Tata na porodiljskom

gost 149754

Poznat
Poruka
8.473
nešto sam čula na evronetu da u evropskoj uniji tate imaju plaćeno odsustvo za negu bebe mesec dana , da ne kažem porodiljsko jer se nisuni porađali:mrgreen:
O čemu se zapravo radi, jel zna neko?
I šta vi mislite o tome? Odn da li ste za to da vaš muž uzima porodiljsko ili plaćeno odsustvo na konto nege bebe
 
Otac deteta može da koristi porodiljsko odsustvo u slučaju kad majka napusti dete, umre, ili je iz drugih opravdanih razloga sprečena da koristi to pravo (teža bolest, izdržavanje kazne zatvora, i dr...) Otac ima to pravo i kada majka deteta nije u radnom odnosu. (čl.94)

..qq, ispade da ti je bolje da ne radish kad rodish dete.. :confused:
..samo tako mozete oboje da budete s njim 24/7..
 
U It tate mogu da zamene mame tj da ostanu sa bebom 3 meseca sa 100 % plate, 6 meseci sa 30 % plate i jos 3 meseca neplaceni....

Zajedno ne mogu da ostanu....kada se rodi beba mogu da ostanu kuci zahvaljujuci dobroj volji direkcije i ako imaju sati godisnjeg odmora....inace nemaju prava....

Ni ja ni mm nismo bili za to da on ostane, iz jednog razloga.....zaradjuje vise:confused:
 
U neke stvari koje se ticu vrlo konkretnih stvari karakteristicnih za odredjeni pol (zenski u ovom slucaju) jednostavno ne treba dirati. Mamu tata ne treba da menja, on samo da joj pomogne par dana. Mala beba nije puno posla, niti aktivnosti, nego treba samo zena da shvati sta joj se desilo :) ako joj je prvo dete.

Muz i ja se i ovako stalno otimamo ko ce sta da radi oko deteta, a kad se sveze rodio to je bila jos veca borba. Ne mogu da zamislim da je stalno bio sa mnom i da se takmicio ko ce biti veca mama od nas dvoje.
 
U neke stvari koje se ticu vrlo konkretnih stvari karakteristicnih za odredjeni pol (zenski u ovom slucaju) jednostavno ne treba dirati. Mamu tata ne treba da menja, on samo da joj pomogne par dana. Mala beba nije puno posla, niti aktivnosti, nego treba samo zena da shvati sta joj se desilo :) ako joj je prvo dete.

Muz i ja se i ovako stalno otimamo ko ce sta da radi oko deteta, a kad se sveze rodio to je bila jos veca borba. Ne mogu da zamislim da je stalno bio sa mnom i da se takmicio ko ce biti veca mama od nas dvoje.

Mislim da je dobro da postoji kao mogucnost, tj opcije, a na svakom paru je da odluci da li da je iskoristi ili ne. Meni je dobro doslo, jer sam se porodila na carski rez i nisam mogla sve sama da radim.
 
U neke stvari koje se ticu vrlo konkretnih stvari karakteristicnih za odredjeni pol (zenski u ovom slucaju) jednostavno ne treba dirati. Mamu tata ne treba da menja, on samo da joj pomogne par dana. Mala beba nije puno posla, niti aktivnosti, nego treba samo zena da shvati sta joj se desilo :) ako joj je prvo dete.

Muz i ja se i ovako stalno otimamo ko ce sta da radi oko deteta, a kad se sveze rodio to je bila jos veca borba. Ne mogu da zamislim da je stalno bio sa mnom i da se takmicio ko ce biti veca mama od nas dvoje.

ovako nekako sam ja razmišljala
 

Back
Top