Промена напајања?
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Промена напајања?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    34

Podrazumevano Промена напајања?

Требао бих да променим напајање на рачунару. Немам искуства са тиме, а занима ме код куповине новог шта треба гледати, и да ли је компликован процес уградње? Имам рачунар стар 6 година, напајање је неких 300-350 вати у њему. Матична плоча је Солтек, процесор има 1.8 гига, хард диск је САТА?

Veoma poznat Watchman (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    448

Podrazumevano Re: Промена напајања?

Zavisi od troga koliko si para spreman da ulozis. Bolje neko brendirano tipa cooler master ili od kineskih LC Power. Sa 12 cm fanom su tisa i bolje se hlade. Vidi koliko imas sata prikljucaka i koliko ces ih imati u buducnosti, pa neka napajanje ima dovoljno grana za te prikljucke. Normalno i dovoljno snage. Od 300 do 350 w nisu skupa, ali racunaj i da ces nadogradjivati kompjuter pa bi mozda bilo bolju neko malo jace, da ne bi ponovo menjao.

Zainteresovan član Webwalker (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    36

CHIEFTEC GPS-550AB-A 550W(oko 60 e) mozes uzeti njega,svi ga hvale,moje je od 750w takodje CHIEFTEC.

Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    448

Citat Original postavio prognanik Pogledaj poruku
    Zavisi od troga koliko si para spreman da ulozis. Bolje neko brendirano tipa cooler master ili od kineskih LC Power. Sa 12 cm fanom su tisa i bolje se hlade. Vidi koliko imas sata prikljucaka i koliko ces ih imati u buducnosti, pa neka napajanje ima dovoljno grana za te prikljucke. Normalno i dovoljno snage. Od 300 do 350 w nisu skupa, ali racunaj i da ces nadogradjivati kompjuter pa bi mozda bilo bolju neko malo jace, da ne bi ponovo menjao.
    Obavezno da ima bar po jedan 4 pinski konektor za napajanje procesora i 6 pinski za napajanje graficke karte.

Elita Papa Smurf (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    6991

S obzirom da se radi o racunaru starom 6 godina, moje licno misljenje je da nema svrhe kupovati neka preskupa napajanja...

Frontier PSU 450W , 20+4 pin, SATA .................................................. . 1.199 din.
    Frontier PSU 500W , 20+4 pin, SATA .................................................. . 1.318 din.
    Frontier PSU 550W 12cm FAN, 20+4 pin, 2*SATA ............................... 1.372 din.
    Frontier ATX-500 (500W, 1×S-ATA, 5×molex, 1×FDD, 120mm fan) .... 1.523 din.
    JNC NAPAJANJE ATX 500W P4 W/20+4PINS ..................................... 1.242 din.

KME PSU 500W KME .................................................. .......................... 1.404 din.
    Codegen PSU 450W 20-24 pin. SATA CE/UL/FCC ............................... 1.631 din.
    Poslednji put ažurirao/la Papa Smurf : 10.12.2009. u 16:24
    Zavist valja i zaslužiti...

Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    448

U pravu si. Promaklo mi je da je star 6 godina i da tu nema nadogradjivanja.

Obećava
    Učlanjen
    14.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio Jowwa90 Pogledaj poruku
    Требао бих да променим напајање на рачунару. Немам искуства са тиме, а занима ме код куповине новог шта треба гледати, и да ли је компликован процес уградње? Имам рачунар стар 6 година, напајање је неких 300-350 вати у њему. Матична плоча је Солтек, процесор има 1.8 гига, хард диск је САТА?
    Zasto bi ga menjao.Sta mu je.Posto kazes da se ne razumes.Ja imam jacu masinu i dobro mi radi na 300 W.Ako mu je ventilator bucaniji to ne znaci da je napajanje lose.Mozes samo promeniti ventilator ili ga padmazati kao ja i da ide kao nov.Pozdrav

Aktivan član Numb3r (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio Webwalker Pogledaj poruku
    CHIEFTEC GPS-550AB-A 550W(oko 60 e) mozes uzeti njega,svi ga hvale,moje je od 750w takodje CHIEFTEC.
    Racunar mu ne vredi 60 evra a ti bi turio CHIEFTEC,najbolje neko od Frontier 450W ili Frontier 500W i radice bez ikakvih problema.
    "Kome zakon lezi u topuzu, tragovi mu smrde necovjestvu"

Zainteresovan član Webwalker (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    36

Bolje da ima kvalitetno napajanje nego da mu kinesko sprzi i ostale delove u kompu pa da ne bude veca steta nego korist,a verujem da ce covek u skorije vreme menjati komp pa bar da zadrzi napajanje za neku jacu masinu.

Slične teme

1. Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 10.10.2008., 13:53
  2. Промена url-a за phpadsnew
    Autor miladin u forumu Web dizajn
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 01.08.2006., 23:53
  3. обрада скенираног и промена фонт
    Autor петар u forumu Likovna umetnost
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.03.2005., 10:19

Pravila za slanje poruka