljalo, te se tvrdilo da neonacizma u Srbiji nema nema, bilo bi interersantno da vidimo zašto ok otog pitanja postoji takvo razmimoilaženje u mišljenjima? Ja tvrdi mdau Srbiji postoje grupe koje nisu ni krile da su neonacisti. I to je njiohovo pravo da se osećaju kako god žele. Isto kao što antifašisti mogu tako da se osećaju. Onoi što ne mogu ni jedni ni drugi je da biju ljude. No, evo ja da potkrepim to što sam tvrdio, staviću link do nekih neonacističkih skupova u Beogradu:

http://combat18.net/worldindex.html

Dakle ovde je objavljeno da je u Srbiji održan, u Beogradu konkretno, Hitler Memorial Day. Tu su i slike, na nekima se vide i kukasti krstovi. Dakle ljudi su tako mislili ,ljudi su stali iza toga i ja to poštujem kao stav, pogotovo što se oni toga nisu ni stideli. Ako m ineko kaže da u Srbiji nema neonacizma voleo bih da mi objasni šta onda znači Hitler Memorial Day kao nešto što je proslavljeno u Beogradu? Hvala unapred.
U Srbiji nema nacizma,nije ga nikad ni bilo,nece ga ni biti,
ima samo onih koji se suprotstavljaju rusenju drzave,
i ratnim huskacima poput tebe,........i svako ko takve naziva neonacistima
je sam nacista
 
Možda u Francuskoj ali kod nas su žrtve antifašista brojnije od žrtava fašista a i komunistička diktatura je trajala deset puta duže.

Razlika je drastična. U komunizmu neko ima mogučnost da se ideološki prikloni, "prevaspita", te da preživi. nacisti su ubijali ljude jer su bili drugog porekla. Zato Milošević, recimo, nije imao baš neke nacizma. On je recimo dugo prihvatao albance ako su bli lojalni.
 

Back
Top