ZAKLJUCAN BIOS
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: ZAKLJUCAN BIOS

Početnik
    Učlanjen
    19.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Exclamation ZAKLJUCAN BIOS

E pa ako neko zna neka pomogne....
    instalirao sam Windows 7 na laptop ali kada sam hteo da vratim na Xp...gle cuda bios zakljucan!!!!!SAM OD SEBE!!!!!!!!!!!!!! SVE SAM POKUSAVAO DA FLESUJEM BIOS,DA GA UP DATUJEM PREKO MSI UP DATE SKIDAO KOJE KAKVE PROGRAME I SVE ZIVO RADIO ALI NECE!!!!POSLE NEKOG VREMENA SAM OTISAO PONOVO U BIOS I USAO ALI ON MI DOZVOLJAVA SAMO DA GLEDAM U NJEGA I NISTA DRUGO NE MOZE DA SE RADI!!!!!OKO RACUNARA ZNAM MNOGO ALI OVO JE PREVAZISLO CAK I LJUDE KOJI SU GENIJALCI...A NISAM REKAO OVO DA KORISTIM MSI LAPTOP VR610X PA LJUDI AKO NEKO ZNA KAKO MOZE DA SE TO NAPRAVI NEKA KAZE...U NAPRED HVALA

Aktivan član cvrlebg (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Re: ZAKLJUCAN BIOS

a jesi pokusao da nadjes na netu sifru za bios? malo mi je sve to cudno, kako to cas ti daje pristup biosu, cas ne. ako ti vec trazi sifru, a ti je nisi ubacivao onda bi trebalo da nadjes negde na netu, prema proizvodjacu bios-a ili laptopa neki backdoor sifru. ali opet, nisam naleteo na novije laptopoove, pogotovo koji se kupuju bez operativnog sistema da imaju problem u bios-u sa sifrom ili da im bios da ogranicen pristup.

Početnik
    Učlanjen
    19.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio cvrlebg Pogledaj poruku
    a jesi pokusao da nadjes na netu sifru za bios? malo mi je sve to cudno, kako to cas ti daje pristup biosu, cas ne. ako ti vec trazi sifru, a ti je nisi ubacivao onda bi trebalo da nadjes negde na netu, prema proizvodjacu bios-a ili laptopa neki backdoor sifru. ali opet, nisam naleteo na novije laptopoove, pogotovo koji se kupuju bez operativnog sistema da imaju problem u bios-u sa sifrom ili da im bios da ogranicen pristup.
    da bas sam to i uradio nasao sam backdoor sibrom AIMBIOS jer je i sam proizvodjac AIM ali u tome i jeste stvar sto on fakticki nekada prihvati sifru a nekad ne!!!! pricao sam sa nekim ljudima iz WIN WINA i kazu da je moguce da sam pokupio neki virus na netu ali da je to malo moguce u odnosu na to da je sam laptop dobio neki strujni udar pa se zakljucao!

Aktivan član Numb3r (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Nadji jumper za reset BIOS-a na ploci,a ako ga ne nadjes izvadi bateriju na 10-ak minuta to bi trebalo da resi problem.

p.s - ako imas garanciju nosi u servis
    "Kome zakon lezi u topuzu, tragovi mu smrde necovjestvu"

Početnik
    Učlanjen
    19.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

hahahhaha mislis da ja to nisam probao...???? ja sam i sjebao garanciju time sto sam ga otvorio

Učlanjen
    02.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio Numb3r Pogledaj poruku
    Nadji jumper za reset BIOS-a na ploci,a ako ga ne nadjes izvadi bateriju na 10-ak minuta to bi trebalo da resi problem.

p.s - ako imas garanciju nosi u servis
    to sam i ja hteo da mu predlozim, ali posto je to laptop, malo je zeznuto sve to odraditi. najcesce je to zavuceno ispod silnih komponentni, pa morao bi da rasutra ceo laptop. ja sam se jedno 3 sata mucio da to isto odradim na nekom starom ibm laptopu i na kraju sam popizdeo i odustao. gomilu stvari poskidao, ali nisam bio ni blizu. ali ako mu jos traje garancija, najbolje da se ovi u servisu muce.

Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio felix257 Pogledaj poruku
    hahahhaha mislis da ja to nisam probao...???? ja sam i sjebao garanciju time sto sam ga otvorio
    Ako si vadio bateriju,mora biti izvadjena barem par minuta posto ponekad kondezatori ostanu puni pa ako je vratis brzo nista nisi ucinio.
    Sto se tice jumpera ima ih vise a jedan od njih brise sifre iz bios-a,znaci ne moze bilo koji da izbrise sifre.(najbolje pokusaj da nadjes uputstvo za plocu tog laptopa gde se nalaze ti jumperi jer ovako tesko ces naci odgovarajuci).
    Poslednji put ažurirao/la Numb3r : 10.12.2009. u 20:25

Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio cvrlebg Pogledaj poruku
    to sam i ja hteo da mu predlozim, ali posto je to laptop, malo je zeznuto sve to odraditi. najcesce je to zavuceno ispod silnih komponentni, pa morao bi da rasutra ceo laptop. ja sam se jedno 3 sata mucio da to isto odradim na nekom starom ibm laptopu i na kraju sam popizdeo i odustao. gomilu stvari poskidao, ali nisam bio ni blizu. ali ako mu jos traje garancija, najbolje da se ovi u servisu muce.
    Mucan ali ponekad potreban nacin

Učlanjen
    02.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio Numb3r Pogledaj poruku
    Mucan ali ponekad potreban nacin
    pa jeste, u pravu si, samo sto ja nisam imao vise strpljenja, pa sam odustao.

@felix257

aj ti lepo spakuj komp, pogledaj ako je negde ostecen, pa prikrij nekako to ili smisli neku pricu, pa pravac servis, kad ti je vec komp pod garancijom.

Slične teme

1. Zakljucan film
    Autor jevta82 u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 05.05.2009., 18:21
  2. KINGSTON HYPERX zakljucan na 800mnz?
    Autor X Black u forumu Hardver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 25.04.2009., 16:49
  3. Bios zakljucan
    Autor DeXa u forumu Hardver
    Odgovora: 8